Skocz do zawartości

Wystrój wnętrz / Meble


el-biczel

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Santino napisał:

Bartek - znaczy teraz się spodziewacie bliźniąt?

Nie no Sylwek, chodzi o te, co trochę ponad 2 lata temu (ale jakby co - cytując klasyka - dziecko jest dziecko :-) ). Teraz warsztat już zamknięty, nie będę bardziej podatnika naciągał :-) .

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pablo84 napisał:

Ja odległość 12km z Grochowa na Okęcie, gdzie pracuje moja żona pokonuję w godzinach porannego szytu samochodem w 40-45min. Nie wiem jak udaje Ci się odległość 50km do centrum pokonywać w tym samym czasie :-). Podobnienie nie widzę szansy na dojazd w 35 min samochodem z Anina do centrum Warszawy.

 

 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem trochę "po czasie" z tematem dotyczącym budowy domu na forum, bo większość tego, co miałem napisać, parę dni temu napisali Koledzy. Mogę dodać, rzecz oczywistą i do bólu banalną, ale o której czasem można zapomnieć przy wyborze działki pod budowę: sąsiedztwo. Wiem - to temat bez dna, ale dobrze popytać o zaszłości sąsiadów ludzi z okolicy i przyszłych sąsiadów - w małych i większych miasteczkach, nie mówiąc o wsiach, ludzie chętnie mówią i czasem warto wziąć to pod uwagę. Nie ma co liczyć, że widoki ładne, przedszkole blisko itp. Z reguły zasada jak z butami - jak coś gniecie na początku, później będzie boleć.

P.S. @Tanatos70 dom - cudo.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Nie wiem czego oczekujesz w odpowiedzi, ale ja osobiście od pierwszego miesiąca życia dziecka zainstalowałem mu dwa kinkiety (jakieś wybrane by pasował do reszty i miały regulacje nakierowania wiązki światła) + żarówki led i w sumie po dziś dzień to wszystko działa (wraz z żarówkami). Ledy w przeciwieństwie do archaicznych żarówek wolframowych albo jarzeniówek ciężko uszkodzić nawet uderzając je kijem, a taki najprostszy kinkiet też jest niezniszczalny (jak poniżej ale bez tych szklanych zdobień) 

Znalezione obrazy dla zapytania kinkiet obi

Przy młodszym dziecku warto zastanowić się nad taśmą led pod sufitem albo jak się ma chęci - światła led wbudowane w podłogę, by dawać lekkie światło w korytarzu w domu w nocy - niewiele prądu to zżera, a się dzieciak (lub Ty) nie wywalasz idąc do kuchni po wodę o 4 nad ranem :) Jak jesteś oszczędny można to łatwo połączyć z czujnikiem ruchu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jedna rada którą usłyszałem od osoby z branży oświetleniowej - do pokoi dziecięcych nie są zalecane tanie żarówki ledowe. Podobno szybko męczą wzrok, bo nie świecą ciągłym światłem, lecz jest to coś w rodzaju migotania. Gołym okiem tego nie widać, ale wystarczy uruchomić aparat w smartfonie i faktycznie widać to migotanie. Ledy firm typu Osram czy Philips podobno nie mają tej wady i nie są tak męczące.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20-30zł (odpowiednik 60W) aktualnie kosztują normalne żarówki led, np. firmy ledlumen która kiedy kupowałem z 4 lata temu żarówki led miała najlepszy stosunek ceny do jakości. Ani jedna się nie zepsuła do dziś. Ogólnie męczą wzrok tak samo jak patrzenie się na telewizor / monitor / tablet. 

Ogólnie w gniazdku jest napięcie zmienne (wedle polskiej normy 50Hz) - zwykła żarówka woflramowa ma bezwładność cieplną (światło generowane jest przez ciepło,) wskutek której ten efekt nie jest obserwowalny. Wolfram jest "naturalnym kondensatorem" który zapewnia świecenie jeszcze chwilę po wyłączeniu napięcia. Diody led reagują od razu. Stąd przy nagrywaniu kamerą (30-60 klatek na sekundę) możliwe byłoby zaobserwowanie tego efektu. Jedak producenci stosują odpowiednie układy kondensatorów, by prostować napięcie. Czego nie robią np. producenci popularnych teraz ledowych lamp w samochodach (migaczy, hamowania) - więc łatwo na filmikach nagrywanych na trasie zaobserwować ten efekt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.