Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Yanko


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich .Muszę kupić sobie buty na wiosnę . Celuję w kolor Cambridge Cuero i model w stylu tych Yanko : 

https://patine.pl/yanko-style-545-goodyear-welted.html

Jest dla nich jakaś alternatywa czy po prostu brać i nie szukać ? Ładnie wyglądają te nowe TLB ale u mnie wysokie pidicie i kopyto G czego w ofercie nie ma.

Mam trzewiki i seude Yanko 9/ na tym samym kopycie co powyższy link , więc z dopasowaniem nie będzie raczej problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie: jak Wam się chodzi w monkach jankowych? Jak się starzeją po roku, dwóch +? Czy ktoś mógłby się podzielić swoimi doświadczeniami? Kilkanaście stron temu były tylko zdjęcia brzydko wyglądających "poduszek powietrznych". To norma, czy raczej przypadek? Wrzucajcie proszę zdjecia i wiek butów.
Na nogach 2,5 letnie Yanko. Nie jestem specjalnie troskliwy o buty, więc praktycznie nie używam kosmetyków8a1f4bdc41120057356298a08db3176d.jpg
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, elvvis napisał:

Witam wszystkich .Muszę kupić sobie buty na wiosnę . Celuję w kolor Cambridge Cuero i model w stylu tych Yanko : 

https://patine.pl/yanko-style-545-goodyear-welted.html

Jest dla nich jakaś alternatywa czy po prostu brać i nie szukać ? Ładnie wyglądają te nowe TLB ale u mnie wysokie pidicie i kopyto G czego w ofercie nie ma.

Mam trzewiki i seude Yanko 9/ na tym samym kopycie co powyższy link , więc z dopasowaniem nie będzie raczej problemów.

Moim skromnym zdaniem kopyto Oliver F w TLB jest wygodniejsze (szersze i wyższe) niż 960 G w Yanko. 

 

pozdrawiam Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, andrzejmakal napisał:

Moim skromnym zdaniem kopyto Oliver F w TLB jest wygodniejsze (szersze i wyższe) niż 960 G w Yanko. 

 

pozdrawiam Andrzej

Niestety nie miałem przyjemności mierzyć kopyta 960G , ale mam wątpliwość czy będzie wygodne ,  961 leży dosłownie na styk - przyszwa zeszła sie po rocznym rozbiciu buta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pietruchm napisał:

Witajcie Panie i Panowie,

Czy wie Ktoś może czy jest jakiś stacjonarny sklep z Yanko w Budapeszcie?  jakoś nic nie mogę wygooglować :)
 

Nie żebym miał coś przeciw, ale po co Tobie Yanko w Budapeszcie, mało tam innego dobra :) ?

EDIT: już rozumiem, to magia forumowego "dołóż do Yanko" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tanatos70 napisał:

Nie żebym miał coś przeciw, ale po co Tobie Yanko w Budapeszcie, mało tam innego dobra :) ?

EDIT: już rozumiem, to magia forumowego "dołóż do Yanko" :)

Jestem zielony jeśli chodzi o eleganckie buty :)  chętnie wysłucham rady bardziej doświadczonego.

A Yanko tak zachwalane, że nie szukałem po prostu innych :)  (i tak początkowo nastawiałem się na Loake ;D)
Poszukuje wygodnych koniakowych brogsów na oxfordzie, będą często używane w różnych warunkach więc podeszwa zdecydowanie gumowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pietruchm Jeżeli stacjonujesz w Budapeszcie, to wybierz się na spacer do centrum- Haris Koz i okolice. Na pewno wyrobisz sobie zdanie :). Yakno to fajne buty, ale po co wyważać szeroko w stolicy Węgier otwarte drzwi :-D. Tutaj mała ściąga:

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/3153-producenci-butów-vass/?do=findComment&comment=226619

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono. 

Kupiłem kolejne Januszki jednak jest chyba mały problem. Przyszwa nie schodzi się moi mili. Dla mnie to nie jakiś wielki problem ale mam pytanie. Czy skóra Yanko po dłuższym okresie użytkowania (powiedzmy kilka miesiecy) rozciągnie się trochę? będzie bardziej elastyczna? Moje pierwsze janki to monki na 915 w rozm. 8 i są ok. Natomiast teraz wziąłem 644 na kopycie 960 jednak w rozmiarze 7.5. W palcach jest dobrze ponieważ mogę nimi w środku buta poruszać i jest minimalny luz. Natomiast w podbiciu czuję delikatne opinanie ale nie cierpię z tego powodu. Jeżeli ta skóra zrobi się bardziej elastyczna i luźna to myślę ze bezzasadnym jest wymiana na rozmiar 8 jeżeli jednak nie? 
Zdjęcia poglądowe. Palcem wskazuję miejsce mojego palucha.

