Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Yanko


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Krzysztof G napisał:

Kurier miał zły dzień i paczka zaliczyła jakiś dłuższy lot ;)

Bardzo możliwe. Właśnie odebrałem paczkę z ceramiką kuchenną - 6 talerzy, ocalał jeden. Paczka dobrze zabezpieczona przez producenta i nadawcę, zewnętrznych śladów uszkodzenia brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przestrzeni lat doświadczaliśmy tak dziwnych sytuacji z kurierami, że pewnie nic nas już nie zdziwi, ale nie chciałbym obwiniać już kogokolwiek, bo czasu nie cofniemy. Nawet jeżeli to sprawa przewoźnika, co wydaje mi się również mało prawdopodobne, to też nie jest standard. Takie sytuacje nam się praktycznie nie zdarzają, bo buty są dość dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniami, co Pasjonat zauważył. Nawet rzucanie paczką nie powinno im zaszkodzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Pod względem tęgości nie będzie wielkich różnic. 960-961-962 mają w zasadzie tę samą deklarowaną tęgość. Choć odczucia klientów bywają różne. Najwięcej miejsca deklarują z reguły przy kopycie 960. 

Zwrócić ewentualnie mogę uwagę na ofertę TLB, gdzie zlecać możemy szycie butów w tęgości H. Od ręki na razie tylko ten model: 
https://patine.pl/tlb-502-boxcalf-black.html

Ale widzimy już, że trzeba będzie z czasem wejść szerzej w H, bo TLB znalazło idealny kompromis między większą tęgością przy zachowaniu optymalnych kształtów kopyta. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, saphir.pl napisał:

Ale widzimy już, że trzeba będzie z czasem wejść szerzej w H, bo TLB znalazło idealny kompromis między większą tęgością przy zachowaniu optymalnych kształtów kopyta. 

 

Szkoda tylko, że w H w TLB podbicie nadal jest dość niskie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stopy o długości 28cm i obwodzie 24cm - trudno mi ocenić, czy są one wąskie czy szerokie bez punktu odniesienia. Wymiary dla kopyta 915 o rozmiarze 8.5: 242,50/292,00 (szerokość/długość). Berwicki noszę w rozmiarze 8; 3010 pasują na styk, mimo, że kwatery schodzą się co prawda bez problemu od samego początku, ale na pewno nie schodziłbym już do mniejszych (węższych) butów. 3637 bardzo wygodne, ale z kolei wizualnie szerokie. Myślicie, że kopyto 915 mogłoby być dla mnie odpowiednie? Oczywiście wiem o darmowej wymianie, jednak wolę zapytać profilaktycznie. 

Pozwolę też sobie wywołać @blekit: wiem, że posiadasz Berwicki 3010, jak i pokaźną ilość butów Yanko; doradziłeś mi już w kwestii zakupu 3010, ponownie byłbym bardzo wdzięczny za twoją opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stopy o długości 28cm i obwodzie 24cm - trudno mi ocenić, czy są one wąskie czy szerokie bez punktu odniesienia. Wymiary dla kopyta 915 o rozmiarze 8.5: 242,50/292,00 (szerokość/długość). Berwicki noszę w rozmiarze 8; 3010 pasują na styk, mimo, że kwatery schodzą się co prawda bez problemu od samego początku, ale na pewno nie schodziłbym już do mniejszych (węższych) butów. 3637 bardzo wygodne, ale z kolei wizualnie szerokie. Myślicie, że kopyto 915 mogłoby być dla mnie odpowiednie? Oczywiście wiem o darmowej wymianie, jednak wolę zapytać profilaktycznie. 
Pozwolę też sobie wywołać [mention=2730]blekit[/mention]: wiem, że posiadasz Berwicki 3010, jak i pokaźną ilość butów Yanko; doradziłeś mi już w kwestii zakupu 3010, ponownie byłbym bardzo wdzięczny za twoją opinię.


Jeżeli Berwicki 3010 są na styk, to moim zdaniem 915 może być za wąskie. Pójście o pół rozmiaru w górę może pomóc, ale o tym przekonasz się dopiero po przymierzeniu. Natomiast 960 i inne kopyta o tęgości G (tutaj trochę teoretyzuje, mam tylko jedne trzewiki na 960) można raczej braci tym samym rozmiarze.
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moich podchodów do Yanko ciąg dalszy: jak sprawuje się podeszwa York? Wydaje mi się, że szew na czubku i tak się kiedyś przetrze i wtedy będzie większy problem niż z podeszwą skórzaną, bo nie można tego podzelować, ale wiele ludzi chwali.

