Skocz do zawartości

Ciekawe i nietuzinkowe nabytki


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Na Dniach Ursynowa było stoisko Agencji Mienia Wojskowego, gdzie za symboliczne kwoty można było nabyć parę fajnych rzeczy. Torba, jak to torba (30 zł), na wakacje się może przyda, ale ta latarka (10 zł)... dla osób pamiętających lata 1980-te to łezka się w oku kręci, za to młodzież pewnie nawet nie wie, cóż to za dziwaczna bateria (3R12) do niej pasuje ;-)

amw2.thumb.jpg.ad033e748e484d9481f0b5d93afce2b8.jpg

 

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajkowa latarka :) Aż mi się łezka zakręciła :) Dawno, dawno temu - za dziecka - uwielbiałem zmieniać kolory za pomocą tych dwóch kolorowych szybek :)

A poziom naładowania tej baterii (oczywiście nie była aku) sprawdzało się, przykładając język do dwóch blaszek z plusem i minusem :)

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, dziko napisał:

Na Dniach Ursynowa było stoisko Agencji Mienia Wojskowego, gdzie za symboliczne kwoty można było nabyć parę fajnych rzeczy. Torba, jak to torba (30 zł), na wakacje się może przyda, ale ta latarka (10 zł)... dla osób pamiętających lata 1980-te to łezka się w oku kręci, za to młodzież pewnie nawet nie wie, cóż to za dziwaczna bateria (3R12) do niej pasuje ;-)

amw2.thumb.jpg.ad033e748e484d9481f0b5d93afce2b8.jpg

 

Ta torba to raportówka.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzięki panowie, z Waszych odpowiedzi wnioskuję, że dla koneserów, pozostanę przy zwykłych. Tym niemniej @Wuj gratuluję zakupu! @lubo69 butów za 2k bym nie kupował, gdyby były cytuję "piekielnie ciężkie, diabelnie sztywne, cholernie niewygodne, zupełnie niedopasowane" ;) 

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zajac Poziomka -- jest też pośrednia półka między 'zwykłymi' a 23 oz raw, czyli 'cienki' bądź 'średni' raw denim (nie jestem znawcą jak koledzy, ale granica tu to chyba 14 czy 17 oz). Te spodnie są trwalsze od normalnych, ładnie się "patynują" i dopasowują -- słowem, przewyższają sanforized denim pod każdym względem, a przy tym nie są szczególnie niewygodne (dla mnie) nawet w pierwszych dniach użytkowania. Mam dwie pary takie (jakieś specjalne linie masowych marek: Lee i Levis, więc pewnie nic godnego uwagi dla prawdziwego denimheada) i bardzo sobie chwalę (poza tym, że barwią otoczenie przez pierwsze tygodnie). Kupiłbym takie 21 czy 23 oz, gdyby nie cena -- dla mnie zupełnie zaporowa za dżinsy.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuju gratuluję! Wyglądają naprawdę mocarnie, sam się teraz do takich przymierzam, szczególnie po wymianie informacji na ten temat ze @swordfishtrombone. Miałem sporo budżetowych jeansów i z żadnych nie byłem zadowolony, szybkość ich zużywania oscylowała wokół wartości drugiej prędkości kosmicznej. Jedynym wyjątkiem były jeansy... asos. Gdyby nie fakt że upaprałem ja farbą do krawędzi służyłyby mi do teraz.

Poza tym.... helikoptery z napalmem już całkowicie utwierdziły mnie w przekonaniu, że muszę je mieć ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, eye_lip napisał:

Zachęcony dobrym marketingiem raw denimu ;) właśnie zamówiłem japoński denim przerabiany na spodnie w Montrealu - Naked & Famous w kolaboracji z massdrop:

 

Też nabyłem. Zastanawiałem się nad tymi Hanzo, ale zdecydował kolor.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.