Skocz do zawartości

Ciekawe i nietuzinkowe nabytki


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Wspominałem już w wątku TKMaxxowym. Niby po prostu kamizelka, no ale Brunello Cucinelli to się chyba na "nietuznikowość" kwalifikuje. Swoją drogą, jest to naprawdę zaskakujący i dialektycznie sprzeczny wyrób. Z jednej strony mamy bowiem absurdalną cenę wyjściową (rzędu 800 euro, ja dałem 399 zł), z drugiej materiał to bawełna, a całość jest wykonana maszynowo, ale... z trzeciej strony to:

Świetny krój i mimo wszystko świetny materiał (rodzaj gabarydyny), podszewka cupro:

bcu-wsc1.jpg.22b61c86dcf9722cc0d6b689b2d73dd6.jpg

Znakomite metalowe guziki (wyglądają, jakby były z litego metalu, nie jakaś blaszka), przyszyte maszyną (widać po prostopadłej nitce), za to od strony wewnętrznej podszyte na guziczkach z... szarej masy perłowej, hmmm :shock:

bcu-wsc2.jpg.9ee23886b568ba9feb9fc34c073b09fc.jpg

Tylna regulacja na guzikach co wyjątkowo mi się podoba, wygląda dużo bardziej stylowo niż klamry:

bcu-wsc3.jpg.895781f81c14ada20da90c8033d90aef.jpg

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dziko napisał:

Znakomite metalowe guziki

Jak powiedział do mnie kilkanaście lat temu sprzedawca przy kasie, gdy podczas wyprzedaży likwidacyjnej w outlecie Vistuli kupowałem bawełniany garnitur zapomnianej już linii Artisti Italiani z 85% rabatem:

"Same guziki więcej warte niż pan zapłacił"...

;-)

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu szukałem fajnego paska plecionego. Udało mi się upolować w internecie. Po otwarciu przesyłki z USA okazało się, że to nie tylko dobra skóra i solid brass, ale również handmade Pana Larrego Knappa http://taosleather.com/collection.php?id=10 specjalisty od plecionych pasków:)

Tylko nie wiem, jak go zmniejszyć...

 

FullSizeRender (1).jpg

FullSizeRender.jpg

IMG_2009.JPG

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostając w temacie field jacket...myślę, że ciekawy nabytek, a nietuzinkowy raczej o tyle, że rozmiar trudny do zdobycia (large long) no i stan - mint :)  Kurtka M65 w kolorze OG, w ramach kontraktu dla SoSew Styles z 1987 roku. Nie załączam wielu zdjęć, ponieważ moim aparatem wychodzą beznadziejnie, a zdjęć tych kurtek jest w sieci masa.Gdyby ktoś rozważał zakup - kurtka jest bardzo obszerna, ale to w końcu kurtka polowa i nie mogła krępować ruchów w czasie czołgania się, strzelania etc.etc. - albo się akceptuje takie odejście od współczesnych fasonów albo trzeba szukać uwspółcześnionych replik. Tkanina to tzw. NYCO - bawełna z nylonem w proporcjach 50/50, szorstka i surowa w dotyku. Podpinka to w całości poliester. W moim przypadku nie jest akurat od kompletu ale również kontraktowy mint i rozmiarowo pasuje idealnie. Jeśli się za szybko nie ociepli i wreszcie wyschnie po praniu, to pokażę w CMDCNS :)

Edycja: + zdjęcie na szybko z pierwszej przymiarki

 

20170316_211813.jpg

20170319_125234.jpg

20170319_125720.jpg

Nowe 014.jpg

Resized_20170316_190006.jpeg

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.