Jump to content
Typowy Janusz

Ciekawe i nietuzinkowe nabytki

Recommended Posts

Stary nabytek, przez dłuższy czas nie nosiłem, dziś przypadkiem trafilem w szufladzie i założyłem,  jesli dobrze pamiętam to drewno hebanowe. 

Co sądzicie?

piękne, chociaż nie zdecydowałbym się na produkt z hebanu

A dlaczego ? Pięknie się prezentuje.

White Haven zgadzam się - to przepiękne spinki. Chodzi o surowiec - heban to "problematyczne" drzewo.

Widzę, że musze częściej nosić te spinki:)

Vit, a czemu heban jest problematyczny, nic mi o tym nie wiadomo,

handel hebanem w niektórych krajach jest zakazany ze względu na ochronę tych drzew. Spora część wyrobów pochodzi z przemytu. Zdaje się jednak, że w Antigiu można nim legalnie handlować

Jeśli ktoś ma szerszą wiedzę - proszę poprawcie mnie odnośnie zakazu obrotem tym drewnem.

Przyznam, że ta kwestia nie spędzi mi snu z powiek, kupiłem spinki u legalnie działającej firmy i ufam, że materiał był też legalny, nie da się wszystkiego sprawdzić. Firmy już nie ma, a przynajmniej ja nie moge jej odszukac w internecie, więc tyle w temacie.

Wizyta w antykwariacie zaowocowała niespodziewanym znaleziskiem. Gdyby ktoś potrzebował tłumaczenia technicznego jakiegoś terminu, służę pomocą.

post-4162-0-06306400-1401806318_thumb.jp

Nie jest to co prawda Deakin&Francis ale moim zdaniem dają radę. Będą pasowały do nowego forumowego buta :)

post-382-0-25123700-1404297716_thumb.jpg

• Upvote 2

Kiedyś te albop podobne spinki były prezentowane na forum (ale nie w mankiecie koszuli) i nie podobały mi się, w mankiecie jednak wyglądają całkiem ciekawie. 

Dzięki uprzejmości Damiana udało mi się w końcu zrealizować moje małe marzenie :) Damian wykonał dla mnie portfel ze skóry płaszczki - oczywiście granatowy ;) Skóra jednorodna, niepolerowana, bez tego charakterystycznego białego rombu. Środek portfela z granatowej skóry koziej (niesamowicie miękkiej i delikatnej w dotyku)  Wewnętrzne kieszonki przegródek na karty wykończone materiałem w kolorze koniakowym, a dwie komory na banknoty wykończone skóra kozią również w kolorze koniakowym. Bez bilonówki - ostatnio coraz rzadziej korzystam z monet.

Osobiście jestem w pełni usatysfakcjonowany :) Jeszcze raz dzięki Damian!  

post-563-0-78883800-1404563476_thumb.jpg

post-563-0-31991800-1404563588_thumb.jpg

post-563-0-93570900-1404563669_thumb.jpg

post-563-0-13644400-1404563978_thumb.jpg

post-563-0-46753300-1404564088_thumb.jpg

post-563-0-33364100-1404564186_thumb.jpg

post-563-0-68082400-1404564314_thumb.jpg

• Upvote 8

Gratuluję nowego nabytku. Bardzo ładny portfel. Czy został uszyty ręcznie czy maszynowo? Czy jest w ogóle możliwe szycie maszynowe na skórze płaszczki?

Pozdr,

wojvv

Szew zewnętrzny to szycie ręczne, ale myślę, że jeżeli chodzi o kwestię techniczne to najlepiej żeby wypowiedział się Damian.