Skocz do zawartości

[Skoczów] - Polkap


pirat

Rekomendowane odpowiedzi

Będąc w Wiśle postanowiłem wybrać się na wycieczkę do Skoczowa - główny cel kapelusze.

post-494-13658924814188_thumb.jpg

Przy fabryce znajdują się dwa niewielkie sklepiki z których jeden jest 'firmowy' ;)

post-494-13658924814546_thumb.jpg

Wybór bardzo duży: zarówno modele klasyczne: cylinder, melonik, fedora. Jak i bardziej sportowe. Są tez nakrycia głowy dla pań.

post-494-13658924814939_thumb.jpg

post-494-1365892481527_thumb.jpg

Pani nas obsługująca była bardzo miła i kompetentna. Swoje nabytki prezentuję tu: viewtopic.php?f=1&t=572&p=102246#p102246

W Skoczowie trafiłem również do sklepu Wit Leather jednak prowadzi on sprzedaż jedynie odzieży skórzanej, w tym motocyklowej zaś kapelusze tylko wysyłkowo.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
24 minuty temu, Caporegime napisał:

Udało się mailowo otrzymać zdjęcia, kolor, obgadać zmianę szerokości ronda i wysłać kapelusz. 

Porównując to do roku 2016 kiedy na różne maile które były na stronie polkapu i ich sklepu, nikt nie odpowiadał - ogromny skok :D 

To faktycznie niesamowita zmiana, na moje też nikt nigdy nie odpowiedział. Może interwencje do zarządu o tym jak funkcjonuje ten sklep w końcu zadziałały :) W takim razie czas na kolejne zamówienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł - w środę wysłałem zapytanie o kapelusz w modelu taki jaki był w projekcie forumowym w kolorze jasny grafit, w poniedziałek był już u mnie. W przeciwieństwie do WitLeather kompletnie nie widać przeszycia po zwężeniu z 6cm do 5,5cm ronda. W porównaniu do forumowego kapelusza trochę mniej "szlachetna" wydaje się podszewka oraz potnik jest chyba z 1cm węższy, reszta chyba taka sama. 

Tutaj zdjęcie nadesłane przez Polkap na prośbę "jak się prezentuje taki model kapelusza w takim i takim kolorze". 

IMG_5789.jpg

Tak więc polecam kontakt przez FB z Panią Basią 

 

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Update - wizualnie w stosunku do zdjęć, które wstawiał @pirat specjalnie nic się nie zmieniło. Na miejscu dostępne m. in. modele Dagmar i Duplex z króliczego włosia w bardzo dobrej cenie (po 150 zł). Nie zawsze jest pełna rozmiarówka i kolorystyka - akurat jak wracałem z ferii nie było brązu w moim rozmiarze, ale zostawiłem kontakt, zadzwoniono do mnie kiedy kapelusze wyprodukowano i odłożono  w brązie dwa modele. Wczoraj jak byłem służbowo w okolicy odebrałem. Jako że w okolicy Szczyrk, Wisła, Ustroń itd, nietrudno, żeby kiedyś było po drodze, więc warto zajrzeć. Potwierdzam, co pisał @FONos w wątku kapeluszowym - Duplex na ogół należy brać rozmiar większy niż Dagmar.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2017‎-‎12‎-‎18 o 19:33, Caporegime napisał:

Przyszedł - w środę wysłałem zapytanie o kapelusz w modelu taki jaki był w projekcie forumowym w kolorze jasny grafit, w poniedziałek był już u mnie. W przeciwieństwie do WitLeather kompletnie nie widać przeszycia po zwężeniu z 6cm do 5,5cm ronda.

