Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kopyto 961 jest przede wszystkim dłuższe niż 915. Powiedziałbym nawet, że wydaje się znacznie dłuższe. Teoretycznie jest w tęgości G, ale nie odczuwałem znacznej różnicy w szerokości (961 tylko mierzyłem).

 

Kiedyś otrzymałem zdjęcie od patine.pl. Po lewej model 435 (kopyto 915), po prawej model 545 (kopyto 961).

post-5751-0-13780800-1461825452_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopyto 961 jest przede wszystkim dłuższe niż 915. Powiedziałbym nawet, że wydaje się znacznie dłuższe. Teoretycznie jest w tęgości G, ale nie odczuwałem znacznej różnicy w szerokości (961 tylko mierzyłem).

 

Kiedyś otrzymałem zdjęcie od patine.pl. Po lewej model 435 (kopyto 915), po prawej model 545 (kopyto 961).

 

Na zdjeciu, moim zdaniem, różnice powodują skrzydełka w modelu 545 - wydłużają go optycznie. Być może jeszcze najszerszy punkt buta jest w modelu 545 lekko cofnięty w porównaniu z 435. (na podstawie jedynie tego zdjęcia, butów na żywo nie oglądałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu kopyto 915 sprawia szerszego niż 961 co kłóci sie z patinową tabelą rozmiarów. Tak przy okazji poproszę o radę-chce zamówić sztyblety na chłodniejsze miesiące Mam brogsy 7.5 na 915, które leżą bardzo dobrze, ale o grubszych skarpetach nie ma mowy. Kopyto 961 jest szersze więc problem z głowy. Nie wiem tylko, czy ze względu na dodatkowe cm w długości względem 915 powinienem zamówić buty mniejsze o 0.5 rozmiaru, czy pozostać przy 7.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@werdzo,

poszło :)

 

Na zdjęciu kopyto 915 sprawia szerszego niż 961 co kłóci sie z patinową tabelą rozmiarów. Tak przy okazji poproszę o radę-chce zamówić sztyblety na chłodniejsze miesiące Mam brogsy 7.5 na 915, które leżą bardzo dobrze, ale o grubszych skarpetach nie ma mowy. Kopyto 961 jest szersze więc problem z głowy. Nie wiem tylko, czy ze względu na dodatkowe cm w długości względem 915 powinienem zamówić buty mniejsze o 0.5 rozmiaru, czy pozostać przy 7.5.

 

Fotografie bywają mylące. To się po prostu czuje. Aczkolwiek, różnice nie są specjalnie duże. Generalnie kopyta Yanko w porównaniu do innych marek są dość smukłe i dynamiczne. Nasi Klienci najczęściej celują w ten sam rozmiar biorąc 2 pary (915+961) lub kolejną parę po 915. Ale to nie jest oczywiście 100% przypadków. Zdarza się, że schodzą o połówkę, tak jak napisałeś. Wszytko kwestia indywidualnych odczuć i preferencji. Wymiana cały czas darmowa, także proponuję zacząć od tego samego rozmiaru i zadecydować po przymiarce. Ewentualnie można zamówić oba i jeden zwrócić - coraz częściej nasi Klienci tak czynią :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że jest optymalnie! Jeżeli kopyto 915 leży idealnie to duże szczęście. Szczerze zazdroszczę :)

 

Jeżeli chodzi o dopasowanie 961 w takim przypadku to tak, jak napisałem wyżej - nie ma reguły. Wielu Klientów użytkuje z powodzeniem buty na obu kopytach, czasem (nie zawsze) schodząc o 0,5 rozmiaru przy 961. Proponuję spróbować.

 

P.S.

Sypnęły się zapytania, zatem udostępniam kod: HelloSpring (jutro o północy promocja się kończy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam monki na 915 i semi-broguesy na 970 (w tęgości G), różnica w tęgości (w najszerzym miejscu) jest nieduża. 970 jest jakby wyższe w palcach i przez to nieco wygodniejsze, ale z powodzeniem noszę i nosił będę oba.

 

Didam, że Barkery w tęgości G musiałem kiedyś zwracać jako zbyt obszerne, więc Yanko G < Barker G.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnie :)

 

Tak! Tu mieliśmy trochę zamieszania, bo pierwsze modele na tym kopycie przychodziły w tęgości G, a ostatnie w F. Po konsultacjach z producentem ustaliliśmy, że w przypadku tego kopyta standardem będzie jednak F, a szersze opcje będą dostępne na razie tylko w ramach MTO. Udało się też chyba trochę zmobilizować "Janków" i dostałem właśnie sygnał, że już niedługo pojawią się na opakowaniach również oznaczenia dotyczące tęgości kopyta, by magazynier i Klient nigdy nie miał już wątpliwości, co trzyma w dłoniach. Od zawsze się o to upominam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie - wymiarowo na szerokość jak kopyto 960, na długość nieco krótsze, ale wiele determinuje sam model.

 

post-17-0-58504300-1462789622_thumb.jpg

 

Na tym kopycie sprzedajemy przede wszystkim chukka, które w szerokości F często pasują również na tych, którzy systematycznie wybierają G na innych kopytach. Jest to natomiast jedno z nielicznych kopyt, na którym buty możemy zamawiać w 3 szerokościach F-G-H (G i H w ramach MTO). 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

939, ale to stare kopyto, na którym niechętnie realizują teraz zamówienia. Dla przykładu, kiedyś longwingi były robione na tym kopycie, teraz są robiona na 960. Czasem chłopaki dadzą się namówić na jakieś specjalne zamówienie na starym kopycie, ale generalnie po to popracowali nad nowymi, by na nich bazować. Dlatego też nie udostępniają wymiarów starych kopyt. Bardzo ciężko coś wyciągnąć :) Za jakiś czas opublikujemy nową tabelę z wymiarami kopyt i mimo, iż sam ująłem w nich trochę starych numerów, wykasowali je dając do zrozumienia, że zapominamy i jedziemy do przodu :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak, kto woli :)

http://multirenowacja.pl/cordovan-krem-75ml-cordovan-cream-saphir-medaille-d-or-1925-paris.html

 

Opinii na temat pielęgnacji cordovanu w ogóle jest cała masa. To, co mi się zapamiętało:

-Cordovan Cream Saphir

-Cordovan Cream Saphir + Pate de Luxe

-Pate de Luxe

-Renovateur Cream 

-Jelenia kość

-nic (twarda szczotka i konkretna polerka)

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • saphir.pl changed the title to Patine.pl - klasyczne buty PATINE, TLB MALLORCA, YANKO i akcesoria męskie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.