Skocz do zawartości

Nubuk w niskokontrastowym kamuflażu.


The-Bigwig

Rekomendowane odpowiedzi

Hej koledzy

 

Zdecydowałem, że założę ten temat idąc w ślady Krzyśka i przekleję część z mojego wpisu na Blogu co by zachęcić (albo odwieść malkontenów  ;) ) do prób na nubuku.

 

Całość wpisu tutaj:

 

http://the-bigwig.blogspot.com/2013/07/malowanie-farbowanie-butow-camo-moro.html

 

 

Pacjenty:

Farbowane przeze mnie już wcześniej nubukowe buty firmy Rockport. Ten kolor jest dla mnie nazbyt nudny w tym zestawieniu. Buty praktycznie przestałem użytkować.

 

3.jpg

 

 

2. Lekarze:

 

- Farby do zamszu i nubuku Renoskór: brąz jasny, brąz ciemny, czerń (której dziwną historię przytoczę niżej)
- Buty z jasnego brązu. Te, które maluję zostały wcześniej pomalowane farbą Tarrago Suede Dye.
- Pisak/-i do napełniania, oryginalne na zmywacz do paznokci. Ja kupiłem trzy, choć nie było sensu bo w jednym pisaku są po trzy końcówki.

 

1.jpg

 

 

Faza I - dwie warstwy ciapek z ciemnego brązu

 

4.jpg

 

 

Faza II - dwie warstwy ciapek z jasnego brązu

 

7.jpg

 

 

 

Faza III - dwie warstwy ciapek z czerni (?!)

 

14.jpg

 

10.jpg

 

No to tyle :) Coś dziwnego z czernią. W połączeniu z farbą od Tarrago dała ewidentnie nie zielony tint, a po prostu wyszła zielona farba. Nie wiem jaki jest tego powód, ale podoba mi się. Generalnie poprawiłem jeszcze pierwszy odcień brązu i jest jeszcze lepiej - bo ostrzej, ale zdjęć niestety nie mam. Prawdopodobnie jutro powinno udać mi się je wkleić tutaj. Super zabawa Panowie, można się zrelaksować przy dobrej muzyce i dzbanie kawy...Całość zajęła jakieś 4-5 h. Języka specjalnie nie malowałem. Co myślicie?

 

Pozdrawiam!

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kolor bazowy były inny- bardziej zgodny z "kanonem" byłoby super.

Tak to średnio.

 

Moim zdaniem to więcej zielonego bym dał.

Nawet jako kolor bazowy.

 

 

 

 

 

Rewelacja! Czy można wielokrotnie farbować buty?

Nubuk jest praktycznie nie do zmycia, albo w małym zakresie. (Saphir coś więcej powie)

 

Skóry licowane pod warunkiem że nie jest to czarny kolor, albo bardzo ciemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonałem się już, że naprawdę różnie z przeróżnymi skórami bywa i nie można uogólniać :)

Kwestia próby i sprawdzenia na danym egzemplarzu.

 

Kiedyś myślałem, że z czarnymi niewiele da się zrobić, ale to zależy od skóry i tego co zobaczymy pod warstwą wykończeniową (o ile da się ją ściągnąć, bo z tym też różnie).

Podsumowując - widziałem już kilka przykładów, że z niektórymi czarnymi licówkami też da się zawalczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.