Skocz do zawartości

Przedstaw się na forum


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów ze szczególnym uwzględnieniem Macaroni. Żona mi mówi, że jestem "szmaciarz"

bo rzeczywiście ubrania lubię i doceniam. Staram się także o nie dbać.

Dziś odbieram buty od Crockett & Jones - brązowe Chelsea

i jestem ciekaw jak będą się nosiły. Właśnie dzięki wizycie w sklepie Berga znalazłem blog Macaroni Tomato.

Już go poleciłem swoim znajomym na fb.

Mam nadzieję, że będę tu częstym gościem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Macaroni To trochę pokręcone ale cała prawda: W Bergu byłem po buty C&J. Chciałem je sobie jeszcze pooglądać i wrzuciłem nazwę firmy w Google. Wówczas jako piąty wyrzuciło mi link do Twojego bloga. Zacząłem przeglądać i wsiąkłem na jakiś czas :)

@ Saphir Proces jest bajecznie prosty. Wchodzisz sobie na stronę firmową C&J. Idziesz (jedziesz) do sklepu Emanuel Berg w W-wie są o ile wiem dwa. Jeśli nie ma w sklepie modelu, który Cię interesuje sprowadzą go dla Ciebie. Buty, które są w tej chwili w sprzedaży mają rabat 20% co jest całkiem przyjemne zważywszy na to iż cena choć nie zawrotna jest konkretna.

Mam nadzieję, że odpowiedziałem na pytania. Jako ciekawostkę dodam, że stałem się też posiadaczem pierwszej poszetki :) Od jakiegoś czasu bawię się w jej składanie :)

Pozdrawiam serdecznie,

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Chciałem się przywitać z wszystkimi forumowiczami. Jako, że dopiero odnajduję swój styl, od jakiegoś czasu bardzo często przeglądałem wątki na forum, aż postanowiłem stworzyć konto. Do tej pory, zw względu na ograniczony budżet nie zawsze mogłem sobie pozwolić na rzeczy, które chciałbym mieć,(studiowałem i zarobki nie były duże). Na szczęście teraz sytuacja zaczyna się zmieniać, więc mogę w większym stopniu wykorzystywać rady z forum. Jednocześnie dziękuję wszystkim za dotychczasowe inspiracje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Przyjmiecie kobitkę? :)

Jakiś czas temu utknęłam w Empiku nad książką Bernhard Roetzel'a i w końcu zakupiłam ją w prezencie dla Pana Męża. Zainspirowałam się nią trochę :) a potem szukając namiaru na krawca trafiłam na to Forum. Od dłuższego czasu poczytuję je i ponieważ często zachciewa mi się dopisać coś od siebie - to uznałam, że może warto się zarejestrować i przywitać.

Pozdrawiam Malwes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich aktywnych i obserwujących to forum użytkowników. Jak pewnie większość osób trafiłem tutaj po przypadkowym natknięciu się na bloga "ojca założyciela". ;) Mam nadzieję, że moja wiedza i doświadczenie z klasyczną modą męską będzie stanowić jakiś wkład w rozwój tego miejsca i całej społeczności. Super chłopaki, że udało się to wszystko pociągnąć do takich rozmiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników forum, jestem studentem, mam 23 lata i piszę do was z Krakowa. Stronę odkryłem na początku roku gdy szukałem materiałów do mojej pracy inżynierskiej na temat obuwia szytego na miarę w XXI wieku i pamiętam, że bardzo pomocny przydał mi się tekst dotyczący przymiarki butów. Pracę obroniłem w marcu ale dopiero teraz dziękuję autorowi tego tekstu za pomoc. Pozdrawiam i oby tak dalej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników forum, jestem studentem, mam 23 lata i piszę do was z Krakowa. Stronę odkryłem na początku roku gdy szukałem materiałów do mojej pracy inżynierskiej na temat obuwia szytego na miarę w XXI wieku i pamiętam, że bardzo pomocny przydał mi się tekst dotyczący przymiarki butów. Pracę obroniłem w marcu ale dopiero teraz dziękuję autorowi tego tekstu za pomoc. Pozdrawiam i oby tak dalej!

