Skocz do zawartości

[KRAKÓW], SP im. Jarosława Dąbrowskiego - Koszule


Fingor

Rekomendowane odpowiedzi

Kilroy, może byś się pokusił na swoim blogu o taki obszerniejszy artykuł nt. smokingu? Jakie elementy są poprawne, jakie pochodzą z którego okresu, itd. I może dodałbyś link do bloga w opisie, co by można łatwo odnaleźć go? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a właśnie, przypomniało mi się, jak mówiłeś o wystawaniu paska muchy spod marynarki. mi chodziło wtedy o 'boczne' wystawanie:

finding the visible metal clasp of the tie band to be particularly unattractive.

w black tie guide nie ma wszystkiego tak dobrze opisanego, przeczytałem go przed decyzją np. o koszuli, a teraz się od Ciebie dowiaduję takich kwiatków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w black tie guide nie ma wszystkiego tak dobrze opisanego, przeczytałem go przed decyzją np. o koszuli, a teraz się od Ciebie dowiaduję takich kwiatków ;)

Na przykład jakich? Bo mi wydaje się, że większość wiedzy o smokingach posiadłem właśnie z BTG. :)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no np. właśnie o zakładkach i szczypankach, o stopniach formalności smokingu (w btg zdaje się w ogóle nie ma rozróżnienia na smoking półformalny i nieformalny, pierwszy raz się z tym rozróżnieniem u Ciebie spotkałem), etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie musisz aż tak sztywno podchodzić do tematu jak Kilroy. My mamy trochę starodawne upodobania. Mnie np w ogóle się nie podoba stojący kołnierzyk do smokingu. Choć ja np. akceptuję kołnierzyk stojący do plisowanej koszuli, zawsze to jakieś podkreślenie "wieczorowości" smokingu.

Jeżeli mówisz, że masz starodawne upodobania, to potem sam sobie zaprzeczasz, bo stojący kołnierzyk to jedyna starodawna opcja do smokingu, natomiast stojący kołnierzyk do plisowanej koszuli (w takiej formie, w jakiej jest dziś) to wytwór lat 80. :)

Pozdrawiam, Dr

Zapominasz Kilroy o moim ulubionym kołnierzyku do smokingu, czyli hrh collar. Jest on na ilustracji sprzed I wojny światowej, więc to dość starodawne czasy. Podobnie Anglicy przed II wojną nosili wykładane kołnierzyki do plisowanych koszul, na co też są ilustracje. Kołnierz stojący do plisowanej koszuli jestem w stanie zaakceptować, czy mi się podoba to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HRH collar, no tak. :) To właściwie nadaje się chyba do koszul plisowanych, sztywnych i właściwie wszystkich, o ile są białe, niekoniecznie do smokingu. Dziękuję za przypomnienie.

Co do Twoich pytań xkoziol, odpowiem Ci skrótowo, bo o tym kiedyś już pisałem - na razie nie ubieram się w stroje z lat 20., bo jestem bardzo młody w stosunku do Was (zdziwilibyście się :) ), ale kiedy będzie mnie stać (a musi, bo strój to w końcu podstawa :) ) to nie widzę żadnego problemu. Na Formal Style w najbliższym czasie pojawi się notka opisująca mój styl codzienny.

Pozdrawiam, Dr

P.S. Nie wszyscy wiedzą, co to jest HRH collar. :) To coś takiego:

Dołączona grafika

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Obiecane zdjęcia koszuli. Odebrałem w czwartek, ale dopiero teraz mogłem wrzucić. Termin odbioru się opóźnił, bo miała być w poniedziałek. Dlatego polecam zamawiać z odpowiednim wyprzedzeniem.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Miały być co prawda 2 guziki na fly-froncie, a nie trzy, ale nie narzekam, bo cena wyszła sporo mniejsza, niż się umawialiśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Byłem dzisiaj w pracownii im. Dąbrowskiego, zamówiłem białą koszulę na spinki z włoskim kołnierzykiem.

Tak na szybko - panie bardzo miłe, tylko były trochę zdziwione jak powiedziałem, że chcę inicjały w niewidocznym miejscu ("Przecież wszyscy właśnie po to dodają inicjały, żeby je ludzie widzieli.").

Więcej napiszę (+ foty) jak odbiorę koszulę.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 1 month later...

Pamiętam, jak starsza pani nie potrafiła pojąć, że nie chcę aby zapięty mankiet francuski pozwalał mi na swobodne przejście dłoni. To samo było apropo wystawiania mankietu koszuli.

Oczywiście uznała ostatecznie, że i tak zrobi po swojemu. Długo się z nimi męczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.