Co myślicie o tym modelu do jeansów i chinosów? https://patine.pl/yanko-421-marron.html Niestety żadne derby z oferty mi się nie podobają (ew. https://patine.pl/yanko-741-niger.html ale wydaje się nieco zbyt ciężki przez kopyto i longwing).

https://patine.pl/yanko-436y-niger.html Ten kolor byłby idealny ale niestety nie ma aktualnie w moim rozmiarze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od przetarcia szwu na czubkach do problemów jest daleka droga. U mnie czubek (razem ze szwem zewnętrznym) ściera się po kilku pierwszych wyjściach. W żaden, czy może niewielki sposób wpływa to na trwałość łączenia. Tym bym się wiec nie przejmował. York to świetne rozwiązanie, które IMO doskonale zastępuje zelowanie właśnie . 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któreś kopyto Yanko nada się na szerszą stopę? Obwód stopy to ok. 26cm, długość 28,5cm, podbicie bez szału (jak dotąd zamykałem przyszwy w Crownhillach i Berwickach i nawet nieco miejsca zostawało). Niby znajdę w tabelach rozmiarowych odpowiednie wartości, ale co z tego jak stopy z przodu niskie i szerokie (~11cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywa naprawdę bardzo różnie, gdyż często bardzo odmienne są preferencje użytkowników. Kopyta Yanko nie należą do najszerszych. Raczej zaliczają się do tych smuklejszych, ale zbyt często klienci, którzy deklarowali szerokie stopy wracali z pozytywnym feedbackiem i zostawiali buty u siebie, by cokolwiek stwierdzać ze 100% pewnością. Proponuję przejrzeć przykłady naszych stałych klientów, które można odnieść do swoich wymiarów:

https://blog.patine.pl/jaki-rozmiar-wybrac/

 

Ewentualnie TLB w tęgości H:

https://patine.pl/tlb-502-boxcalf-black.html

 

Nie jest to jakaś kosmiczna różnica, ale opcja sprawdziła się już wielokrotnie jako alternatywa dla "jankowego" kopyta 962 G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, saphir.pl napisał:

Bywa naprawdę bardzo różnie, gdyż często bardzo odmienne są preferencje użytkowników. Kopyta Yanko nie należą do najszerszych. Raczej zaliczają się do tych smuklejszych, ale zbyt często klienci, którzy deklarowali szerokie stopy wracali z pozytywnym feedbackiem i zostawiali buty u siebie, by cokolwiek stwierdzać ze 100% pewnością. Proponuję przejrzeć przykłady naszych stałych klientów, które można odnieść do swoich wymiarów:

https://blog.patine.pl/jaki-rozmiar-wybrac/

 

Ewentualnie TLB w tęgości H:

https://patine.pl/tlb-502-boxcalf-black.html

 

Nie jest to jakaś kosmiczna różnica, ale opcja sprawdziła się już wielokrotnie jako alternatywa dla "jankowego" kopyta 962 G.

To, co napisal Saphir, oddaje prawde o doborze butow. Moje doswiadczenia z Yanko: Yanko oferuje taka ilosc typow kopyt (derby/oxford) w dwoch tegosciach, ze dobranie sobie rozmiaru/kopyta w Yanko, jest b.prawdopodobne. Jesli tegosc F jest zbyt waska w cholewce oxford, to przy cholewce derby moze byc dobra. Praktyka pokazuje, ze przekroj ludzkiej stopy jest skomplikowany i b.zroznicowany u poszczegolnych osob. Dobierajac but, nalezy niestety brac pod uwage duzo parametrow, ktore maja wplyw na to czy udalo sie go dopasowac, czy nie, np. dlugosc ogolna stopy, wysokosc podbicia, grubosc/szerokosc srodstopia, dlugosc palcow w stosunku do stopy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
15 minut temu, michau napisał:

Jak Wam się podobają nowe reversed split toe w ofercie patine?
Przyznam, że mi tak średnio. Cały urok split toe to jak dla mnie właśnie te przeżycia zewnętrzne.

Mnie się podobają. Pewnie dlatego, że łudząco przypominają mój pomysł na następne GMTO :):

5b354bbc3d1cd_kaanflast.thumb.jpg.f8e8086ab704b805ddc28a536f1ce1d6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.