Skocz do zawartości

Konkurs „150 lat z Harrisons”


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Marzy mi się tweed w klimatach miejskich, na przykład szary w prostokątną ciemnoniebieską kratę, najlepiej dwukolorową. Widziałem taki na LL, ale ze względu na prawa autorskie oczywiście nie będę przyklejał, natomiast sama koncepcja nie jest nowa, pozostaje tylko kwestia odpowiedniej interpretacji. Niestety całkowity brak zdolności plastycznych sprawia, że sam nie będę startował, ale może kogoś zachęcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czasu coraz mniej .Zapraszamy gorąco do tworzenia.

Z mojej  strony nagroda za najbardziej ,, wymieciona " kompozycje.

 

Kraty, kratki, krateczki... w sumie pierwsze i najmocniejsze skojarzenie z tweedem. A zaraz potem jodełka :)

 

Tymczasem właściwie nigdy  nie widziałem na żywo marynarki z tkaniny we wzór który (chyba) kiedyś określano jako "diamond tweed". Tego typu wzorek całkiem ciekawie prezentował się na starych obrazach i  rysunkach modowych.

 

W mojej propozycji nr 2 użyłem 3 różne odcienie brązu oraz kolor butelkowej zieleni. Czworokąty raczej o niezbyt dużych rozmiarach.  

 

Wizualizacja marynarki strasznie amatorska ale mniej więcej oddaje o co mi chodzi :)

post-480-0-81859800-1372284629_thumb.jpg

post-480-0-36793700-1372284650_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Na początku chciałbym powitać wszytskich forumowiczów :)

Pierwszym moim projektem jest tweed'owa krata - w kolorystyce stonowanej, ale przez bialo-czerwone kolory i czarno-zolte nitki wzór ten otrzymuje casualowy wygląd :)

Struktura materialu nie jest jak to najczesciej bywa w jodełkę, połączyłem pionowe i poziome paski. Tworzącą one ze sobą kwadraty obrócone względem siebie: 1. w dużym przybliżeniu - p8fb.jpg

2. http://imageshack.us/photo/my-images/855/p8fb.jpg/

 

Sam wzór prezentuje się tak:d0x3.jpg

Jako przykład daje dwurzędówkę :eg9b.jpg

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugim moim projektem jest tweed, o takiej samej strukturze co poprzedni o takim samym ksztalcie wzoru ale o innej jego barwie. Połączyłem odcienie niebieskiego co nadaje całemu tweed'owi bardziej formalny wyraz.

j30l.jpg ( ze względu na drobne problemy techniczne, moge wrzucic niestety tylko w malym formacie )

a wzór prezentuje się: smv2.jpg

 

enjoy!

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. icon_e_smile.gif

 

Jest na pewno nie jedna taka aplikacja dla projektantów tkanin, niestety nie dane mi było z takich dobrodziejstw skorzystać. Posługiwałem się dość chyba kombinowaną metodą łączenia rysunków wektorowych i "podrasowywania" ich w PS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przywitać Wszystkich oraz przedstawić swój projekt. 
Wzór zrobiłem na szybko, więc jest troszkę niedopracowany, a zważając na to, że posiadam niespełna 18 wiosen nie mam doświadczenia w sprawach elegancji, stąd po prostu może być nieelegancki.

 

.fm03.jpg

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cet, jesteś mi winny 2 godziny czasu, który spędziłem nad projektem wzoru i którego - jak widzę - nie ma sensu pokazywać.  ;)

 

+1, ale w sumie to zabawa. Zatem tweed miejski na dwa sposoby, nie bardzo umiem to oddać na grafice, ale skala wzoru powinna być duża:

 

2vx4lxd.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.