Skocz do zawartości

Jak zawiązać krawat aby był całkowicie symetryczny?


jangun

Rekomendowane odpowiedzi

Obawiam się, że nie znajdziesz na tym forum wielu miłośników tego węzła i takiego podejścia do wiązania krawata. Większość z nas kręci raczej coś takiego:

http://blog.trashness.com/double-reverse-four-in-hand

http://2.bp.blogspot.com/-dxgu95atEQY/UHqIkl_9wkI/AAAAAAAADUg/_AXrbX2x6CA/s1600/QBA_8718.jpg

http://img855.imageshack.us/img855/1249/vkjw.jpg

Ale jeśli bardzo chcesz osiągnąć taki efekt, to pozostaje chyba tylko tak długo ćwiczyć ten windsor aż każdy ruch będzie co do milimetra idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bez przesady z tymi gumkami. Takie wiązanie wygląda mniej "zawadiacko", ale wcale nie musi wyglądać źle. Zawsze można dołożyć łezkę albo podwójną łezkę i uczynić całość ciekawszą.

 

Ale przyznaj, że w 99% przypadków i tak lepiej będzie wyglądał typowy, niesymetryczny 4inhand. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem autora pytania, też wole symetryczne wiązanie. Wiem ze to mało popularny poglad na forum, wiekszość w tym temacie węzła pod szyją wyznaje maksyme "Symetria jest estetyką głupców". Dla mnie ekstremalnie przekrzywiony(asymetryczny) 4 in Hand wygląda niechlujnie. Skoro całość garnituru stara sie zachować symetrie, proporcje to i pod szyją powinno być podobnie.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olgierd

Mimo szczerej chęci wyrażenia niezgody wobec tak kardynalnie stawianych tez -- nie mogę skłamać: chociaż nie uważam, by symetria była dla głupców, nie ukrywam, że także uważam niesymetryczny węzeł krawata za lepiej wyglądający w olbrzymiej większości przypadków. Te bardzo-równe pozostawiłbym na pogrzeby, na super-oficjalne okazje (ciekawe czy gdyby Prezydent RP miał mi przypiąć order, to bym uznał, że okazja na to zasługuje? chyba nie...), chyba nawet ślubu szkoda.

 

Co do garnituru, który "stara się zachować symetrię" -- polemizowałbym. Nie mam akurat garnituru pod ręką, ale mam parę marynarek i żadna z nich nie jest symetryczna, a sprawia to brustasza (po dołożeniu poszetki jest to szczególnie odczuwalne) oraz nawet butonierka, która też zaburza takie odczucie. A jeśli ktoś się jeszcze szarpnie na egzemplarz z biletówką... ho-ho, symetrii nie ma w tym za grosz.

 

Więc jeśli już chcemy reklamować równe węzły krawatu, to lepiej tłumaczyć, że dzięki temu wprowadzamy większy ład w nieładzie układu marynarki, niż powoływać się na jej symetrię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olgierd

No i znowu brniemy w dyskusję, czy lepsza jest wołowina, czy dziczyzna.

 

Właściwie można przypomnieć, że na tym właśnie polega istota forum internetowego (każdego). Bez zapału do jałowych dyskusji nie miałoby to sensu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednakowoż temat dotyczy sposobów osiągania symetrycznego węzła, a nie jego sensowności. :) 

 

To raczej kwestia węzła i praktyki, 4inH symetryczny nie będzie, a już Windsor może. Czy symetryczny węzeł może dobrze wyglądać?

S01E04P15_Harvey.png

 

Chyba nie najgorzej. (Polecam serial Suits, panowie w garniturach, panie w sukniach i spódnicach, i na dodatek fabuła nie pozwala zbytnio odrywać się od obserwacji aparycji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy bo chodzi mi o to żeby lewa (czerwona) strona była identyczna jak prawa (niebieska) a przecież na tym obrazku z suits widać że nie jest.

Nie chodzi mi o sam węzeł lecz o kształt krawata, tej części która z węzła wychodzi.

H7VYI6x.jpg

 

Nie udaje mi si zawiązać węzła który wygląda tak, prawie całkowicie równo z obu stron:

354733158_122.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciężko będzie uzyskać idealną symetryczność. Wynika to z konstrukcji krawata - rozszerza się ona (albo zwęża zależy od której strony patrzymy) co skutkuje tym, że po jednej stronie węzeł będzie nieco grubszy. Rozwiązaniem jest albo takie przerobienie krawata, żeby część którą wiążemy miała jednakową szerokość albo zamówienie krawata według potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy bo chodzi mi o to żeby lewa (czerwona) strona była identyczna jak prawa (niebieska) a przecież na tym obrazku z suits widać że nie jest.

Nie chodzi mi o sam węzeł lecz o kształt krawata, tej części która z węzła wychodzi.

 

 

Nie udaje mi si zawiązać węzła który wygląda tak, prawie całkowicie równo z obu stron:

 

 

Hm, myślałem, że o węzeł chodzi. Myślę, że jest to odrobinę bezcelowe, bo węzeł czy krawat wystający z węzła nigdy idealnie symetryczny nie będzie. Albo poluzuje się nieco, albo usiądziesz krzywo i znowu jest niesymetrycznie. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.