Skocz do zawartości

Włosianka - Gdzie Można Kupić?


torunianin

Rekomendowane odpowiedzi

Damiance,

- ja już deklaruje zakup kilku metrów naszego włosiankowego asa, jeśli cena nie będzie kosmiczna

- co do guzików, to wydaje mi się, że optymalnie byłoby zbierać zamówienia na 2 desenie: jednolity jasny i ciemny, bo część osób na pewno będzie chciało je garniturów/marynarek letnich, a inni do zimowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolory guzików są jak według poniższego wzornika kolorów (to samo zdjęcie, większa skala). Optymalny jest kolor 011 i to proponuje abyśmy zamówili (inne kolory są mniej uniwersalne i za ciepłe IMO). Kolor baaardzo ciemny brąz, pasuje do 95% materiałów jakie sobie zamówicie na marynarkę.

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do włosianek / "canvas"

minimalne zamówienie 60 mb., szerokość na belce 80 cm (pytanie czy podołamy zamówieniu?)

Ograniczyłem rozmowy z firmą (poprosiłem o doradzenie, odp. będzie dzisiaj) do następujących typów:

włosianki na część piersiową (czyli "chest canvas")

A. 70% horse hair, 30% bawełna (230 gr / m2)

B. 21% horse hair, 21% sierść kozia, 25% bawełna, 27% wiskoza, 6% poliester (220 gr / m2)

C. 22% sierść kozia, 26% bawełna, 40% wiskoza, 12 włókno wiskozowe (220 gr/ m2)

na front marynarki, "canvas"

D. 35% bawełna, 36% wiskoza, 29% włókno wiskozowe (bardzo lekkie, 150 gr / m2)

E. 11% sierść kozia, 4% wełna, 27% wiskoza, 47% włókno wiskozowe, 11% poliester (198 gr / m2)

kamela uniwersalna "versatile canvas"

F. 37% sierść kozia, 25% bawełna, 32% wiskoza, 6% poliester (220 gr / m2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie te inne lepiej pasują na sportową marynarkę, tak jak ten ciemny brąz na garnitur. Genialna dwurzędówka byłaby z jaśniejszymi guzikami nr 11a lub 06. Są chętni na te numery? Jaka jest minimalna ilość guzików jaką można zamówić?

60mb włosianki to będzie ciężko temu podołać. To jest materiał na 120 marynarek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ damiance czy te guziki są też od Hansel'a ?

Jeśli chodzi o samą kamelo-włosiankę od Hansel'a dodam że większość jest w wykończeniu N i W (wykończenie sztywne i miękkie), i wydaje mi się, że przeznaczenie (body/chest) nie zależy od jej składu i gramatury, a bardziej od tkaniny wierzchniej którą ma ona utrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie, ile włosianki potrzeba mniej wiecej na marynarkę?

i jakie są właściwości tej, którą możemy nabyć - chodzi o sztywność/miękkość?

Przy konstrukcji full canvas potrzeba ok: 80-90 cm, przy half canvas wystarczy 45-50 cm długości. Szerokość jest uzależniona od szerokości przodu marynarki, ale biorąc pod uwagę że kamelowłosianki mają szerokość 90 lub 160 cm, to ww. długość starczy na 1 lub nawet 2 marynarki.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

cały czas czekam na informacje z hurtowni i informacje czy się uda pozyskać jakiegoś krawca, który zechciałby partycypować w zamówieniu włosianki (poprosiłem o to 2 osoby) - zobaczymy

Samej włosianki (własciwej, czyli np. tej z konia - oznaczona A. w moim poście) potrzeba akurat tyle ile jest zaznaczone na szaro na schematycznym rysunku powyżej.

Materiał zaznaczony na turkusowo (wool canvas) to drugi typ materiału potrzebnego do zrobienia marynarki "full canvas" - lewy dolny róg na schemacie.

Ciekawym rozwiązaniem jest E. i F. - ponieważ są to kanwy wysokiej jakości, z dobrych surowców, cienkie.

pozdrawiam

d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że do marynarek lekki z wełny 250-280 g najlepsza byłaby D: "D. 35% bawełna, 36% wiskoza, 29% włókno wiskozowe (bardzo lekkie, 150 gr / m2)". Reszt ma dodatek poliestru, co mija się trochę z celem.

Oczywiście najlepsza wydaje się być "A. 70% horse hair, 30% bawełna (230 gr / m2)", ale z tego co rozmawiałem z krawcem może ona być zbyt sztywna do cieńszej wełny.

Co do guzików to ciekawą alternatywą dla brązowych byłyby 09A.

Proponuję jednak zbierać zamówienia na 2 rodzaje guzików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK,

mi D też odpowiada, chociaż niewielki dodatek 6-11% poliestru jest bez znaczenia. Poza tym właśnie takiej kanwy jak D bardziej ja potrzebuję. Będzie też on znacznie tańszy od A.

Co do guzików - tak jak pisałem zobaczymy ceny i kolory dostępne przy danym modelu, zadecydujemy.

Gdzieś powyżej było pytanie o ilości - to jest hurtownia, dla zobrazowania sytuacji podam, że cennik ma dwie stawki: do 1000 guzików i od 1000 guzików. Nasze zamówienie musi być na min. 100 (nawet różnych guzików) aby hurtownia nie podziękowała mi za współpracę.

Ale myślę, ze z guzikami to będzie z górki; jeden komplet to 10 guzików (2 duze + 8 małych). Ja wezmę 5 kpl.

pozdrawiam,

Damian

Czyli na marynarkę dwurzędową trzeba wziąć 4 komplety? 4 x 2 duże = 8 (tak żeby jeden był w zapasie) ale 4 x 8 małych = 32 ...to trochę sporo bo 10 małych w zupełności wystarczy wliczając spodnie. Sprecyzuj czy tylko można kupować na komplety? Czekam z niecierpliwością na ceny tych guzików. Co do włosianki to bym wziął metr tej co najlepiej nadaje się do letniego garnituru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

temat idzie swoim tempem, ale mam goood news:

1. Ceny guzików, dla tego modelu co pokazałem kilka postów wyżej, są 2,5x niższe niż w detalu,inne myślę będą w podobnej cenie. Szczegóły cen roześlę na PW zdeklarowanym osobom jak już ustalimy modele.

Guzików oczywiście nie będziemy kupować na komplety a na sztuki. Aby się nie pogubić, założę oddzielny temat w dziale "kupię / sprzedam" i proszę tam na razie zdeklarować się osobowo, wstępnie, abym wiedział z jaką ilością potencjalnych kupujących przyjdzie mi się zmierzyć :). Potem jak ustalimy które modele/ kolory wybieracie, w trybie edycji każda osoba doda szczegóły zamówienia. TAM TEŻ będę kontynuował niniejszy temat o guzikach.

2. Okazało się, że Hansel wznowił produkcję bardzo przyjemnej (miękkiej) kameli o składzie 37% wełna, 37% wiskoza i 26% bawełna.Jest to kamela uniwersalna - "versatile canvas". Ponieważ jak pisałem zamówienie jest na min. 60 mb. a zainteresowany jest tylko kolega Torunianin i jeszcze ze dwie osoby, ja z moimi odbiorcami wezmę raczej ten rodzaj i temat zamykamy. Wszelkie dalsze ustalenia proszę na PW, również jeżeli jeszcze ktoś się zastanawia.

pozdrawiam

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.