Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Zakłady Fryzjerskie


G.H.Mumm

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widzę problemu, żeby za wizytę u specjalisty, a takim jest fryzjer, zapłacić 100 zł - pytanie za co płacisz. Czas usługi, jakość i precyzja wykonania, specjalny styl, hipsterskość zakładu? Umówmy się, niektórzy płacą extra za experience i entourage, a nie tylko ogolenie łba i są tego świadomi. Z drugiej strony - Frank Underwood nie płacił grubych dolców za najlepsze BBQ w mieście, choć poniekąd też o experience chodziło. Warto szukać takich miejsc. Ja mam takie fryzjerskie Freddy's BBQ Joint ;)

W Mediolanie golenie brzytwą kosztuje 8€, ale tam jest to nieprzerwana tradycja, więc nie dopłacasz za efekt nowości usługi.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Jestem fryzjerem męskim od 20 lat.

W mojej rodziinie jest nas 5-ciu,a filarem jest ojciec.

Tata-Ryszard Kłosiński jest fryzjerem od 56 lat,w latach 60-zdobył fach,w latach70-tych reprezentował swoje województwo (toruńskie) na deskach konkursów fryzjerstwa męskiego, ramie w ramie z najlepszymi fryzjerami z całej Polski.w przeciągu 50 lat swojej działalności z pod jego ręki wyuczyło się kilkuset mistrzów zawodu,kilkunastu finalstów konkursów fryzjerskich oraz po prostu doskonałych fryzjerów.Wieloletni Przwodniczący w Cechu Rzemiosł Różnych w Grudziądzu yNie znosi tandety i taniochy.

Mój brat Adam jest fryzjerem od 1982 roku,od 1989 jest mistrzem i od tego czasu uczy fachu kolejnych adeptów,wielu z nich to mistrzowie fryzjerstwa i wysoce uznani fryzjerzy. Wykłada także w szkole technicznej przedmiotów w zawodzie technik fryzjerstwa .

Ja jestem fryzjerem od 1996 roku, od 5 lat wychowuję sobie klientów we wspaniałym miasteczku w Anglii.Kiedy piszę "wychowuję" to mam na myśli zatrzymuje przy sobie wyselekcjonowanych przezemnie klientów-modeli,którzy powodują,że moja praca to dążenie do doskonałej formy fryzury klasycznej. Do podstawowych styli zaliczam :klasyczny pompadour, slickback, side part, klasyczny flat top, american flat top,scumbag boogie, quiff, tight contour oraz ich wariacje .

Kolejną fryzjerką w mojej rodzinie jest Ewa-doskonała fryzjerka męska,obecnie specjalizuje się w koloryzacjach ,strzyżeniach i stylizacjach we fryzjerstwie damskim,pracując przy pomocy kosmetyków i chemii fryzjerskiej z najwyższej półki,jednak jako mama

realizuje się w wychowywaniu kolejnego pokolenia, miejmy nadzeję, fryzjerów.

Następny jest Jacek-najmłodszy mistrz w rodzinie,ulubieniec i osobisty wychowanek dziadka Ryszarda.jak mówi sam "cappo di tutti cappi" -Jacek to " debeściak!

Ryszard już was nie ostrzyże,no chyba że komuś uda się go ściągnąć z nad jeziora,gdzie również po mistrzowsku łowi ryby.A że chłop siedzi na łódce to marne szanse.

Jeśli natomiast ciekawi jesteście co potrafi mój brat lub jego syn Jacek to zapraszam do Grudziądza. Tel 56 46 310 10. Proszę pytać o w/w panów.

Jeśli chodzi o moją osobę to dostępny jestem pod nr tel 075 27 040361 na terenie Anglii ,hrabstwo Hertfordshire,w połowie drogi z północnego Londynu do Cambridge. Lista klientów zapełnia się codziennie.

Jeśli szukacie rekomendacji to znam fachowców na terenie Holandii, Anglii oraz oczywiście Polski.

Odpowiem na każde pytanie,bo fryzjerstwo męskie to moja największa pasja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za dublowanie postu,admina proszę o usunięcie niepotrzebnych kopii.

Moje codzienne realizacje możecie śledzić na instagramie, jeśli to za mało ( profil istnieje dopiero od 3 tygodni) to mogę co jakiś czas udostępniać konkretne strzyżenia "na życzenie" - wy zamawiajcie,a ja wybieram klienta/modela i fotografuję efekt w kilku odsłonach.

Na instagramie istnieje jako : _suave_the_blade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zdjęcia to ponownie zapraszam na mój instagram. Tam znajdziecie moje zmagania z materią, na chwilę obecną jestem na wyjezdzie i nie mam możliwości ładowania fotek. Od razu mówię,że nie jestem fotografem,a do uwiecznienia moich fryzur używam telefonu. Tak jest poręcznie, a barbershop jest naprawdę niewielki( jak to na angielskiej prowincji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dałbyś radę zrobić takie zdjęcie, chętnie zobaczyłbym side part oraz scumbag boogie

Scumbag boogie to bardzo popularny wzór, jest tego kilka na moim instagramie.podobnie side part-bardzo częsty wybór.

