Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Balthazar Private Tailors


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 136
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Byłem bardzo nieprzekonany do neapolitańskiego sposobu wszycia rękawa …

Teraz wiem – byłem uprzedzony do tematu po obejrzeniu zdjęć krawca Gennaro Solito na blogu, nie zrobiły na mnie pozytywnego wrażenia … jakieś takie dziadkowe.

Gdybym miał pisać o zacnym brandy, chciałbym aby było ono klasy co najmniej XO. Nie piszę o brandy, lecz o garniturach MTM, które myślę … , że na naszym podwórku śmiało będą mogły powalczyć o tytuł XMTM.

Przywitanie z Panem Wojciechem. Po chwili już mierzymy z Eye_lipem wzorcowe marynarki. Lekkie. Miękki full-canvas (czyli bez klejonki). Ręczne stebnowania i obszycia dziurek. Rzut okiem na „nieprzekonane” ramiona .. No nieźle! Jedna marynarka, druga. Filip mierzy jeszcze marynarkę smokingową bez rękawa a ja wyciągam aparat. Właściwie powinienem wyjąć aparat wcześniej, ale nie da się robić dwóch ważnych czynności jednocześnie tzn. przymierzać i fotografować … Materiałów wybór szeroki (Sartoria Partenopea, Ariston, Dormeuil, Loro Piana, Ermenegildo Zegna, VBC). Oglądamy wiszące na wieszakach marynarki pierwszych klientów – kaszmirowe wełny w kratę – jedna nawet chyba jest na zdjęciu próbnika(druga z góry). Duży wybór sztruksu, a myślałem jeszcze niedawno, ze to taki „mało krawiecki materiał. Może w Polsce?

Guziki rogowe już wszyscy znamy, pominę kwestię, że są praktycznie niedostępne w detalu. A tutaj kolejna nowość – kolorowe guziki z masy perłowej. Mniej lub bardziej ekstrawaganckie, a ja lubię ekstrawagancję. Rozmowa o biznesie MTM, marynarki i bunche materiałów pochłonęły nas bez reszty. 1,5 h przeleciało a jeszcze tyle chciałoby się zobaczyć. Oglądamy modele dostępnych wzorów marynarek. Marynarki z nakładanymi kieszeniami i szerokimi wyłogami ?– jak najbardziej. Do szczegółów związanych z koszulami właściwie nie dotarliśmy – „przekartkowania” próbnika nie liczę. Ciekawostka warta zanotowania – guziki w koszulach przyszywane na tzw. kurzą łapkę – zdjęcia niestety nie zrobiłem :( A może i dobrze? Resztę musicie zobaczyć sami …

Kolega Eye_lip w roli modela :)

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

http://img37.imageshack.us/img37/9263/img4984m.jpg

Uploaded with ImageShack.us

http://img130.imageshack.us/img130/6553/img4969m.jpg

Uploaded with ImageShack.us

http://img710.imageshack.us/img710/5544/img4992m.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Macaroni,

Jak najbardziej. To co przymierzaliśmy to pokazowe lub wzorcowe marynarki na których następnie ustalane są zmiany - czyli pasowanie. Wzorcowe marynarki są bardzo dobrze przygotowane / wymodelowane.

Mierzyliśmy długo, ale to, że się zasiedzieliśmy, to generalnie kwestia bardzo ciekawej rozmowy .. miedzy innymi oglądaliśmy prezentację z przeróżnymi marynarkami w konfiguracjach.

Z tego co usłyszałem, wkrótce mają być dostępne jeszcze inne materiały (mam już wstępne typy) - czekam na info. Zasadniczo wybrałem się z myślą o marynarce do dżinsów, ale sama marynarka w podstawowej cenie za full-canvas jest niewiele tańsza od garnituru, więc wezmę raczej cały garnitur (z jedną parą).

pozdrawiam

Damiance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kurcze żal wielki, że nie pomieszkuje w Warszawie, bo chętnie bym się wybrał po koszule, szczególnie z tą ofertą wychodzi, że naprawdę się opłaca. Zgaduje, że szycie 'na odległość' w oparciu o wymiary raczej odpada i konieczne są przymiarki na żywo?

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pawel2323

witam,

wlasnie odebralem moja pierwszą marynarke i koszule od Balthazar'a i muszę powiedzieć ze jestem megazadowolony. oczywiscie nie jest drobny wydatek ale wreszcie mam marynarke jakiej dawno szukalem, polecam panów Wojtka i Sebastiana jako sympatycznych a przede wszystkim kompetentnych doradców z dużym doświadczeniem. wszystko pasowalo i nie wymagalo poprawek. jednym słowem neapolitański szyk....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek123

Ja mam 5 koszul z balthazara. Postaram się jutro wrzucić zdjęcia, podobnie 3 kompletow ubrań. Koszule są bardzo dobre, 36 kolnierzykoe i chyba 15 mankietow, guziki z masy perlowej przyszywane w kurza łapke, fajnie przylegaja do ciała, odpowiednia długość. Wybór około 300 tkanin. Jakość bardzo dobra, fason super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.