Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Yanko


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

@BrotherM, nie mam obecnie butów na tych kopytach pod ręką, by precyzyjnie coś porównać czy pomierzyć, ale na mój nos jest tak, jak @arekx napisał. 790-tki mogą być nieco niższe w podbiciu. Jeżeli chodzi o maila bez odpowiedzi, bardzo proszę o info na PRIV: data, godzina, nadawca lub temat maila. Sprawdzimy co się stało i naprawimy :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też koniakowy nr 10. Jaka różnica? Składem się różnią - czarna linia ma dodatkowo masło shea i większe stężenie procentowe poszczególnych składników. 

W temacie dotyczącym produktów Saphira wielokrotnie temat był poruszany. Ja osobiście po kremy z pszczółką sięgam gdy potrzebuje jakiegoś bardziej wyszukanego koloru - np. Śliwkowy do plum museum calf...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mateo86 napisał:

Też koniakowy nr 10. Jaka różnica? Składem się różnią - czarna linia ma dodatkowo masło shea i większe stężenie procentowe poszczególnych składników. 

W temacie dotyczącym produktów Saphira wielokrotnie temat był poruszany. Ja osobiście po kremy z pszczółką sięgam gdy potrzebuje jakiegoś bardziej wyszukanego koloru - np. Śliwkowy do plum museum calf...

dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, drugie wyjście w butach, pierwsze na deszczu i taka historia. Jaka może być przyczyna? Buty są z outletu, miały niedoskonałości w tym miejscu (jakby drobne zarysowania powierzchni), no ale teraz wygląda, jakby woda podbiegła do środka (?). Sam nie wiem. Zniknie? Co z tym zrobić? Drugi but ok - napisałem, ale przyjrzałem się dobrze. Też nie ok, lekko, ale to samo. Niezbyt to wygląda.

WP_20171128_15_52_20_Pro.jpg

WP_20171128_15_52_32_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie panikowałbym. Raczej nie jest to wina outletu i ewentualnych wad, które opisujesz, że buty miały na czubkach. Przede wszystkim przestrzegałbym Cię przed jakimiś drastycznymi środkami do czyszczenia, gdyż możesz zniszczyć skórę. Na bazie doświadczenia, mogę Ci powiedzieć, że z biegiem czasu powinno to samo ustępować. Pomóc może bardzo lekkie czyszczenie wodą z dodatkiem bardzo łagodnego środka. Buty potrzebują trochę czasu, liczonego w tygodniach, by niekorzystny efekt wizualny ulegał zminimalizowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, szewc24.pl napisał:

Nie panikowałbym. Raczej nie jest to wina outletu i ewentualnych wad, które opisujesz, że buty miały na czubkach. Przede wszystkim przestrzegałbym Cię przed jakimiś drastycznymi środkami do czyszczenia, gdyż możesz zniszczyć skórę. Na bazie doświadczenia, mogę Ci powiedzieć, że z biegiem czasu powinno to samo ustępować. Pomóc może bardzo lekkie czyszczenie wodą z dodatkiem bardzo łagodnego środka. Buty potrzebują trochę czasu, liczonego w tygodniach, by niekorzystny efekt wizualny ulegał zminimalizowaniu.

Trochę mnie uspokoiłeś, bo się zmartwiłem, że będę musiał reklamować. To byłby drugi zakup Yanko i druga reklamacja, już pomijam całą procedurę (poprzednia trwała 4 miesiące), jednak podobają mi się buty tej marki i chciałbym móc je kupować bez zbędnych zmartwień o jakość.
Nie wiem, czy na zdjęciu to dobrze widać, ale od pierwotnego koloru odbiegają te jaśniejsze miejsca, nie te ciemniejsze. Dla opisania tego efektu użyłbym amatorskiego porównania do twardej okładki książki, która powleczona jest z wierzchu folią - gdy ta się odwarstwia od kartonu, występują właśnie takie jaśniejsze plamy. Mam nadzieję, że nawet jeśli to nie minie, to już nie pójdzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi wyrokować na podstawie tylko zdjęć, ale jeżeli jest tak, jak piszesz, że problemem jest pojawianie się jaśniejszych miejsc, a nie ciemniejszych, to wg mnie tym lepsze są rokowania. Zawsze można wykonać ewentualnie (gdyby była taka potrzeba) ponowne wykończenie apreturą i kłopot z głowy. Chodź i obserwuj w którą stronę to pójdzie. Często w butach jest tak, że to co na pozór wydaje się błahostką w rzeczywistości jest poważnym problemem i analogicznie to co jest poważne na początku, okazuje się, że nie jest takie straszne.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chcę kupić buty w kolorze cuero, ale mam potwierdzone informacje, że coś niedobrego dzieje się ze skórą właśnie cuero. Znam dwa przypadki pęknięć, podobnych do tych jakie wystąpiły u kolegi w.tworek (zresztą chyba skóra cuero - to byłby trzeci przypadek). Nasuwa się pytanie, czy tak kiepska skóra jest tylko w tym kolorze, czy dotyczy to też innych odcieni? 

Inne sprawa dotyczy moich, kupionych dosyć niedawno, trzewików Yanko, a precyzyjniej jakości wykonania. W lewym bucie prawdopodobnie cholewka jest źle przyszyta, skrojona, bo język układa się dosyć mocno na lewo, ale nie przeszkadza w trakcie chodzenia. Z prawym butem jest problem innego rodzaju, jego tęgość jest mniejsza niż lewego. Uprzedzając odpowiedzi, nie mam stóp innej tęgości, w innych butach jest wszystko w porządku. Słabo to wyszło, jak na buty za 1400 zł. 

Gdyby nie to, że patine oferuje bardzo dobrą obsługę klenta, Janków bym już więcej nie kupił, a tak planuję zakup kolejnych, jednak nurtuje mnie to cuero.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.