_suave_the_blade

Wkrótce załaduję coś na forum,wybaczcie-nie dzisiaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety urządzenie , z którego ładowałem zdjęcia na niewiele mi pozwala w kwestii zmniejszania pliku,bo to kolego chyba miałeś na myśli .

Zdjęcia są kopiam z innego urządzenia lecz bez upiększeń, niech się tym wybronią.(no chyba że ktoś się przyczepi o zmianę filtra z aplikacji na smartfonie, a mam szczęście na czepialskich ,których pozdrawiam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli,że daleko mi do ideału forumowicza-wiedza w budowie, brak umiejętności dyskusji wg. zasad forum internetowego,za co przepraszam i miejmy nadzieję ,że nauczę się tu tego i owego.

Zachęcam do pytań, dyskusji oraz krytyki,mam nadzieję że i od was nauczę się wiele o włosach i gustach eleganckich przedstawicieli płci brzydkiej.

Może na początek takie pytanie: ile czasu poświęca wasz fryzjer na STRŻYŻENIU waszych włosów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie zastrzegam, że ani w Barberianie, ani u Rostowskiego nie byłem, ale wydaje mi się, że ich oferta to polowanie na naiwnych - oferowanie usług fryzjerskich w cenie ok. 130 za głowę+brodę, przez nowo powstałe zakłady, bez dorobku, tudzież modnego "portfolio", a przede wszystkim bez łatwo dostępnego info dotyczącego stażu ich pracowników, dla mnie osobiście kupy się nie trzyma. Dodam tylko, że skorzystałem z usług ściągniętego przez Nergala "barbera" z Barcelony nim otworzyli salon - facet niby gwiazda i mistrz, 125 zł poszło... broda faktycznie zadbana ciut lepiej niż na codzień, ale włosy bez szału. Podsumowując - nie było to warte płacenia 2.5 raza tyle co na co dzień płacę.

W sumie tych modnych miejsc mamy już aż 3 w stolicy...

Barberian - 130 - broda + głowa

Rostowski - 70 broda... a głowa podobno 100

Hermit - 120 broda + głowa - tutaj pracuje Pascal, który grał chyba u Rostowskiego 1sze skrzypce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staraj się używać opcji "edytuj" znajdującej się w dolnym prawym rogu Twoich postów, zamiast dodawać jeden pod drugim ;)

 

Zdjęcia bardzo fajne. Mojemu fryzjerowi klasyczny undercut/scumbag zajmuje około 7-8 minut. Jeśli jestem bardziej zarośnięty i jest potrzeba regulowania góry to bliżej 10, choć w rzeczywistości nigdy nie liczyłem. Następnym razem uruchomię stoper z ciekawości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako laik nie potrafię pewnie w pełni docenić twojego kunsztu, ale zdjęcia przyciągają.

Bardzo dokładna robota!

 

Jeśli szukacie rekomendacji to znam fachowców na terenie Holandii, Anglii oraz oczywiście Polski.
 

 

Możesz polecić kogoś w W-wie, o podobnych umiejętnościach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że moja praca się podoba. Strzyżenie składa się z kilku etapów, jest ich od minimum 3 do nawet 8-9 ciu,bywa i więcej.Jeśli to wasza pierwsza wizyta u danego fryzjera to takie strzyżenie może potrwać nawet ponad gidzinę( to w wypadku klienta z gęstymi wymagającymi włosami). Takie włosy fryzjer musi ostrzyc pod dany styl, krok po kroku.zazwyczaj jest to strzyżenie maszynką z ostrzami o minimum 3-4 różnych gradacjach( bywa o 10), następnie linia konturów z miękkim wykończeniem, następnie regulacja długości w górnej części głowy, potem cieniowanie boków na mokro, następnie wielu fryzjerów używa tzw: nożyczek do efilowania( degażówek ) w celu usunięcia nadmiaru "materiału" . Na tym etapie jestem zwolennikiem starej szkoły i wykonuję to przy pomocy brzytwy. Dzięki temu włosy stają się bardziej miękkie i poddają się stylizacji dużo łatwiej a klient przez następne tygodnie radzi sobie z fryzurą dużo sprawniej. Po wysuszeniu jeszcze strzyżenie sprawdzające. Jeszcze nie pisałem o innych etapach, to innym razem . To tak w skrócie. Jeśli to 3-4 wizyta pod rząd to wszystko trwa o jakieś 30 % czasu mniej. 7-8 minut? Bardzo odosobnione przypadki.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Możesz polecić kogoś w W-wie, o podobnych umiejętnościach?

