Skocz do zawartości

lubo69

Rekomendowane odpowiedzi

Porównywać mogę jedynie do G&B i Yanko, bo takie buty mam w domu.
Mam 1 parę G&B w rozmiarze 44 (derby) i dwie pary w rozmiarze 43 (monki i czarne oksfordy). Derby to były moje pierwsze 'klasyczne' buty i teraz bym je wymienił na 43. Monki i oksfordy na początku powiedzmy nie grzeszyły komfortem w chodzeniu, ale po kilku wyjściach są idealne, mógłbym nawet powiedzieć, że mam miejsce w butach na wysokość stopy. Yanko mam trzewiki w rozmiarze 43,5 i przy normalnej skarpecie mam trochę luzu w szerokości, myślę, że w 43 też bym wszedł (kupowałem je jako 'prawie nowe' z drugiego obiegu). A w tych Trickersach (44,5) w grubszej skarpecie jest wygodnie, nie ma luzów jeśli chodzi o szerokość, na długość czuję, że pół rozmiaru mógłbym zejść. Odczucia mam takie, że jest wygodnie od razu po kupnie jak w G&B 44, czyli G&B44 = Tricker's44,5. 
Będą to buty na jesień/zimę/wiosnę więc nie chciałem butów do rozbicia, bo w grubszej skarpecie by było za ciasno, teraz jest wg mnie idealnie. Mam nadzieję, że pomogłem chociaż trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Filip, twoją opinię opartą na modelu Stow znam -  na jej podstawie kupiłem jakiś czas temu sztyblety w modelu Henry  w rozmiarze 9,5 właśnie (normalnie noszę UK 9 lub 9,5) ale okazało się że buty na kopycie 4444  są znacznie większe niż reszta i śmiało  mógłbym nosić UK 8,5 - tamte były sporo za duże niestety...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lubo69 napisał:

Ale to jakieś ubrania są, czy same metki?😉

Głównie przeszłe kolekcje tej firmy:

https://www.petermillar.com/c/mens/dress-clothing/sport-coats.html

Z 900 na 99$, prawie wszystko Loro Piana lub VBC. Zdjęć nie wrzucam, bo dwie marynarki wczoraj nadałem paczką morską do PL, jedna jest z flaneli i przy 36 st nie chce mi się nawet myśleć o jej zakładaniu, a kilka (naście) zostało w sklepie. Jedna z "Travel Pro" od LP była już w odpowiednim wątku.

@NieMy

Pamiętaj, że Szwajcarzy opracowali rozwiązanie na Twój problem, tylko musisz dobrze ją wsmarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marszałkowska. Bardzo fajny garnitur znalazłem. Marka: Humberto tailored by Van Gils - nie kojarzę. Za to skład niezły: 95% wełna 5% kaszmir (jeśli dobrze czytam to od Marzotto). Podszewka bawełna i cupro. Half canvas. Były jeszcze inne, np. granat w kratkę (100% wełna).

500 PLN, więc jak na skład, moim zdaniem dobra cena.

30660106658_1c6c6ca3e3_b.jpg

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wuzet napisał:

Marszałkowska. Bardzo fajny garnitur znalazłem. Marka: Humberto tailored by Van Gils - nie kojarzę. Za to skład niezły: 95% wełna 5% kaszmir (jeśli dobrze czytam to od Marzotto). Podszewka bawełna i cupro. Half canvas. Były jeszcze inne, np. granat w kratkę (100% wełna).

500 PLN, więc jak na skład, moim zdaniem dobra cena.

 

A jak z rozmiarami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dosyć ,że brzydkie to jeszcze nosek w lewym bucie jest krzywo naszyty.,Poza tym to żadna okazja, gdyż takie buty nominalnie kosztują mniej niż $80 , a w przecenach buty Florsheim można kupić za $30 -50 i są tych butów sterty w Macy's czy JC Penny i nie wszystkie aż tak brzydkie jak omawiany egzemplarz.,Florsheim to jest firma z Indii, która nabyła prawa do amerykańskiej nazwy ale ich produkty nie mają żadnych konotacji z wysokiej jakości butami Florsheim Imperial   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mayor, ale kolega powyżej pisze, że to imperiale...tym niemniej, mnie się one nie podobają. Mam jakieś uprzedzenie, ze jak derby to gładkie, a jak oksfordy to cap-toe (i nie lubię odwrotnie). Poza tym w granicach 399zl to były wielokrotnie wrzucane Loake GYW, wiec te Florsheim to taka sobie okazja, łagodnie mówiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Żorż Ponimirski napisał:

"...ze jak derby to gładkie, a jak oksfordy to cap-toe..."

Uważam bardzo podobnie. A takie buty jak na zdjęciu pasują do....nie wiem do czego!

Ale trochę będę ich bronił. Wydłużone, dobrze podtrzymujące śródstopie kopyto (szerokość EEE, na tle prezentowanych tu czasami szerokich, masywnych kopyt, wyglądały dynamicznie), bardzo miękka, skórzana wyściółka wewnątrz, jakość skóry wyższa niż w popularnych Gordonach, a rzekomy krzywy szew to błąd optyki w telefonie. Do tego szyta podeszwa z delikatnym glankiem.

Co do ceny, faktycznie, zbyt wysoka! 

Czasami można trafić w TK buty Florsheim w tak fatalnej jakości, że nawet wspomniane w postach wyżej te 30-50$ to duuuuzżo za dużo. Ale ten egzemplarz był jednak inny. 

Gdyby nie ta otwarta przyszwa, byłaby to dobra propozycja jako woły robocze na mokre dni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.