Jak to zwężenie jest robione? Czy to nie zwykłe obcięcie zewnętrznej krawędzi o te 0,5 cm? a jeśli tak to o jakim szwie piszesz .... jakoś nie umiem sobie tego zwizualizować a w sumie też bym zamówił z węższym rondem. Czy to aby na pewno jest jasny grafit? Wygląda na dość ciemny na tym zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Wczoraj miałem okazję po raz kolejny być w Pokąpie odbierając swoje zamówienie. Ze zmian istotnych dla potencjalnych kupujących - jest nowy próbnik (na stronie pewnie jeszcze długo się nie pojawi ale w sklepie jest do objerzenia). Mam też własny egzemplarz gdyby ktoś był zainteresowany. Poniżej zdjęcia:

IMG_2623.thumb.JPG.cf708d5a47b5ee25c0cee6ce01d8091a.JPG

IMG_2624.thumb.JPG.b75811d8dc05648fd4e91db8c5194967.JPG

IMG_2625.thumb.JPG.f0cdce96a2564034390cb45e1787ec79.JPG

IMG_2626.thumb.JPG.73db7ecb029542f1a87d81aeb4dc9b55.JPG

IMG_2627.thumb.JPG.4ea11a24afd2acae95a8c1857c6fa6f5.JPG

IMG_2628.thumb.JPG.d8eee0914619e8809af13cf9892ac9c0.JPG

I takie tam moje zamówienie :)

IMG_2632.thumb.JPG.9df2fa29ec8afe2f5f48bff1864d1f9e.JPG

IMG_2631.thumb.JPG.2dfa74860f4b2166880407426c8ec686.JPG

 

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, FONos napisał:

Wczoraj miałem okazję po raz kolejny być w Pokąpie odbierając swoje zamówienie. Ze zmian istotnych dla potencjalnych kupujących - jest nowy próbnik (na stronie pewnie jeszcze długo się nie pojawi ale w sklepie jest do objerzenia). Mam też własny egzemplarz gdyby ktoś był zainteresowany. Poniżej zdjęcia:

I takie tam moje zamówienie :)

 

W sklepie Polkapu czyli :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Najmniejszy napisał:

Na pewno teraz nie ma, a i nie kojarzę, żeby był od kiedy mieszkam w stolicy, czyli pięć i pół roku minimum. Chyba, że masz na myśli sklep z kapeluszami Pierre Cardin, dla którego Polkap robił na licencji, ale sklep nie był pod marką Polkapu.

Chodziło mi o sklep na Łopuszańskiej w Modo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2019 o 14:04, FONos napisał:

Wczoraj miałem okazję po raz kolejny być w Pokąpie odbierając swoje zamówienie.

Mógłbyś podać kod koloru Twojego nowego nabytku? Zastanawiam się na jasno szarym kapeluszem, ale nie wiem który odcień wybrać. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, nynu napisał:

Mógłbyś podać kod koloru Twojego nowego nabytku? Zastanawiam się na jasno szarym kapeluszem, ale nie wiem który odcień wybrać. Z góry dzięki.

Ja zamawiałem jeszcze wg starego próbnika (nadal są dostępne półprodukty i można zamówić) i to był beż ecru fp. Porównałem ten co mam z nowym próbnikiem. Najbardziej zbliżony w nowym to 105 jeżeli królik (minimalnie ciemniejszy) lub wełna (też 105 ale jest minimalnie jaśniejszy).

Edit. Mój jest jasno beżowy. Jeżeli chcesz szary to nr 20 (dawniej chyba 20fp)

Poniżej masz stare próbniki

polkap-probnik3a.jpg.12fb160faceb7fbed3721ed0c9bd3c37.jpg

polkap-probnik2b.jpg.68bd814ad085aaa669c805c142f1e407.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój beżowy jest na formie Dulpexa zrobiony (od Dgmara różni się głównie szerokością ronda, nieco innym kształtem korony i innym upięciem, oczywiście w standardzie bo w ramach zamówienia i tak wszystko można zmodyfikować). Poniżej drugie zamówienie które dotarło po poprawkach … to jest forma 1011 gdyby ktoś był zainteresowany :)

IMG_2763.thumb.JPG.0939f22d80616b87e9951b74c0880b74.JPG

IMG_2764.thumb.JPG.6b68e988ba872891e477c939d483c31f.JPG

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.