witam!

możemy prosić o upublicznienie chociaż części pracy? :)

pozdrawiam

D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście, oto spis treści:):

Wstęp 4

Rozdział 1. Anatomia stóp i fazy chodzenia 5

1.1. Kości stóp 6

1.2. Mięśnie i ścięgna 7

1.3. Łuki stopy 8

1.4. Fazy chodzenia 8

Rozdział 2. Etapy produkcji obuwia szytego na miarę 10

2.1. Pomiar stóp 10

2.2. Wytwarzanie i przymiarka kopyt 12

2.3. Style obuwia 16

2.4. Skóra, najwyższej jakości surowiec do obuwia 21

2.5. Wykonywanie wierzchu obuwia 24

2.6. Spody i montaż obuwia 28

2.7. Czynności wykończające 35

2.8. Prawidła 36

2.9. Sposoby czyszczenia i konserwacji obuwia 37

Rozdział 3. Słynne warsztaty obuwia szytego na miarę 39

Rozdział 4. Analiza QFD zastosowana do projektowania obuwia 49

4.1. Opis metody 50

4.2. Wdrożenie metody 53

4.3. Wnioski 56

Zakończenie 57

Literatura 58

Spis rysunków 60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście, oto spis treści:):

Wstęp 4

Rozdział 1. Anatomia stóp i fazy chodzenia 5

1.1. Kości stóp 6

1.2. Mięśnie i ścięgna 7

1.3. Łuki stopy 8

1.4. Fazy chodzenia 8

Rozdział 2. Etapy produkcji obuwia szytego na miarę 10

2.1. Pomiar stóp 10

2.2. Wytwarzanie i przymiarka kopyt 12

2.3. Style obuwia 16

2.4. Skóra, najwyższej jakości surowiec do obuwia 21

2.5. Wykonywanie wierzchu obuwia 24

2.6. Spody i montaż obuwia 28

2.7. Czynności wykończające 35

2.8. Prawidła 36

2.9. Sposoby czyszczenia i konserwacji obuwia 37

Rozdział 3. Słynne warsztaty obuwia szytego na miarę 39

Rozdział 4. Analiza QFD zastosowana do projektowania obuwia 49

4.1. Opis metody 50

4.2. Wdrożenie metody 53

4.3. Wnioski 56

Zakończenie 57

Literatura 58

Spis rysunków 60

Czy można gdzieś zapoznać się z treścią pracy? Byłbym żywo zainteresowany lekturą :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pszemau: Nie, nie studiuję szewstwa tylko towaroznawstwo, pracę napisałem w katedrze tow. przemysłowego, która zajmuje się min. badaniami laboratoryjnymi skór, obuwia czy komfortu ich użytkowania, co ogólnie sprowadza się do badań jakości i taka jest też moja specjalizacja - zarządzanie jakością. Studia kończą się uzyskaniem tytułu magistra inżyniera a do tytułu doktora jeszcze długa droga.

Do damiance i saphir.pl: Wybaczcie, ale jak na razie nie mam zamiaru upublicznić treści mojej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie dziwi kiedy ludzie nie chcą upubliczniać swoich prac naukowych. Poza tym, że przeczy to idei nauki, to zawsze rodzi podejrzenie, że jest powód dla którego autor nie jest dumny ze swojego działa. Wtedy najprawdopodobniej związane jest z jakością pracy lub jej autorstwem.

Wrzos, czy na UEKu prace inżynierskie nie są dostępne w bibliotece przypadkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być naprawdę wiele.

Tekst dla przykładu może być na tyle dobry i wartościowy, że rozsądniej będzie faktycznie wydać książkę, lub zamieścić cykl ciekawych publikacji tu i ówdzie :)

Co do bilblioteki uczelnianej - zapewne praca dostępna, ale prawdopodobnie tylko dla studentów uczelni ?

Ciekawość mnie zżera, bo brakuje takich publikacji, ale cóż ...

Nie ma co dywagować - wola autora, którą należy uszanować.

P.S. Jeżeli możecie polecić jakieś ciekawe pozycje o podobnej tematyce - będę przeogromnie wdzięczny.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.