Skocz do zawartości

lubo69

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, artisan napisał:

Z ciekawostek, dziś widziałem w Tikeju marynarkę Brooks Brothers. Cena 499 zł. Tak naprawdę nic ciekawego, sam fakt że produkt tej firmy znalazł się  TK Maxx w Białymstoku uznałem za ciekawszy niż sama marynarka. 

A kojarzysz z jakiej linii BB i gdzie była wykonana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jakoś 3 miesiące temu widziałem w TK Maxx w krakowskim M1 koszulę marki Brooks Brothers. Myślałem, że ta marka to stały bywalec tych sklepów podobnie jak RL, TH i inne tego typu, a nie jakiś wyjątek. Koszula była, jak na moje amatorskie oko, bardzo fajnie wykonana i miała ciekawy deseń. Niestety nie pasowała do mnie a szkoda bo bym się skusił za 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem sporo rzeczy BB w TK, nie tylko z outletowej linii 346. Koszule (obszerne), T-shirty, spodnie lniane, marynarki też. Dziś mam na sobie, widoczne na zdjęciu w JBMDNS, chinosy BB z TK; bardzo fajne, ale kolor nieciekawy - ciemnoszary, wygląda jak sprany czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2018 o 19:53, W.N. napisał:

Już jakoś 3 miesiące temu widziałem w TK Maxx w krakowskim M1 koszulę marki Brooks Brothers. Myślałem, że ta marka to stały bywalec tych sklepów podobnie jak RL, TH i inne tego typu, a nie jakiś wyjątek. Koszula była, jak na moje amatorskie oko, bardzo fajnie wykonana i miała ciekawy deseń. Niestety nie pasowała do mnie a szkoda bo bym się skusił za 200zł.

No właśnie ja w Białymstoku widziałem BB w Tikeju pierwszy raz. Dlatego uznałem to za ciekawostkę.  Już dawno się przekonałem, że oferta w TK Maxx w dużych miastach jest inna niż  w średniej wielkości.  Ciekawszy jest jednak fakt, że jakiś czas temu był w Białymstoku jedyny w tamtym okresie sklep BB w Polsce, w CH Alfa.  Potem właściciele przenieśli się do Warszawy.  Był o tym oddzielny wątek na BwB. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tk w Gdańsku szukałem kurtki i pierwszy raz znalazłem BB. 

Taki oto bezrękawnik z wkładem z kaczego pierzu. 

Rozmiar S, dobrze przy ciele leży, ale nie wiem czy nie za krótki - co uważacie?

Zostawić czy zwrócić? Cena 300 złotych 

Na zdjęciach trochę za sztywno stałem plus spodnie za nisko i dużo innych mankamentów, ale to się wszystko szyje powoli, inwestuje w siebie i jestem w trakcie zmiany garderoby i tak się trochę tłumaczę, ale nie wszystko na raz :)

A208A84A-426B-4042-BD84-097377F73783.jpeg

F798E6F7-1AE9-40C1-877F-F0375088787B.jpeg

470F0340-70F7-4961-A4B6-38ECBEC4CB5B.jpeg

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pmichal Bardzo ładny. Tak jak ktoś wyżej napisał - nie podobają mi się tego typu ocieplacze, ale ten jest świetny. ;)

Przy okazji - jakie buty masz na drugim zdjęciu? Czy to typowe trekkingi czy buty zimowe stylizowane na vintage buty trekkingowe? Bo szukam czegoś w stylu vintage butów górskich na zimę - gdy zwykłe wysokie bootsy będą "za zimne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, mosze napisał:

....nie widzę zastosowania dla bezrękawników....

Mam dwa, jeden typowo sportowy to ocieplacz na narty. Drugi zakładam pod cieńszą kurtkę, zwłaszcza wtedy gdy czeka mnie dłuższa podróż autem - wtedy kurtka ląduje z tyłu a bezrękawnik pozwala mi wygodnie prowadzić bez ryzyka przewiania gdy muszę wyjść i np. zatankować.

W innych warunkach nie chroni dostatecznie dobrze przed chłodem.

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polskich TKM pojawiały się dotąd koszule BB z linii: (przynajmniej te widziałem)

- Red Fleece - button down

- 346 - spread collar

- Dress shirt - Milano i Regent - button down

- Original Polo Shirt - button down

Poza RF i 346, koszule w trzech rodzajach: 1- All cotton made in Malaysia, 2- All supima cotton - Made in Malaysia, 3- Ala supima cotton Made in USA.

Mankiety w większości na guziki (różnie - dwa lub jeden), chociaż raz widziałem na spinki  - French Cuff. Krój jak zwykle: podwójna plisa na placach, sześć zaszewek przy mankiecie. Kieszonka na piersi, "na czysto" lub z logo. Logo zazwyczaj w kontrastowym kolorze, ale bez przesady. Można trafić paski bengalskie, kratkę Vichy , czyste białe i kremowe. Była też wrzutka koszul z serii Sport shirt (ciemna duża krata, brązy i ciemne granaty). 

