Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Szewc Bronisław Kurkus, ul. Złota


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 months later...

Poniżej zdjęcia, niedawno odebranych wiśniowo-brązowych lotników od p. Kurkusa. Zdjęcie oddają może połowę ich uroku. Skóra pięknie żyje w świetle słonecznym. Buty są w całości szyte i na czubku buta mają delikatny ażur.

Co prawda nigdy nie miałem w ręku butów Gaziano&Garling, ale patrząc po zdjęciach uważam, że praca p. Bronisława jest na bardzo zbliżonym poziomie. Cytując za Macaroni przedwojenne powiedzenie - po buty do Warszawy!

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torunianin, rewelacyjne! Zielenieję z zazdrości.

Świetny wybór stylu. Lotniki z ażurem to moje kolejne planowane zamówienie. Miałem oczywiście chęc zamówić u Wielądka, ale może skuszę się na Kurkusa. Bardzo proszę o informację jak się noszą.

Pytanie o skórę- czy jest polska? Jeśli nie, to skąd pochodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

miło słyszeć pozytywne opinie.

1. Skóra jest angielska, ale musiałem się na nią kilka miesięcy naczekać. Być może jeszcze coś zostało.

2. Cena w całości szytych butów do 1800 zł.

3. Na razie założyłem je kilka razy i je rozciągam (łamie). Z czasem będę mógł powiedzieć więcej o komforcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szewc ma trochę skór np. jedną piękną granatową, w bardzo eleganckim odcieniu.

Niestety nie miał takiego koloru, jaki chciałem, więc zostawiłem mu zdjęcie G&G na wzór i udało mu się ściągnąć bardzo zbliżony kolor do tego co chciałem. Potem jeszcze odpowiednie pastowanie i osiągnąłem idealny odcień. Wszystko dzięki radom p. Bronisława.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Panowie, wstapilem dzis do zakladu pana Bronisława Kurkusa i po bardzo ciekawej rozmowie zdecydowałem się zamówić minimalistyczne, dyskretnie eleganckie wiedenki. Buty będą z czarnej, naturalnie połyskującej cielęcej skóry angielskiej, typu lotniczego [kto odwiedzi szewca, ten sie dowie, skad sie wzielo to okreslenie], z tylko jednym widocznym szwem na wewnętrznej stronie, blisko obcasa.

Co ciekawe, bedzie przymiarka, co - jak sie wydaje - jest ewenementem jak na zwyczaje polskich szewcow.

Obejrzalem tez kilka par stojacych na wystawie i musze powiedziec, ze robia duze wrazenie, zarowno estetyka, jak i starannoscia wykonania.

Cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Buty odebrałem w środę. Od tego czasu dwa razy je założyłem. Są bardzo dopasowane, ale chyba nie za ciasne. Obawiałem się ślizgania na skórzanej podeszwie, ale chyba niesłusznie. Chciałem wstawić zdjęcia, ale będę je musiał pomniejszyć (max 256k) - może wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

:) Nie zdziwiłbym się, gdyby okazało się, że skóra pochodzi z garbarni dostarczającej skóry dla marek z najwyższej półki. Jak mi opowiadał Pan Kurkus, ma on cały czas kontakty z firmami, również francuskimi, z którymi jego dziadek robił interesy przed wojną. Ta skóra to antylopa wyprawiana na jaszczurkę (dziwnie to brzmi, ale ktoś wymyślił taką kombinację :) )

pozdrawiam

d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne, a jasne obszycie sprawia, że z daleka widać, że robione na zamówienie. Ale jak to utrzymać w czystości?

Zgadzam się ładne. Ale Buty będą strasznie ciężkie w czyszczeniu a do tego trzeba będzie bardzo uważać nakładając pastę. Ciekawe jaki, Damiance, masz sposób na nie bo wiadomo że buty są do noszenia więc będą się brudzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.