Skocz do zawartości

Wystrój wnętrz / Meble


el-biczel

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm, moim zdaniem to łóżko dalekie jest od stylu minimalistycznego. Ryzykowny wybór, który pewnie szybko się znudzi.

 

Jeśli podobają się się detale skórzane, to warto rozważyć prostą konstrukcję łóżka z naturalnego drewna, a za nim zrobić zagłówek składany ze skórzanych modułów. Można je zamówić w różnych kształtach i wymiarach. Jest to tanie i estetyczne rozwiązanie, w dodatku łatwo można zmienić ich pokrycie po kilku latach (nawet samodzielnie).

 

Tutaj przykład z takimi modułami, ale tu akurat z tkaniny:

http://s2.domideco.pl/f/f0/f0343ca234c1a43aad25f3444d377c1b_1024.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@White Haven, jest niestety wiele czynników degenerujących tzw. sztuczne skóry - na ich żywotność bardzo duży wpływ ma bezpośrednia ekspozycja na promienie słoneczne i usytuowanie w bezpośrednim sąsiedztwie źródła ciepła (grzejnik, kominek, lampka emitująca ciepło, itp.). W ty konkretnym przypadku istnieje bardzo duże ryzyko, iż po kilkunastu miesiącach wystąpią spore różnice tonalne między skórą naturalną a sztuczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej odłóż w czasie zakup nowego łóżka, niż kupuj meble z ekoskóry. 

 

Po około 5 latach skóra (eko-skóra) na sofie zaczęła pękać i odchodzić płatami. Całość wyglądała tak, jakby ktoś tarką ścierał skórę aż do następnej warstwy dwoiny. 

Nauczyło mnie to, aby jak nie chcę wydawać na mebel większej kwoty z natuarlnej skóry, jednak lepiej pójść w drewno i materiałowe wykończenie

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przy okazji remontu odkopałem w garderobie taki skórzany "koziołek". Najpierw chciałem go wywalić, ale po głębszym namyśle zacząłem się zastanawiać czy nie lepiej byłoby go poddać lekkiej renowacji. Ewentualnie oddać komuś z naszych formowych speców od skór. ;) Generalnie sam bym się pobawił, ale nie mam bladego pojęcia jakich środków należałoby użyć - ktoś może odnawiał stare skórzane meble i może coś podpowiedzieć?

post-563-0-14064300-1455283018_thumb.jpg

post-563-0-73768000-1455283020_thumb.jpg

post-563-0-18299700-1455283023_thumb.jpg

post-563-0-60613100-1455283025_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyj mydłem, nie załuj. Oprócz czyszczenia musisz to odtłuścić. Pamiętaj żeby myć właściwie sama pianą. Zobacz jak bardzo zszedł pigment. Moim zdaniem sprawę załatwi renowator na spękania (do tych głębszych pomóż sobie papierem ściernym) , i juvacuir. na sam koniec możesz machnąć kolorstopem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Zastanawiam się nad wykonaniem jakiegoś napisu na ścianie w sypialni. Macie jakieś pomysły co można napisać w sypialni ? http://www.stylowenaklejki.pl/product,pl,_nap004,1617.html ?

 

a nie lepiej jakiś obraz? to kwestia gustu, ale dla mnie te napisy są bardzo kiczowate - takie naciąganie i wmawianie sobie "och jak jest wspaniale", "ale jestem piękny", "dziś jest cudowny dzień".

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wykonaniem jakiegoś napisu na ścianie w sypialni. Macie jakieś pomysły co można napisać w sypialni ? http://www.stylowenaklejki.pl/product,pl,_nap004,1617.html ?

Też nie zdecydowałbym się na żaden napis i wyklejanki. Oczywiście, to kwestia gustu i stylu całego mieszkania. Raczej celowałbym w np. wysoki zagłówek, miękkie panele Fluffo (które są genialne), względnie obraz/grafikę lub po prostu elegancką tapetę na ścianie za łóżkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie taka trochę nietypowa sprawa - mam problem z kolorystyką wnętrza. Zasadniczo skończyłem remont, ale ewidentnie przesadziłem z ilością bieli w swoim pokoju - muszę to trochę ocieplić. Zostały mi jeszcze do kupienia zasłony (i firany), jakieś grafiki na ściany, ozdobny dywan i pufa (podnóżek) do fotela, bo obecny futrzak jak widać poniżej średnio wpisuje się w konwencję ;) W stosunku do zdjęć doszło jeszcze białe stojące lustro z Ikei między oknami. Kanapa docelowo ma zostać zastąpiona przez łóżko. Początkowo planowałem dobrać te dodatki pod kolor fotela (koniak wpadający w pomarańcz), ale nie mogę znaleźć niczego w tym kolorze. Zastanawiam się nad żółtym, ale nie jestem pewien czy wprowadzenie kolejnego mocnego koloru nie będzie już lekką przesadą? Doradzicie coś ?

post-563-0-82528700-1460630392_thumb.jpg

post-563-0-74033400-1460630393_thumb.jpg

post-563-0-65452200-1460630394_thumb.jpg

post-563-0-64183500-1460630395_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno będzie Ci ocieplić pokój z niebieskimi ścianami, białym meblami i białą podłogą.

 

Kolor ścian, design mebli, płytki na podłodze i jeszcze punktowe oświetlenie w suficie nie ma IMO nic wspólnego z "ocieplaniem" wnętrza. To kroki ewidentnie w drugą stronę, co nie znaczy, że w złą. Kierunek mi się podoba.

 

Co ja bym zrobił to dobrał łóżko, fotel ( i drzwi :) ) również chłodne - drzwi np. białe lub szklane, fotel i łóżko czarne lub białe. Wtedy możesz w takim "purystycznym" wnętrzu dać duży, miękki, wzorzysty dywan ( byle się nie gryzł z niebieskim). Ocieplić je można dobierając barwę światła + instalując dodatkowe punkty świetlne np. lampę stojącą, jakąś fajną grafikę.

 

Niestety takie intensywne ściany tak mocno determinują wnętrze, ze ciężko o rewolucje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie biuro czy mieszkanie(kawalerka)/?Co spowodowało,że wybrałeś kolor niebieski na ściany?

 

Mieszkanie i domowe biuro (klientów nie zamierzam tu zapraszać ;)). Co do koloru to zwyczajnie lubię niebieski i zawsze chciałem sobie takie sprawić.

 

 

@Klapouch - na podłodze są białe panele. Co do wymiany drzwi to myślałem o tym, ale to poniemiecki zabytek, mają dobrze ponad 100 lat i wolałbym się ich nie pozbywać. Odmalowałem je przy okazji remontu na kolor zbliżony do fotela żeby się aż tak nie gryzły, ale nadal trochę odstają od reszty koncepcji.

 

@djmakus - dzięki, o szarym akurat nie pomyślałem - wrócę z roboty to wypróbuję

 

Generalnie wydaje mi się, że przesadziłem instalując białe panele (pierwotnie miały być miodowe, ale w ostatniej chwili zmieniłem zdanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.