Skocz do zawartości

[Sebastian Żukowski] Biznesowy garnitur w kratkę


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Krawiec: Sebastian Żukowski
Materiał: Hunt & Winterbutham
Cel: Garnitur biznesowy na spotkania

Dział bespoke zaczyna nam odżywać, więc warto kontynuować tę dobrą pasę. Dziś garnitur biznesowy, który zrodził się raczej z potrzeby, niż jakiejś nowej fanaberii. Potrzebowałem garnituru na spotkania, jednak nie chciałem kolejnego formalnego z gładkiego materiału. Ubiór to świadectwo naszej osobowości i dlatego szukałem ciepłego niebieskiego, w lekką kratę. We wzorach czuje się najlepiej, ale też lubię, kiedy te wzory nie walą po oczach z kilometra. Taki materiał znalazłem w próbniku Hunt & Winterbutham. O jakieś 70g za cienki moim zdaniem, no ale pal licho, gorzej się fotografuje. Garnitur jest trzyczęściowy.

[Zdjęcia powiększone po kliknięciu]

semiformal0.jpg

Zależało mi na dobrym dopasowaniu w szczególności bo bokach. Krawcy starej daty opierają często konstrukcję przodu na brzuchu. To powoduje, że dopasowanie z boków sporo kuleje, a w razie schudnięcia od razu marynarka jedzie na boki. Tutaj Sebastian postarał się jak najbardziej dopasować boki, zachowują luz na chudnięcie/tycie na brzuchu.

semiformal1.jpg semiformal2.jpg

semiformal6.jpg semiformal7.jpg

semiformal10.jpg semiformal14.jpg

Muszę przyznać, że materiał trochę boli mnie jeżeli chodzi o spodnie. Jest lekki, ale nie lejąc się. Przez to nie wygląda tak fajnie jak flanela albo fresco. Będzie za to dobry na upały.

semiformal11.jpg

Guziki nachodzą na siebie, taki fajny w tym przypadku, modny akcent. W tym zamówieniu nie zdecydowałem się na obszycie dziurek kolorem kratki, chociaż tutaj by to też dobrze współgrało. Jednak w ogólnym kontekście garnituru bardziej formalnego, jakoś mi to nie współgrało z całością.

semiformal5.jpg

semiformal13.jpg

Podszewka w kamizelce jest z tego samego, utwardzonego materiału co rękawówka w marynarce. Fajny akcent pod względem jakości.

http://img845.imageshack.us/img845/2023/semiformal12.jpg

Spodnie są z podwyższonym stanem (do pępka) na szelki. Tutaj poprosiłem Sebastiana o zrobienie sprzączki nie na guziki, ale na płynną regulację. Muszę przyznać, że jest to o wiele lepszy patent. W przypadku guzików jest zawsze problem z tym, że kolejny guzik to już za ciasno, a wcześniejszy za luźno. Dzięki temu patentowi, można płynnie regulować szerokość.

http://img411.imageshack.us/img411/8941/semiformal4.jpg

Podsumowanie
Zamówienie oceniam jako bardzo udane. O czym warto wspomnieć, kiedy okazało się, że rękawy marynarki są źle wszystkie (były za bardzo do tyłu), a przez spasowanie kratki nie można było ich po prostu obrócić, Sebastian sam z siebie i na własny koszt domówił materiał (wspominałem o tym przy okazji płaszcza, ale wydaje mi się to na tyle profesjonalnym zachowaniem, że warto przy okazji tego właśnie przypadku, jeszcze raz o tym wspomnieć).
Muszę jednak przyznać, że o ile marynarka i kamizelka są fajnie dopasowane, to przez materiał, trochę spodnie się marszczą i latają.

