Skocz do zawartości

Niestroj leatherwork- ręcznie wykonywana galanteria skórzana


Skalpel

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

To dobry moment na kilka słów o użytkowaniu tej teczki.

Moja sprawuje się rewelacyjnie! Trzyma się ją pewnie, jest wystarczająco pojemna, przeżyła juz mocna ulewę i wyszła z niej bez szwanku. Mam wrazenie, ze skóra zaczyna fajnie ciemnieć, pojawiają się na niej małe zarysowania, ale nic poza normę przy moim niedbałym użytkowaniu.

Jestem bardzo zadowolony z tego zamówienia i zarówno teczce, jak i wykonawcy wróżę wielkie powodzenie.

Pierwowzór na zdjęciach J.P. wyglada gorzej niz mój egzemplarz w rzeczywistości :).

a...i jeszcze trochę o ręcznie farbowanej skórze. To był świetny pomysł. Takie farbowanie nie pokrywa tak dokładnie jak fabryczne. W przypadku jasnego koniaku, widać delikatnie rożne nasycenie barwy zależne od tego jak skóra wchłonęła pigment. Do tego, kolor zmienia sie w miejscach częstego zginania. Wydawałoby sie, ze to wszystko wady, a w sumie zapewnia genialny efekt. Fabrycznie farbowana skóra wygląda przy niej na sztuczną. Będzie się pięknie patynowała.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta druga jest dla mnie i już jest moja ulubiona :)

Nic to nowego do dyskusji nie wniesie, ale powiem i ja, że ze Skalpelem pracuje się świetnie, wszystkim polecam.

I ja również napiszę recenzję mojej teczki - póki co zaznaczę, że w odróżnieniu od tej kolegi Whitesnake'a moja jest wyklejona zamszem w kolorze jasnej czerwieni. Zamówiłem też skoordynowane kolorystycznie portfel i pasek - nie omieszkam się pochwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

A Skalpel jest mężem właścicielki nóg :-D która nie jest właścicielką torebki :P

zresztą żona i tak jest na mnie wściekła, o to dlaczego ona ma tylko jedną torebkę ode mnie ;-)

 

Chyba powiedzenie że "szewc bez butów chodzi" jest jak najbardziej na miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta skóra jest stworzona wprost do patynacji. Oczywiście, że będzie się zmieniać. Olej i tłuszcze nałożone są żeby skórę dogłębnie odżywić i uelastycznić. Jednocześnie zabezpieczają też w jakimś stopniu przed wodą, jednak trzeba pamiętać, że to nie jest plastikowy worek z Biedronki, mimo nałożeniu impregnatów i tłuszczów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, dlaczego zdecydowałeś się tak zaprojektować kieszonki po prawej stronie - jest jakiś inny powód poza estetyką?

 

Jaka jest maksymalna szerokość skóry ze strusiej łapki? Jaka bywa długość? Tak sobie myślę, co by jeszcze można z tej ładnej (i chyba sporo tańszej od gadziej?) skóry zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, świetnie wyszło z tymi łuskami na środku!

 

Panowie - portfel jest przygotowany dla mnie, jeśli podoba Wam się kolor tej konkretnej skóry, to chyba jeszcze trochę Darkowi zostało i może da się coś z niej zrobić dla Was, skóra jest moja i policzę Wam po taniosci:) (kupowalem ją na potrzeby teczki z dodatkami skóry strusia, którą Darek prezentował wcześniej w tym wątku).

 

Ja myślę jeszcze o pasku do zegarka.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.