Trzeba mierzyć, bo amerykańskie 15,5 jest przynajmniej jak europejskie 40 - 41. Koszule są dobrze opisane; poza rozmiarem kołnierzyka, podają też długość rękawa np. 2/3, 4/5 itp. Ceny (dotychczas, bo jak widzimy TKM podnosi ceny, cicho ale stale) od 99,99 do 169,99 zł. Warto wydać te pieniądze, bo koszule są zacne. Jakością biją na głowę PRL i TH, zwłaszcza te z bawełny supima. Pranie i prasowanie nie nastręcza problemów. Kolory trwałe, szwy solidne, guziki trzymają się mocno (to z obserwacji po kilku praniach). Szyte z materiału o tym samym kierunku splotu, nie skręcają się i nie marszczą przy listwie guzikowej. 

Ogólnie, chyba poza perełkami - raz na 1000 szt. jedna od Etona i kilka Profuomo z serii Sky Blue (włoska bawełana od Albiniego, Leggiuno, Monti Mill) czy Artigiano Assoni - made in Swiss - najlepsze koszule w TKM. Osobiście wolę BB. Są solidniejsze, nieco luźniejsze, a te z bawełny Oxford są wręcz idealne, pod warunkiem, że się lubi button down 😊.

Pozdrawiam

mrj

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2018 o 13:08, lubo69 napisał:

Panowie,
Koszula chambray Brooks Brothers po kilkunastu praniach wygląda w strategicznych miejscach (szwy, kołnierzyk) następująco:
181a945dccb8be62f7cbe1a8d6c6c174.jpg09abc1a0a9aab018fb241058b3ef7919.jpg
Splot widać. Koszula jest lekka, nie ciężka jeansowa. Kołnierzyk button down. Przetarć nie ma, tylko odbarwienia.
1. Nosić casualowo bez krawata?
2. Ufarbować Simplicolem?
3. Zdeponować w kontenerze?

 

3 minuty temu, mrj napisał:

Kolory trwałe

Nie zawsze, jak widać:-) Moja koszula nie jest z TK i nie jest z linii outletowej. Wolę Etona i Profuomo Sky Blue. BB wolę natomiast od Artigiano Assoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, mrj napisał:

W polskich TKM pojawiały się dotąd koszule BB z linii: (przynajmniej te widziałem)

- Red Fleece - button down

- 346 - spread collar

- Dress shirt - Milano i Regent - button down

- Original Polo Shirt - button down

Poza RF i 346, koszule w trzech rodzajach: 1- All cotton made in Malaysia, 2- All supima cotton - Made in Malaysia, 3- Ala supima cotton Made in USA.

Mankiety w większości na guziki (różnie - dwa lub jeden), chociaż raz widziałem na spinki  - French Cuff. Krój jak zwykle: podwójna plisa na placach, sześć zaszewek przy mankiecie. Kieszonka na piersi, "na czysto" lub z logo. Logo zazwyczaj w kontrastowym kolorze, ale bez przesady. Można trafić paski bengalskie, kratkę Vichy , czyste białe i kremowe. Była też wrzutka koszul z serii Sport shirt (ciemna duża krata, brązy i ciemne granaty). 

Trzeba mierzyć, bo amerykańskie 15,5 jest przynajmniej jak europejskie 40 - 41. Koszule są dobrze opisane; poza rozmiarem kołnierzyka, podają też długość rękawa np. 2/3, 4/5 itp. Ceny (dotychczas, bo jak widzimy TKM podnosi ceny, cicho ale stale) od 99,99 do 169,99 zł. Warto wydać te pieniądze, bo koszule są zacne. Jakością biją na głowę PRL i TH, zwłaszcza te z bawełny supima. Pranie i prasowanie nie nastręcza problemów. Kolory trwałe, szwy solidne, guziki trzymają się mocno (to z obserwacji po kilku praniach). Szyte z materiału o tym samym kierunku splotu, nie skręcają się i nie marszczą przy listwie guzikowej. 

Ogólnie, chyba poza perełkami - raz na 1000 szt. jedna od Etona i kilka Profuomo z serii Sky Blue (włoska bawełana od Albiniego, Leggiuno, Monti Mill) czy Artigiano Assoni - made in Swiss - najlepsze koszule w TKM. Osobiście wolę BB. Są solidniejsze, nieco luźniejsze, a te z bawełny Oxford są wręcz idealne, pod warunkiem, że się lubi button down 😊.

Pozdrawiam

mrj

Artigiano czasem są w czeladzi, udalo mi się nawet znaleźć w moim rozmiarze - material pierwsza klasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wypustki powinny być jak znamiona czy brodawki na skórze ludzkiej, powinno dać się je niemal poruszyć, podnieść paznokciem. Dodatkowo, ponieważ oryginalnie wyrastają z nich pióra, powinny być tam malutkie dziurki.
Sądząc po zdjęciu, według mnie to dobra imitacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.