Skocz do zawartości

Lustrzany połysk


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam świeże spostrzeżenie na temat tego wosku. Testowałem już na trzech parach i jestem średnio zadowolony. Wolę tradycyjne woski BDC i MD'OR. Jakoś tak nie idzie mi z tym "polustrzaczem". Dzisiaj doszedłem do wniosku, że jest to bardzo dobry środek... dla początkujących. Bardzo łatwo uzyskuje się za jego pomocą średniej jakości lustro używając do polerowania szczotki z końskiego włosia. Metoda, którą preferuję- liczne cienkie warstwy wosku i na końcu polerka z użyciem kostki lodu, w jego wypadku średnio się sprawdza (przynajmniej ja mam z tym kłopoty). Jak ktoś chce osiągnąć na butach szybkie "takiesobie" lustro przy mniejszym zaangażowaniu, to jet O.K. U mnie zajęło to kilkanaście minut (ostatnia warstwa po barwnych woskach), ale najpierw próbowałem klasycznie- szmatka + lód. Średnio szło. W końcu się wkurzyłem, przejechałem szczotą i ... voila :D.

8.jpg9.jpg10.jpg

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tanatos70

 

Miałem się właśnie zapytać o to co widzę na Twoich butach. Ciemniejszy nosek. Do tego efektu wystarczy użyć ciemniejszego wosku tylko na czubku, tak? Czy jednak powinienem jeszcze po krem sięgnąć?

Chciałbym coś podobnego w swoich lotnikach wprowadzić i chyba poeksperymentuję z blendem między middle, a dark brown.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, BrotherM napisał:

@Tanatos70

 

Miałem się właśnie zapytać o to co widzę na Twoich butach. Ciemniejszy nosek. Do tego efektu wystarczy użyć ciemniejszego wosku tylko na czubku, tak? Czy jednak powinienem jeszcze po krem sięgnąć?

Chciałbym coś podobnego w swoich lotnikach wprowadzić i chyba poeksperymentuję z blendem między middle, a dark brown.

Tutaj cała historia:

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/3153-producenci-butów-vass/?do=findComment&comment=238980

Tak w skrócie- buty były nowe, więc przygotowywane kompleksowo- renowator, krem i wosk w kolorze korespondującym z kolorem skóry. Dla efekty "przyciemnionego noska" początkowo użyłem trzech wosków- bordowy, tabakowy i przede wszystkim czarny (kosmetyki są widoczne w tle na "etapowych" zdjęciach). Ostatecznie jednak zrezygnowałem z mocnego przyciemnienia i wykonałem takie jak na fotografiach z tego wątku, z użyciem ciemnobrązowego wosku  i tego specjalnego- lustrzanego (w wersji bezbarwnej) na koniec. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skuszony opiniami, kupiłem preparat - Mirror Gloss. 

Po 2 tygodniach testów jestem zadowolony z niego. Niemniej tak jak dystrybutor napisał: nie zastąpi on wosków Saphira. By zrobić porządne lustro to trzeba jednak zrobić bazę z wosków. 

Preparat ten jest szczególnie dobry i przydatny dla brogsów. Nigdy nie miałem cierpliwości, żeby zrobić lustro na brogsach, a z tym preparatem zajęło mi to 15 min. Oczywiście, wcześniej jakaś tam baza była z wosków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jako nowicjusz próbujący wszelakich technik i różnych utensyliów, przeżywałem chwilę chwały i poczułem smak porażki.

Postanowiłem znaleźć własną drogę w znalezieniu Lusterkowej Krainy Szczęśliwości.

Nie posiadając praktyki, nie byłem w stanie osiągnąć powtarzalności, to była w moim przypadku loteria.

Moja niewielka modyfikacja może przydać się jak myślę nowicjuszom.

Mnie się to sprawdziło, osiągam lustro za każdym razem.

 

Nanoszę warstwę pasty na nosek, (wcześniejsza cienka warstwa wchłoniętego pomadiera nie jest przeszkodą).

Odczekuję jakiś czas aż pasta wyschnie, stwardnieje na bucie.

Poleruję miękką szczotką. 

Nakładam kolejną cienką warstwę pasty.

Zaczynam polerować bawełnianą szmatką delikatnie ruchem okrężnym do uzyskania połysku, część pasty wsiąka w szmatkę, powstają wytarte miejsca.

