Skocz do zawartości

Przedstaw się na forum


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na forum.bespoke.pl

Krawaty, marynarki, krawcy, buty, zegarki, styl życia itd... lubimy o tym gadać, ale najczęściej nie ma z kim...

Pomagajmy sobie nawzajem udzielajmy rad, inspirujmy się.

Mam nadzieję, że nowe forum będzie wygodnijesze niż stare.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Ja również witam wszystkich forumowiczów,

szczerze mówiąc nie wiem, czy ten wątek służy do przywitania się na forum, ale mam nadzieją, że nie będziecie mi mieli tego za złe, jeżeli źle trafiłem.

Tak czy inaczej witam wszystkich miłośników elegancji i klasy - nie tylko w materii odzieży, ale i w szerzej pojętej perspektywie. W końcu nie chodzi nam tylko o ładne wdzianko do obcesowego zachowania... :D

- GTom777

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj saphir.pl, witaj Macaroni,

bardzo się cieszę, że moja przygoda z elegancją w odzieży nabiera tempa. Od dłuższego czasu byłem czytelnikiem blogu MTomato.

Obecnie pokusiłem się o pierwsze kroki w kierunku garnituru bespoke. Przynajmniej mam taką nadzieję, że u Pana Krupy w Poznaniu dostanę coś w tej jakości.

Obecnie zastanawiam się co zabrać na pierwszą rozmowę, jaki krój będzie najlepszy, materiał.

W dalszej perspektywie chodzi mi o kompletowanie garderoby od A do Z - czyli garnitur z dopasowanymi dodatkami po rękawiczki i galanterię włącznie.

O postępach u P. Krupy będę relacjonował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam Państwa serdecznie,

zarówno bloga jak i forum śledzę od dłuższego czasu - wszystkie materiały, przemyślenia i opinie tu zawarte są dla mnie wielką skarbnicą wiedzy i wielokrotnie mnie inspirują.

Chcąc wnieść coś do społeczności - jak również oddać swoisty hołd pracy którą wkłada Pan Macaroni Tomato - planuję publikować na forum swoje własne raporty z zamówień; już teraz zapraszam do zajrzenia do pierwszej części raportu "[Raport] Klasyczna biała koszula" znajdującego się w "Przewodniku miejskim". Z biegiem czasu będę wątek aktualizował i uzupełniał o opisy i fotografie.

Jeśli forma raportów się sprawdzi, to planuję przygotować podobny dotyczący zamówienia butów u Pana Januszkiewicza.

kłaniam się,

cez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

Bloga i forum czytam od dłuższego czasu, myślę, że m. in. z racji na niewymiarowość mojej osoby zainteresowałem się tematem, a że ogólnie mimo wieku lubię dobre garnitury/buty etc. to i resztę forum przeglądam z uwagą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość boom_mike

Czesc wszystkim

Na wstepie chcialbym sie przywitac i pogratulowac pomyslu na forum oraz blog i ogolnie zainteresowania klasyka. Cieszy fakt, ze coraz wiecej osob dostrzega jakas glebie w rzeczach, ktore mamy na sobie. Osobiscie uwazam, ze odpowiednio dobrany stroj (niekoniecznie za mega kase) wystarczy, aby byc zarowno ubranym klasycznie oraz wygladac jak czlowiek posiadajac swoj styl.

Najbardziej denerwujaca rzecza dla mnie jest obecnosc w polskim biznesie, polityce osob, ktore moga sobie pozwolic na dobranie fajnego ubrania, a wygladaja jak ze smietnika poprzez galimatjas oraz zle dopasowane ubran (czasami za dosc duze pieniaze).

Dlatego cenne wskazowki na tym forum mysle, ze niejednemu pomoga oraz sprawia, ze nasze biura, ulice beda ciekawsze i po prostu bardziej eleganckie oraz estetyczne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne Towarzystwo :)

Podobnie jak niektórzy w poszukiwaniu jakichkolwiek wartościowych stron dotyczących męskiej elegancji (nawet niekoniecznie klasycznej) trafiłem na bespoke. Mam nadzieję, że pozwoli mi to skonfrontować moje poglądy z innymi - to kształtuje.

Podobnie jak "przedpiszca" jestem zdania, że elegancja czy nawet szerzej bycie gentelmenem (jak by to nie brzmiało pretensjonalnie) w kwestiach ubioru, nie oznacza koniecznie zaopatrywania szafy jedynie u najdroższych krawców. Ważniejsze jest to jak się nosi to co się w niej już ma. To także umiejętność znalezienia się w każdej sytuacji.

Mówiąc kolokwialnie: noszenia zegarka firmy Patek nie czyni cię dobrze ubranym. Albo jak mówi pewne przysłowie: frak dobrze leży dopiero od drugiego pokolenia.

Pozdrawiam z Krakowa głównie warszwskie Towarzystwo ;)

P.S. Cóż, tweedowa marynarka lepiej się nosi pod Mariackim, niż pod Pałacem Kultury i Nauki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Gentleman'ów

Mam 27 lat i pochodze z Krakowa.

Od kliku miesiecy interesuję sie męską modą tą klasyczną i nowoczesną, probując wybrać to co najlepsze do mojej szafy.

Mam nadzieje że moja obecność tutaj okaże sie pomocna dla wielu forumowiczów a przede wszystkim pomoże mi jeszcze lepiej poznać tajniki szeroko rozumianej elegancji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam serdecznie

grzebiąc za dobrymi radami w necie znalazłem to forum, które chyba nie ma alternatywy (dyskusje na Golden Line nie dla mnie, nie używam serwisów społecznościowych). A skoro ma czytywać często, to dobrym zwyczajem jest rejestracja i przedstawienie, tym bardziej, że widzę kolegę z forów zegarkowych (cześć Filip ;) ). Wprawdzie chyba nie jest targetem dla bespoke (cóż, szkoda byłoby wycierać garnitur na miarę w podmiejskim PKP przez dwie godziny dziennie), ale liczę na poszerzenie ogólnej wiedzy co z czym i kiedy :) i może na buty chociaż się skuszę

pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.