Jump to content
Typowy Janusz

Ciekawe i nietuzinkowe nabytki

Recommended Posts

@Zajac Poziomka chyba bym się wstrzymał z zamówieniem, jeżeli skład byłby fair opisany na stronie. Mógłbym się obrazić na sklep i odesłać. Przeważyło tutaj, że spodobała mi się jego haptyka, jak się na mnie układa i jak wchodzi pod marynatkę tweedową. Faktycznie WL w „zbliżonym”  przedziale cenowym jest bardziej szlachetny. Faktura mojego jest jednak trochę inna niż w przypadku wełny. 

1 godzinę temu, Stormont napisał:

Dobre swetry potrafią kosztować i wiele więcej, chociaż tu coś się podziało ze składem.

Mam nadzieję, że się okaże dobry. Nowy jest ok. Jeżeli się nie sprawdzi, sprawię berg&berg lanie na trzech forach. 

• Upvote 1

Torba Piquadro za 30% ceny. Przepiękny wiśniowy kolor (w życiu bym nie pomyślał, że kupię wiśniową torbę :D ) i fenomenalna w mojej ocenie jakość materiałów (w każdym razie ja lepszej nie widziałem do tej pory ;) ).

IMG_20191001_113124.jpg

• Like 1
  • Upvote 3

2 godziny temu, eye_lip napisał:

Ja też się pochwalę, Gran Sasso, polo 100% jedwab, popover bawełna, pięknie wykonane.. i też za 30 proc retail ;)

No super. Ja za takim vintage polo nogi złaziłem w tym roku :). Jak oceniasz rozmiarówkę ? Gran Sasso stosuje chyba numerologię. Na Ciebie pasuje rozmiar.....  (już sobie wtedy wykalkuluję swój ;-)).

5 godzin temu, Tanatos70 napisał:

Dzięki 🙂

Tylko zwróć uwagę, że ubrania mają różne fasony. Mam z 5  polówek i ze 3-4 swetry i wszystko leży idealnie, ale golf leży idealnie, gdybym chciał obszerny golf, a dwie polówki - gdybym chciał bardziej przylegające polówki ;)

W Warszawie w bardzo dobrej cenie są u pana od Prime Shoes i to obecnie chyba jedyna warta uwagi rzecz u niego. Tam kupiłem prawie wszystko - golf był, ku mojemu zdziwieniu, na poszetce. Ww. oferują standardowe: bawełna/wełna, a to Twoje polo jako jedwabne i pewnie droższe raczej nie jest sprowadzane. Też mi wpadło w oko i chciałem kupić przez sieć (mają sklep firmowy), ale zapomniałem/ostatecznie nie potrzebowałem. Sklep internetowy wygląda spoko, mają wiele produktów, ale niestety (jeśli porównać z cenami u polskich importerów) drogawy. Polówki, które kupiłem dwa albo trzy lata temu są moimi ulubionymi, leżą genialnie i nic się nie zestarzały (choć tu uwaga piorę w pralni chemicznej, żeby nie musieć ich prasować, mam wrażenie, że jedna, która poszła na chodzenie po domu trochę się zbiegła). Tegoroczne już nie są takie fajne (inny materiał), ale są ok. Swetry super, dużo lepsze krojem/wytrzymałością/materiałem od np. Profuomo, ale ja nie jestem najlepszym ich recenzentem - chodzę w nich rzadko, bo nie mam czasu i nie lubię prasować + marynarkę łatwiej zdjąć, kiedy jest ciepło.

Za 30% ceny to okazja. Dobry zakup.

Bardzo dużo Grand Sasso jest na Yooxie (setki modeli, dosłownie) w okresie wyprzedażowym w bardzo przystępnych cenach.

Torba Piquadro fajna, kolor super, generalnie porządne i funkcjonalne rzeczy robią, tylko ceny wyjściowe wysokie.

Niestety to nie  jest to mój rozmiar.

Ale chyba mój :-)

1 minutę temu, lubo69 napisał:

Ale chyba mój :-)

Są dostępne w firmowych salonach JL  "By Request".Monki Fould za $1721,a Sahara za $1736.Wystarczy wpłacić 50% i za 4 miesiące od daty wpłacenia zaliczki można pieścić  oczy pięknem tych butów i masować stopy ich niepodważalną wygodą.  

Wyżej Lobby w nie rozmiarze, a ja przepraszam za wstawienie tutaj niedoszłego zakupu, ale w moim rozmiarze. Są w Monachium za 700 i 500 Ojro, bo Hirmer się ich pozbywa. Pierwsze i trzecie były w moim 7,5. Nie są mi jednak potrzebne i budżet za cienki, 😂

0CA7DFA8-BF0A-4DEB-A8C3-6F2707577EF5.jpeg

• Like 3

42 minuty temu, mayor napisał:

Są dostępne w firmowych salonach JL  "By Request".Monki Fould za $1721,a Sahara za $1736.Wystarczy wpłacić 50% i za 4 miesiące od daty wpłacenia zaliczki można pieścić  oczy pięknem tych butów i masować stopy ich niepodważalną wygodą.  

W cenie $1700 na pewno bym żadnej z tych par nie kupił; mógłbym ewentualnie kupić Sahary w tej cenie:

https://www.therealreal.com/products/men/shoes/oxfords/john-lobb-sahara-suede-derbys

• Upvote 1

Te Lobby tylko nazwą powalają, a "urodą" nie grzeszą, dla mnie jedne z brzydszych jakie widziałem tego producenta.

• Like 3
  • Upvote 2

7 godzin temu, mayor napisał:

Każdy ma inną percepcje stylu i gust.Mnie na przykład buty typu monk strap zupełnie nie podobają ,a na forum mają  status niemal symbolu religijnego.Co nie znaczy ,że nigdy nie miałem takich butów,ale zakładam rzadko na krotki czas przeważnie po zmierzchu żebym nie musiał męczyć oczu ich widokiem. A już podwójne monki noszone z jednym paskiem rozpiętym to dla mnie szczyt bezguścia,. Taki Dandys/elegant  dzwoniący klamerkami przy butach wygląda jak baran albo krowa na pastwisku z dzwonkiem na szyi  

też tak mam,  tylko nie zakładam nawet po zmroku ............... bo nie mam

Ciekawe bo nietuzinkowe;) Polo włoskiej (nawet... made in Italy) firmy Diktat, dzianina 100proc bawełna w żywym zielonym kolorze z ładnym kołnierzykiem i sciągaczami. Bardzo fajny produkt, u nas chyba nie ma (ale na Yooxie po zakupie znalazłem inne modele), kupiona przedwczoraj w outlecie w Bolonii za 25 euro. Test robienia samemu sobie foto;) :f179cc7e2095fb00ee3368119c80d69c.jpg

• Upvote 4