Do akcji wkracza woda aplikowana z atomizera zwilżająca bardzo delikatnie zwitek bawełny.

DSC_4329.jpg

 

Palcem nanoszę  cienką smugę pasty:

DSC_4328.jpg

Ruch okrężny lekko wilgotnym zwitkiem zaczynam poza smugą, powoli wchodząc na obszar pasty.

Co drugie, trzecie okrążenie, zahaczam o smugę uzupełniając porcję pasty.

Cały czas sprawdzam na policzku czy tampon nie jest suchy, on powinien być delikatnie wilgotny cały czas.

W czasie całej operacji wacik jest prawie czysty.

Nie musimy robić smugi w miejscu wytartym, lepiej robić ją w pobliżu.

W moim przypadku smuga zostaje rozprowadzona tak po 20-30 dookolnych ruchach.

Operację "Smuga" wykonujemy do pojawienia się pięknego lustra na całej powierzchni noska.

 

DSC_4331-2.jpg

Bezpiecznie bez zaklejenia zdobień, udało mi się zrobić lustro na brogsach.

DSC_4341.jpg

Do odnowienia lustra metoda ta też mi się lepiej sprawdza niż nanoszenie pasty na wacik.

DSC_4334.jpg

 

 

 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Mamrot napisał:

Ruch okrężny lekko wilgotnym zwitkiem zaczynam poza smugą, powoli wchodząc na obszar pasty.

Co drugie, trzecie okrążenie, zahaczam o smugę uzupełniając porcję pasty.

Cały czas sprawdzam na policzku czy tampon nie jest suchy, on powinien być delikatnie wilgotny cały czas.

W czasie całej operacji wacik jest prawie czysty.

Nie musimy robić smugi w miejscu wytartym, lepiej robić ją w pobliżu.

W moim przypadku smuga zostaje rozprowadzona tak po 20-30 dookolnych ruchach.

Operację "Smuga" wykonujemy do pojawienia się pięknego lustra na całej powierzchni noska.

 

Nie chciałbyś pisać erotyków ;) ??

  • Oceniam pozytywnie 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Mam pytanko - ostatnio w multirenowacji wprowadzony został nowy produkt:
https://multirenowacja.pl/wosk-mirror-gloss-saphir-medaille-d-or-75ml.html

zastanawiam się nad kupnem, jednakże od początku myślałem że ten produkt jest bezbarwny. Okazuje się że jest wersja czarna. Ktoś miał już doczynienia z tym? Warto kupowaći bezbarny i czarny, czy do wszystkich butów wystarczy bezbarwny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można z powodzeniem używać bezbarwny do wszystkich kolorów butów. Kupiłem również czarny, minimalnie daje lepsze efekty na czarnych butach niż bezbarwny, ale to bardziej fanaberia.

Na marginesie dodam, to co wyżej było wspominane, że środek używa się na bazę zrobioną z normalnego wosku. Jak dasz glossa na "gołą" skórę to wosk wejdzie w pory i zrobione lustro będzie miało białą "głębię" ;) 

Ogólnie środek jest naprawdę godny powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Pytanko. Czy Izopropanol IPA - będzie dobry jako dodatek do wody w miksturze? Kupiłem MR Szajnik Dyspenser i zastanawiam się ile tego wlać do pojemnika oprócz wody. Używam tego typu alkoholu jako składnika mikstury czyszczącej winyle, fajnie jakby miał drugie zastosowanie. Woda z tego co czytałem lepiej by była wstawiona do lodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2017 o 22:03, bodzixon napisał:

@Monkiusz skąd pomysł, żeby takie rzeczy dodawać do wody?

Takie rzeczy w sensie alkohol? Z internetów. Czytałem o spirytusie / occie, stąd ciekawość czy IPA nie byłby lepszy. 

Dnia 30.04.2017 o 22:10, arsen napisał:

Odradzam dodawanie do dyspensera czegokolwiek poza destylowaną wodą. Zwykła "kranówka" bardzo szybko powoduje, że na aluminiowych elementach powstaje kamień.

 

 

 

 

Kranówki nie mam zamiaru, mam wodę demineralizowaną. A ten alkohol jest używany do czyszczenia m.in sprzętu fotograficznego więc wątpię by coś zapchał.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.