Ogólnie bardzo podoba mi się współpraca z Sebastianem. Przykłada bardzo dużą wagę do szczegółów, jakości wykonania oraz zapewnia również doradztwo przy projektowaniu całości. Przy okazji jest otwarty na coraz to nowe pomysły i modyfikacje, względem "standardowego" wykonania. Na miejscu posiada prawdziwy skład próbników i często wybór materiału zajmuje ponad godzinę przy wertowaniu kolejnych pozycji.

Marynarka
Bardzo fajnie dopasowana, w szczególności po bokach z talii. Plecy to moim zdaniem bajka (oczywiście zdjęcia z flashem w przypadku takiego materiału sporo zaburzają ogólny wygląd). Kołnierz dość luźno pracuje i nie odstaje (w pierwszym zamówieniu u SŻ odstawał, ale zostało to poprawione przy okazji innej przeróbki). Nawet krój został tak dobrany, aby w razie wypinana brzucha, dalej nie było widać z przodu rozwarcia i koszuli. Szczerze mówiąc nie wiem do czego się przyczepić

Ocena: 9/10

Kamizelka
Najlepiej dopasowana kamizelka z tych, które mam. Znów Sebastian nie szczędził wysiłków, by idealnie przylegała do ciała. Zupełnie inne odczucie niż w przypadku kamizelek sklepowych. Ładnie przylega do kołnierza

Ocena: 9/10

Spodnie
Szczerze mówiąc tutaj zawinił trochę materiał i spodnie trochę odstają pod względem odbioru wizualnego od reszty. Lubią się skręcać i marszczyć. Poza tym faktem, samo techniczne wykonanie stoi na naprawdę wysokim poziomie. Wszystko obszyte starannie, nawet bardzo starannie.

Ocena: 8/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie. Ta marynarka prezentuje się w garniturze o wiele lepiej niż w zestawie który jakiś czas temu pokazywałeś w CMDNS (tym z zieloną koszulą).

Moją uwagę zwrócił jeden szczegół. Czy załamanie kołnierza i klap na wysokości kozerki jest zaprasowane? Na zdjęciach wydaje się że jest to łagodne zagięcie a nie ostra krawędź. O ile dobrze pamiętam podobnie wyglądało to w padoku Szarmanta (też szytym przez S.Ż.) który miałem okazję oglądać na żywo.

Jeżeli faktycznie linia załamania nie jest przeprasowana tak, żeby tworzyć ostrą krawędź to było to Twoje życzenie czy raczej house style krawca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją uwagę zwrócił jeden szczegół. Czy załamanie kołnierza i klap na wysokości kozerki jest zaprasowane? Na zdjęciach wydaje się że jest to łagodne zagięcie a nie ostra krawędź. O ile dobrze pamiętam podobnie wyglądało to w padoku Szarmanta (też szytym przez S.Ż.) który miałem okazję oglądać na żywo.

Jeżeli faktycznie linia załamania nie jest przeprasowana tak, żeby tworzyć ostrą krawędź to było to Twoje życzenie czy raczej house style krawca?

Styl krawca, SŻ jeżeli chodzi o ten element, prezentuje bardzo lekkie krawiectwo, nie ma tam żadnych usztywnień ani zaprasowania, całość sprawia wrażenie jedynie "zawiniętego" materiału. Dodając do tego tylko lekkie wypełnienie, czuję jakbym miał na sobie bluzę, a nie skonstruowaną marynarkę. Bardzo mi to przypadło do gustu, bo w pracy nie zdejmuję marynarki przez cały dzień.

Jest jednak jeden minus tego - czasami lubi się kołnierz z tyłu podwinąć niezauważenie przy nakładaniu marynarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny materiał, całość prezentuje się bardzo fajnie.

Jedyne co może ciut odstaje od całości to zdjęcie rękawów z tyłu. Widać wyraźne załamanie poniżej wszycia rękawa i troche pomarszczone same rękawy przy luźno zwisających rękach. ciężko tylko stwierdzić na ile to kwestia postawy, materiału uszycia, czy może za szerokich ciut barków marynarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.