 

Też bym prosił, niedługo wybieram się do barbera i miałem zamiar spróbować też jak sobie radzą z włosami (chodzi tu o któryś z Warszawskiej "wielkiej trójki"). Być może ktoś z Twojego polecanie zrobi to lepiej. Czy oprócz włosów Twoi znajomi zajmują się także brodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz talent :) Dziękuję za pokazanie zdjęć side part, kilka na pewno wydrukuję żeby w końcu pokazać fryzjerowi jak ma wyglądać to co chcę mieć na głowie :)

 

Ten krótki czas strzyżenia 7-8 min. to nie jest odosobniony przypadek, wszyscy fryzjerzy w mojej okolicy mają takie "tempo"...

Do tego raz prosząc o zrobienie czegoś z grzywką bo przy tej długości nieładnie się układa, pani zaproponowała mi wygolenie maszynką włosów od przodu, na głębokość 1cm - "wtedy nie będzie pan tego miał tak bardzo widocznego, tylko trzeba będzie się tam golić dość często" :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz talent :) Dziękuję za pokazanie zdjęć side part, kilka na pewno wydrukuję żeby w końcu pokazać fryzjerowi jak ma wyglądać to co chcę mieć na głowie :)

 

Ten krótki czas strzyżenia 7-8 min. to nie jest odosobniony przypadek, wszyscy fryzjerzy w mojej okolicy mają takie "tempo"...

Do tego raz prosząc o zrobienie czegoś z grzywką bo przy tej długości nieładnie się układa, pani zaproponowała mi wygolenie maszynką włosów od przodu, na głębokość 1cm - "wtedy nie będzie pan tego miał tak bardzo widocznego, tylko trzeba będzie się tam golić dość często" :huh:

Jak nie kijem go to pałką, czyli nie umiem więc ...maszyna i ...nowa linia na czole, taka co pozwoli grzywce się układać,a kiedy ofiara pozwoli sobie to wygolić do skóry to nagle się okazuje ,że skóra w tym miejscu jest..szara! Tak samo jak u mężczyzny z czarnym,gęstym zarostem na twarzy-gdy się ogoli to nadal taki jest ..szarawy i nie wygląda dobrze.I jak w takiej sytuacji zaczesać sobie grzywkę do tylu lub na bok? Zasłaniając szary punkt na czole? Widuję to co jakiś czas,ale na szczęście coraz rzadziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120 złotych za strzyżenie? Dla mnie to kosmos... Ja strzygę się obecnie za 20 złotych bo mam większe wymagania niż dotychczas (standardowa cena to 8-15 zł) i nie mam pojęcia, co musiałby potrafić inny fryzjer, żebym dopłacił choćby 10 zł.

Aktualnie mam dość długie włosy (ok. 15 cm na górze) i zdarza mi się nie zajrzeć do Romana przez miesiąc, albo dłużej - a mimo to, w ciągu kwadransa z czupryny którą ledwo da się kontrolować mam na głowie idealny pompadour. Co prawda bez cudów - bez brzytwy, bez wyszukanych specyfików, ale dostaję dokładnie to, co przyniosłem ze sobą dawno temu na wydrukowanym zdjęciu - czego więc więcej oczekiwać? Przerobiłem sześciu różnych fryzjerów w ciągu ostatnich lat i obecnie bez wątpliwości mogę stwierdzić, że fryzjer który mnie strzyże to maestro nożyczek - przynajmniej w promieniu 100 km. Przede wszystkim nie ma czegoś takiego, że siedząc w kolejce usłyszy się, że nie da dzisiaj rady...

 

Z opisu widzę,że trafiłeś w dobre ręce,trzymaj się tego pana i podpytuj jego samego o, w jego mniemaniu dobrego fryzjera młodego pokolenia. Każdy dobry fryzjer poleci innego dobrego fryzjera. Szanujemy tych,którzy godnie wykonują swoją pracę i wzajemnie się polecamy.Choćby dlatego,że kolega ma jutro ślub i MUSZĘ dziś się ostrzyc. Twój fryzjer może akurat być na imprezie i po pijaku nie tworzy-typowa sytuacja weekendowa) . Wtedy czas dać szansę poleconego młodemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie zwlekam z odpowiedzią,bo moi warszawscy znajomi jak do tej pory nie zdołali mi pomoc. Ale nadal czekam na sygnał od ..pewnej pani,blisko związanej z wyglądem naszych telewizyjnych porannych prezenterów. Jak tylko się dowiem to szybko się podzielę.

Gwoli wyjaśnienia fryzjerzy z pasją niestety nie są ogromną siłą w Polsce, nie mamy własnego forum,a te które istnieją są słabiutkie.Owszem znam wielu fryzjerów,ale jest około kilkudziesięciu osób, z czego marny ułamek zamieszkuje Polskę. Tak czy inaczej postaram się pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakiegoś fryzjera z wyobraźnią i umiejętnościami w Warszawie? Mam już dosyć wychodzenia z zakładu z gołą głową zamiast ustalonej fryzury, bo tu trzeba poprawić, tu jeszcze przyciąć itd. Dlatego szukam kogoś, kto jest świadom, że istnieje coś poza "boki 2 mm, góra 1 cm".

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.