Skocz do zawartości

Niestroj leatherwork- ręcznie wykonywana galanteria skórzana


Skalpel

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak kiedyś wspominałem pracuję tylko w nocy gdzies od 21:00 do 01:00 codziennie, bo rano muszę wstać na szóstą do pracy :) to tylko 4h dziennie, w tym wypadku łącznie ze zrobieniem wykroju zajęło mi to niecałe dwa tygodnie.

Masz rację , że zamek jest średni mam już namiary na ładne zamki Amiet na ebay-u.

Ps. Dziekuję za miłe słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Kolejna torebka właśnie ujrzała światło dzienne po wyjściu z garażu/ warsztatu. :)

Specyfikacja: ;) jucht 1,8mm zafarbowany przeze mnie na kolor koniakowy. W środku wyklejona świńską futrówką w kolorze czekoladowym. Wewnątrz naszyte dwie kieszenie + plus pasek do przypięcia kluczy. Całośc zszyta ręcznie nicią w kolorze czekoladowym.

 

post-1071-0-70419200-1396424366_thumb.jp

post-1071-0-44222600-1396424367_thumb.jp

post-1071-0-33561300-1396424368_thumb.jp

post-1071-0-18817500-1396424369_thumb.jp

post-1071-0-96055400-1396424369_thumb.jp

post-1071-0-67938900-1396424370_thumb.jp

post-1071-0-38267100-1396424371_thumb.jp

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wyszło znakomicie :D Lubię tą precyzję szycia :)

Na jednym ze zdjęć widać jak wypycha się spód :( . Może warto zaproponować klientce Ani jakieś usztywnienie lub 'stopki'?

Dzięki :D 

Mówisz o trzecim zdjęciu? Wydaje mi się, że na żywo to tak nie wygląda, kwestia chyba zdjęcia, z tym, że ze stopkami zgadzam się z Tobą w 100%. Po skończonej pracy tak mnie właśnie naszła konkluzja o tym jak później torebka będzie traktowana (na pewno nie z takim namaszczeniem jak u mnie ;) ) i stopki to byłby bardzo dobry pomysł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Taka tak torebunia ;)

Została tutaj użyta roślinnie garbowana skóra grubości 1,7mm o aksamitnym połysku. 

W torebce nie ma żadnego usztywnienia i podszewki. Wewnątrz naszyta jest kieszeń, dodatkowo zamocowana ukrytymi pod paskami nitami. Całość zamykana na suwak. 

Tak jak to u mnie bywa, oczywiście 100% Hand Arbeit :)

post-1071-0-76392900-1400612583_thumb.jp

post-1071-0-25457900-1400612591_thumb.jp

post-1071-0-02590900-1400612597_thumb.jp

post-1071-0-82546100-1400612602_thumb.jp

post-1071-0-68698400-1400612611_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo, projekt nie do końca mój :)http://www.barneys.com/on/demandware.store/Sites-BNY-Site/default/Product-Show?pid=00505027934081

Zmieniłem dość mocno wykrój, jest składany zupełnie inną techniką ale chyba zachowała torebka swój kształ.

O ile do końca przyszłego tygodnia zdąże, następna powinna być męksa aktówka ze skórą z nogi strusia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zleceniodawczyni nie chciała tej naszywanej kieszeni w odrobinę innym odcieniu? I nalegała na suwak? Hm, nie rozumiem kobiet :) Ten knopik to bardzo dobra inicjatywa moim zdaniem (chociaż nie wiem, jak z użytkowaniem, może skóra się "wyrobi" szybko i przestanie zapinać?). Całość bez podszewki (trudno mi ocenić na zdjęciach, czy tam nie ma zamszu)? Na moje oko bardzo wiernie też oddałeś proporcje oryginału. Zacna robota. Czekam na strusia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suwak był meritum projektu :)  Dziewczyna ta nie chciała właśnie z niczym zaszaleć, wszystko miało być stonowane. Moim zdaniem, właśnie knopik dodał trochę charakteru tej w sumie nudnej czarnej torebce.

Nie ma tam, żadnej podszewki, usztywnienia, czy wyklejenia dwoiną lub zamszem. Jedno co jest usztywnione dodatkową warstwą skóry to dno- żeby nie robił się worek.

Ja czekam na zleceniodawczynię która poprosi o Birkin'a Hermesa w moim wykonaniu... w strusiej skórze, w kolorze brązu, z białą nicią. Strasznie chce mi się zrobić tę torebkę, tylko gdzie ja takie okucia znajdę :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suwak był meritum projektu :)  Dziewczyna ta nie chciała właśnie z niczym zaszaleć, wszystko miało być stonowane. Moim zdaniem, właśnie knopik dodał trochę charakteru tej w sumie nudnej czarnej torebce.

Nie ma tam, żadnej podszewki, usztywnienia, czy wyklejenia dwoiną lub zamszem. Jedno co jest usztywnione dodatkową warstwą skóry to dno- żeby nie robił się worek.

Ja czekam na zleceniodawczynię która poprosi o Birkin'a Hermesa w moim wykonaniu... w strusiej skórze, w kolorze brązu, z białą nicią. Strasznie chce mi się zrobić tę torebkę, tylko gdzie ja takie okucia znajdę :/

 

Chodzi o ten model?

 

http://bonjourart.blogspot.com/2011/02/hermes-birkin-bag.html

 

Okucia pewnie ciężko dostać ale co ze skórą? Wprawdzie znam jedną hodowlę ale raczej nie pozbędą się ulubieńców w ten sposób ;)

 

Edyt: Też zapytam potencjalną klientkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie ten model.

Skóra strusia to akurat najmniejszy problem ;)http://www.tierpraeparator.de/leder/straussenleder.html

Znalazłem również jednego dostawcę polskiego strusich skór, nie pamiętam teraz dobrze ale chyba jeden błam w pierwszym gatunku to koszt około 800zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, ze strusia nawet! Głupi byłem, że będąc w Polsce na Wielkanoc kupiłem na prezenty dwie damskie torebki w Ochniku, trzeba była zamawiać u Ciebie!

 

Widziałem też, że w innym wątku wspominałeś o zamówieniu na taki męski (?) tote: http://basader.com/shop/home/69-leather-tote-light-brown-leather.html . Czy on powstał? Bardzo ładny jest, fajnie byłoby zobaczyć zdjęcia Twojej wersji, jeśli taka istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Isnieje, istnieje, jednak sam właściciel przyznał, że wyszła dużo bardziej unisex niż się spodziewał, wspominał nawet, że żona będzie częstszym użytkownikiem. :)

Z tego projektu nie jestem do końca zadowolony, były to początki i jest wiele rzeczy które bym poprawił i zrobił inaczej.

Mam tylko takie zdjęcia, z jeszcze niedoszlifowanymi i pomalowanymi  górnymi krawędziami. przez środek torby od góry przechodził ostatecznie dość szeroki pasek zapinany na knopik.

post-1071-0-53411400-1400657838_thumb.jp

post-1071-0-38680600-1400657839_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiary tutaj były ściśle określone przez klienta, które znacząco różniły się w proporcjach od oryginału. To nie bylo zlecenie typu "chcę dokładnie taką torbę i rób jak uważasz". Klient był naprawdę świadomy i wiedział dokładnie czego chce.

Ps. dziekuję bardzo za komplement. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.