Yanko 1.jpg

Yanko 2.jpg

Yanko 3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monki to buty z otwartą "przyszwą" (obłożyną?), sposób zapięcia zapewnia podobny komfort, jak przy butach typu derby. W oksfordach dopasowanie jest trudniejsze. Na Twoje pytania nie znam odpowiedzi, ale: 1. przyszwa/obłożyna się nie zejdzie (skóra się zawsze "trochę" rozciągnie) 2. ucisk w podbiciu jest na dłuższą metę bardzo nieprzyjemny i chyba również niezdrowy. Rozważyłbym inne kopyto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2018 o 18:52, wihajster napisał:

Witam szanowne grono. 

Kupiłem kolejne Januszki jednak jest chyba mały problem. Przyszwa nie schodzi się moi mili. Dla mnie to nie jakiś wielki problem ale mam pytanie. Czy skóra Yanko po dłuższym okresie użytkowania (powiedzmy kilka miesiecy) rozciągnie się trochę? będzie bardziej elastyczna? Moje pierwsze janki to monki na 915 w rozm. 8 i są ok. Natomiast teraz wziąłem 644 na kopycie 960 jednak w rozmiarze 7.5. W palcach jest dobrze ponieważ mogę nimi w środku buta poruszać i jest minimalny luz. Natomiast w podbiciu czuję delikatne opinanie ale nie cierpię z tego powodu. Jeżeli ta skóra zrobi się bardziej elastyczna i luźna to myślę ze bezzasadnym jest wymiana na rozmiar 8 jeżeli jednak nie? 
Zdjęcia poglądowe. Palcem wskazuję miejsce mojego palucha.

 

 

?

Weź 8 UK .hmm jak może być złe kopyto jak kolega w 915 się mieści a w 960 nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, właśnie przyszły do mnie nowe Yanko 664Y z niespodzianką, jak na załączonym zdjęciu. Spod obcasa wylazi ostro zakończona śruba. Wyglada jak element montażowy obcasa. Mozna sie nią pokaleczyc.

Co o tym sądzicie ?

Przyznam, ze jestem juz zmeczony takimi niespodziankami, bo nie jest to pierwszy raz jesli chodzi o Yanko. Kiedys przyszly do mnie nowe Yanko 664Y z wadą wykonawczą gumowej podeszwy. Oczywiście odeslalem do sklepu.

Powstaje pytanie, czy w Yanko istnieje system kontroli jakości. Oraz czy sklep sprawdza, jaka niespodziankę wysyla do klienta.

IMG_20180404_160347.jpg

IMG_20180404_160313.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pasjonat, fabryka sprawdza, sklep też ... ale widocznie coś komuś umknęło, co czasem się zdarza. Rzecz ludzka. Takiego przypadku jeszcze nie widziałem :( To oczywiście nie powinno się zdarzyć :( Proszę o kontakt z supportem w tej sprawie.

@rumcajs43, nigdy nie dostaliśmy oferty zakupu butów drugiego gatunku. Gdyby coś takiego miało miejsce, na pewno zrobilibyśmy transparentną akcję z pełną informacją dla klienta. Buty z małymi niedoskonałościami (czasem tak małymi, że kupujący się dziwią) lokujemy w dziale OUTLET informując o tym i dostarczając każdemu zainteresowanemu zdjęcia wraz z dokładnym omówieniem niedoskonałości. Takiej usterki poza tym nie traktowałbym nawet jako 3-ci gatunek! Ta para nie powinna po prostu trafić do sprzedaży. 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do szanownych użytkowników oraz samego sklepu :)
Jak bardzo elastyczna jest skóra w modelu 664Y Yes Cuero?
Zamówiłem 2 rozmiary 6 oraz 6.5, przyszwa schodzi się jak na zdjęciu poniżej, 6.5 całkowicie, 6 lekka przerwa.
Jako, że mam jedna stopę dłuższą od drugiej o 3mm to idealnym wydaje się być noszenie jednej 6 i jednej 6.5 :-D niestety raczej się tak nie da więc czy ta 6 mocno się rozbije i przyszwa się zejdzie?

Jeśli chodzi o komfort, ciężko to oceniać tylko trzymając nogi w bucie bez chodzenia ale przy 6 nie ma jakiegoś ucisku ale jest mocno dopasowana, a 6,5 na mniejszej stopie daje lekki luz w palcach przy czym stopa nie przesuwa się w bucie. 
Proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego dylematu bo boje się, że zostawiając 6 która się nie rozbije zostanę z taką sporą szparką w przyszwie i jednak noga będzie się po dłuższym chodzeniu męczyć, a znowu 6.5 która się rozbije będzie po prostu za duża i będzie obcierać.

20180411_185147.jpg

20180411_185106.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.