Jump to content
Typowy Janusz

Ciekawe i nietuzinkowe nabytki

Recommended Posts

Ostatnie znalezisko. Czy ktoś się orientuje co to za producent rękawiczek? Wiem tylko, że skóra to pekari, a Czechosłowacja rozpadła się 27 lat temu...

IMG_20190814_170239870.jpg

IMG_20190814_170318043.jpg

Dents (nie Dent’s) to stary, dobry,brytyjski producent rękawiczek.
Może to łysiejąca kapibara? Normalna ma 5-6 włosków punktowo.

• Like 1

Czy jakaś skóra ma jeszcze potrójne mieszki włosowe w rządkach ?
Nie wiem, może jakaś inna świnka, na telefonie po powiększeniu nie widać żadnych mieszków ;)

@eye_lip @lubo69, dopiero wziąłem swoje pekari do ręki i zauważyłem, że to ja jestem ślepy. Oczywiście nie jest to pekari:

IMG_20190814_173747444.thumb.jpg.9dac903e05f15706ef84024d0a7e5da0.jpg

Te rude mają rzeczywiście 5-6 mieszków w rzędzie i to bardzo drobnych:

IMG_20190814_174218322.thumb.jpg.46168958b144b3aa0b33ac0402152208.jpg

Co to może być ? Kapibara ?? :)

Szukałem jakiejś oldschoolowej marynarki Safari i na Yooxie upolowałem coś takiego, tkanina to taki luźny żakard len-bawełna. Żona mówi, że trochę za bardzo oldschoolowa, żywcem wzięta z lat 1970-tych, ale dla mnie OK. Poza tym skrywa pewien sekret...

dtal-1.thumb.jpg.f78febfe7cec34e625b67a77491ec430.jpg

Jak się bliżej przyjrzeć klapie...

dtal-2.thumb.jpg.0bb7d903d9c04293bee30eb46ce912ba.jpg

To marynarka okazuje się Transformersem. Jeśli ktoś wybiera się do Bawarii, albo do Indii, albo chce cosplayować Blofelda czy innego villaina, to marynarka umożliwia takąż transformację w coś  a la Nehru jacket ;-)

dtal-3.thumb.jpg.641d81f6c42c4917539bc25cff07e164.jpg

• Like 1
  • Upvote 1

4 minuty temu, dziko napisał:

Poza tym skrywa pewien ...

Czyli dziurki służące próżności można wypełnić,

Bardzo mi się podoba, ale w Bawarii nikt nie nosi się na biało. 

16 minut temu, Midlife-Crisis napisał:

Czyli dziurki służące próżności można wypełnić,

Bardzo mi się podoba, ale w Bawarii nikt nie nosi się na biało. 

Można spróbować pofarbować, instrukcja na metce dopuszcza pranie w wodzie. Jakby coś został jeden egzemplarz w śmiesznej cenie (r. 48, raczej coś a la 46-48):

https://www.yoox.com/pl/49454383BK/item#dept=men&sts=sr_men80

Swoją drogą na Yooxie trafią się też czasem klasyczne "bawarskie" marynarki Schneider'sa, a także bardziej ekstrawaganckie (i dość drogie) od włoskiego producent Massimo Alba.

Ja bym tego tak konserwatywnie nie widział, ale paćkać z farbą by mi się nie chciało.

Całkiem fajne ubrania tam na yoox, kuszą jednak ceną na zakup rzeczy, które się rzadko nosi. Można je nosić, ale nie nie każdemu dobrze służą. W powyższej marynarce dobrze wygląda np. pisarz czy dziennikarz w wolnym zawodzie, ale już nie pracownik banku nawet jak instytut ma dress code casualowy (jestem klientem takiego). W wolnym czasie też to nie zawsze się wpisuje w otoczenie, jeżeli nie jest się akurat w Mediolanie. 

IMG_2870.thumb.jpg.ecf587a35052b2cc04cc7eaeeb210051.jpgIMG_2869.thumb.jpg.87509c5f109ddf897915ea2f1f64f2b4.jpg

Zawsze  chciałem taki mieć, teraz się trafił w berg&berg. Klasyczny sweter do gry w krykieta, chociaż nie wiem jeszcze, jak, gdzie i z kim w to grać. I chyba na tym się skończy. 

