Skocz do zawartości

MK Leathers - ręcznie wykonywane wyroby skórzane


MK Leathers

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pragnę Wam przedstawić swoje dotychczasowe prace i podzielić się przyszłymi projektami. Na wstępie jednak dobrym zwyczajem chciałbym się przywitać i napisać parę słów o sobie.


Nazywam się Mateusz i jestem z Warszawy. Pracą w skórze zainteresowałem się w 2010 kiedy to zapragnąłem samodzielnie uszyć etui na scyzoryk Victorinox odziedziczony po moim dziadku. Działając trochę po omacku i wspierając się wiedzą z sieci zakupiłem najprostsze narzędzia i kawałek skóry i wykonałem etui. Etui mam do dziś, szczelnie zamknięte w szufladzie na wypadek gdybym zapragnął przypomnieć sobie jak wyglądały początki bolesne. Ponieważ jestem związany z forum knives.pl gdzie wielu polskich kowali artystycznych prezentuje swoje prace, pokazałem tam swoje "dzieło". Później następne i kolejne. Wkrótce znalazł się ktoś, kto zlecił mi wykonanie pierwszej pochwy na nóż. I od tego się zaczęło... Zacząłem wykonywać pochwy na noże, formowane etui i pokrowce oraz paski do zegarków. Cały czas staram się rozwijać i powiększam ofertę (portfele, okładki do kart, pasy ostatnio torby) Mam zasadę: Jeżeli czegoś nie ma w dotychczasowej ofercie należy zapytać. Podejmuję się nowych wyzwań i z przyjemnością pracuję z klientami nad nowymi projektami.


Od jakiegoś czasu  specjalizuję się (można chyba to tak nazwać) w paskach na rękę do zegarków kieszonkowych. Na podstawie projektów stosowanych w czasach I wojny, stworzyłem swoje wzory, które wykonuję na zamówienie, do konkretnych modeli zegarków.


Wszystkie przedmioty wykonuję ręcznie od projektu poprzez cięcie,klejenie i szycie, mam w ten sposób kontrolę nad całym procesem. Jeśli chodzi o styl moich prac, sami oceńcie. Osobiście widzę u siebie dwie kategorie. Przedmioty proste, użytkowe, czasami wręcz surowe oraz przedmioty bardziej ekskluzywne, z wyższej półki, z wykorzystaniem skór egzotycznych, dodatkowych zdobień itp.


Ponieważ obrazy mówią więcej.....zapraszam. Dużo więcej przykładów u mnie. Tu nie będę wrzucał tego co było, tylko nowe projekty

 

 

 

4.jpg

 

1.jpg

 

0.jpg

 

01.jpg

 

img_1628.jpg

 

3.jpg

 

01.jpg

 

01.jpg

 

02.jpg

 

 

 

 

Pozdrawiam i zapraszam

Mateusz Kaźmierczak

MK Leathers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać nic ująć, świetne prace. Muszę się przyznać, że pierwszy raz słyszę o paskach do zegarków kieszonkowych. Możesz napisać coś więcej o ich stosowaniu w okresie I wojny światowej lub zamieścić jakieś zdjęcia z tamtego okresu. Zastanawia mnie też jak taka spora konstrukcja wygląda na nadgarstku?

 

W niedalekiej przyszłości czeka mnie zamówienie brązowego paska do zegarka, więc post się przyda.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2.jpg

 

 

To tylko moja opinia, ale często widzę skórorobów stosujących takie "nachalne" napy. Zdecydowanie to etui lepiej by wyglądało, gdyby ten błyszczący srebrny element tak nie dawał po oczach (mniejszy, kolor starej stali?).

Tak jak niedawno moja żona podeszła do kaletnika na naprawę - przyczepił taką olbrzymią napę że żona już swojej portmonetki nie bardzo chce oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagę. Co do wykończeń bardzo często klient dyktuje warunki (prawie wszystkie moje prace są wykonywane na indywidualne zamówienia) i akurat w tym przypadku była prośba o tego rodzaju "surowy" zatrzask. Z mojego doświadczenia zastosowanie mniejszych i przez to delikatniejszych zapięć przy zewnętrznych kieszeniach i pokrowcach, szczególnie tych noszonych przy pasie nie sprawdza się gdyż często się odpinają przy porzypadkowym zahaczeniu. Kolor tutaj jest trochę przekłamany, to jest ciemny oksydowany.

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Powstała kolejna "kieszonka" w wersji eleganckiej. Celęca na górze, świńska pod spodem. Jak zwykle ręcznie barwione i szyte

 

2.jpg

 

3.jpg

 

 

5.jpg

 

 

I nowy mateiał. Ostatnio w hurtowni się do mnie usmiechnął. Bardzo spodobał mi się intensywny kolor oraz wyraźna faktura. Parę pasków z tego wyjdzie :D

 

o1.jpg

 

o3.jpg

 

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olgierd

Notatniki bardzo ładne, jednak nieco rażą mnie te gumki (które są równocześnie dość słabym punktem programu -- w moim Moleskinie się po prostu rozciągnęła, przez co wisiała jak przysłowiowe niewymowne; musiałem ją wyrwać).

Zastanawiam się czym można by spróbować zastąpić taką gumkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notatniki bardzo ładne, jednak nieco rażą mnie te gumki (które są równocześnie dość słabym punktem programu -- w moim Moleskinie się po prostu rozciągnęła, przez co wisiała jak przysłowiowe niewymowne; musiałem ją wyrwać).

Zastanawiam się czym można by spróbować zastąpić taką gumkę?

 

I to jest doskonały temat do dyskusji :) Też bym widział coś z większą klasą. Jesli chodzi o zapinanie notesów to widzę następujące rozwiązania + ich wariacje. Gumka -płaska, okrągła. Zapięcie paskiem z klamerką, takim jak w zegarku. Zapięcie na zatrzask. Zapięcie na szlufkę - tak jak w etui na pióra.  We wszywanie magnesików się na razie nie bawię bo przy tych materiałach i technice wykonania jaką obecnie stosuję powstały by niepotrzebnie grube okładki.

Jeśli macie jakieś ciekawe pomysły i propozycje to zapraszam. Wiadomo że co człowiek to gust ale ja zawsze lubię posłuchać co się ludziom podoba.

 

 

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.