Nabytek o tyle nietuzinkowy, że w trakcie wysyłki zdołał zmienić skład 😯:

1729929823_Bildschirmfoto2019-09-28um13_39_333.jpg.424e3d590e9bb79c0529d67b8dcbbcde.jpg

IMG_2871.thumb.jpg.ec1a666218b0aa629cc199c615fe306f.jpg

Ale jednak zostaje, bo dobrze leży. 

• Like 3
  • Upvote 1

17 minut temu, diGriz napisał:

Pan na zdjęciu też chyba za składu niezbyt zadowolony 😂

Skład jest ok, bo takiej faktury się z czystej wełny raczej nie robi, Ralph Lauren używa głównie do podobnego swetra głównie bawełny. Pan na zdjęciu może jest na prochach. 

• Upvote 1

3 godziny temu, Midlife-Crisis napisał:

Skład jest ok, bo takiej faktury się z czystej wełny raczej nie robi, Ralph Lauren używa głównie do podobnego swetra głównie bawełny. Pan na zdjęciu może jest na prochach. 

Ew. cały czas się dąsa, że rozwiązano Hitlerjugend (większość męskich modeli wygląda jak naziści z filmów hollywoodzkich, co ciekawe, dotyczy to też Murzynów i Azjatów).

• Upvote 3

4 godziny temu, Velahrn napisał:

Ew. cały czas się dąsa, że rozwiązano Hitlerjugend (większość męskich modeli wygląda jak naziści z filmów hollywoodzkich, co ciekawe, dotyczy to też Murzynów i Azjatów).

Joseph Aloisius Ratzinger lubi to!

18 godzin temu, Velahrn napisał:

Takie skojarzenia można mieć, ale pogłębienie tego i tak prowadzi niepotrzebnie do tematu repatriacji. 

• Upvote 1

W dniu 28.09.2019 o 19:11, Velahrn napisał:

Moderator pisze takie rzeczy??? Wstyd.

@Midlife-Crisis bardzo fajny sweter, tylko na zdjęciu wydaje się trochę krótki. Taki krój, czy po prostu model jest bardzo wysoki?

• Like 1
  • Upvote 5

Godzinę temu, flozbi napisał:

Nie bedzię to bardzo intymne pytanie: dałeś za ten sweter kwotę widniejącą na zdjęciu 220€ ?

Dobre swetry potrafią kosztować i wiele więcej, chociaż tu coś się podziało ze składem.

Godzinę temu, flozbi napisał:

Nie bedzię to bardzo intymne pytanie: dałeś za ten sweter kwotę widniejącą na zdjęciu 220€ ?

Tak, zrobiłem to z pełną premedytacją. Też bym wolał z outletu, ale nie mam na niego ochoty w marcu i w rozmiarze XL zamiast S. 

Godzinę temu, Zajac Poziomka napisał:

Moderator pisze takie rzeczy??? Wstyd.

@Midlife-Crisis bardzo fajny sweter, tylko na zdjęciu wydaje się trochę krótki. Taki krój, czy po prostu model jest bardzo wysoki?

Dzięki, właśnie dla.mnie długość odpowiednia. Model ma 185 i nosi M! Rękawy chyba bardzo naciągnął. 

• Upvote 1

W dniu 28.09.2019 o 16:09, Midlife-Crisis napisał:

William Lockie dla Frans Boone, 100% Geelong Wool: https://www.fransboonestore.com/products/william-lockie-x-frans-boone-garfield-cricket-cable-undeyed-white

Co nie zmienia faktu, że Twój sweter jest bardzo fajny, nosiłbym. Jeszcze raz gratuluję fajnego zakupu!

A cena jak cena. Wysoka ale tyle, a często nawet więcej, kosztują swetry jakości premium (np. Druhmor, John Laing, Alan Paine, William Lockie, Ballantyne).

• Upvote 1