Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Yanko


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie! Chciałbym się dowiedzieć jak ma się rozmiarówka butów Yanko do Shoepassion czy Loake. W obydwu przypadkach przy długości stopy 28cm noszę obuwie w rozmiarze 9 (43). Czy zatem w Yanko powinienem konsekwentnie pozostać przy 9 (43) czy może jednak 8,5 (42,5)?

Nadmienię, że mam bardzo wąską stopę ok.10-11cm obwód 24cm.

Serdecznie pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kichanadeta jeśli normalnie masz rozm 9 to rozsądnie jest próbować zaczynając od 9. Co do SP się nie wypowiem ale Loake ma generalnie rozmiary większe niż yanko, więc przy wąskiej stopie zastanawiał bym się raczej nad rzeczą odwrotna. 

Gdzieś w wątku wcześniej robiłem porównanie właśnie yanko I loake wg własnych doświadczeń. 

Jak w loake pasuje na ciebie 9 to lepiej spróbować od tego samego rozmiaru. 

Np kopyto 915 wg mnie jest widocznie krótsze niż Claridge I odrobinę krótsze niż capital. W samych palcach ma więcej miejsca niż Claridge ale w podbiciu zdecydowanie niżej niż wspomniane i 026. 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowym użytkownikiem forum, więc najpierw się przywitam: cześć!

A teraz do rzeczy - czy w najbliższym czasie planowane jest uzupełnienie rozmiarówki brogsów (436Y/721 w kolorze cuero)? Wiem, że mógłbym zamówić MTO, ale czeka się długo, a z racji pierwszych kroków w temacie klasycznego obuwia - nie jestem pewny swojego rozmiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nie do końca zrozumiałem, ale nie spotkałem się chyba jeszcze z takim zjawiskiem. W jaki dokładnie sposób wypychają tylną część buta, a jednocześnie zostawiają załamania?

Może rozmiar lub kształt tych prawideł nie jest optymalny. Natomiast wysokie prawidła to rzadkość. Sprawa dość kosztowna, mam wrażenie, że raczej zarezerwowana dla bespoke. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze Yanko, model 272 Boxcalf Negro na kopycie 915.

Obłożyny/przyszwy schodzą się na akceptowalnym, dla mnie, poziomie.
Rozmiar przedyskutowany mailowo z obsługą sklepu wydaję się być trafiony. Nie czuję żadnych punktowych ucisków, na długość są ok, pięta "nie lata".
Rozmiar 8,5UK (42,5). Długość stopy: lewa ok. 27,5cm, prawa ok. 27,8cm. Obwód obu stóp ok. 24cm.

Dziękuje obsłudze sklepu Patine za pomoc w wyborze rozmiaru i profesjonalną obsługę. Jeszcze trochę je pomierzę ale wszystko wskazuje na to, że zostaną ze mną i jak sprawdzą się w użytkowaniu to zapewne nie będzie to moja ostatnia para tego producenta.

 

IMG_3178.JPG

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy mógłby ktoś zrobić zdjęcie z góry modelu Yanko 653, szerokość G, kopyto 960.

Otrzymałem moje Yanko o tych oznaczeniach co prawda wczoraj, ale dopiero dziś rozpakowałem, ze względu na stan zdrowia.

Mój model wydaje się być na innym modelem niż widnieje to na stronie.

https://patine.pl/yanko-653yh-testa-de-moro.html

Kopyto według poniższego zdjęcia wygląda bardziej na 948 niż 960 tzn. czubek buta w 960 wydaje się być bardziej okrągły u mnie bardziej spiczasty. 

kopyta_yanko_patine_shoes.jpg

Poza tym w moim modelu miast 4(czterech) haczyków i 4(czterech) dziurek są tylko 3(trzy) i 5(pięć).

Nie wiem też co oznacza literka H na opakowaniu?

 

DSCF1138.JPG

DSCF1140.JPG

DSCF1144.JPG

DSCF1142.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie na powyższym zdjęciu but wydaje się być bardziej "kształtny" w moim odczuciu. Nosek jest jakby bardziej zaokrąglony, a but w miejscu śródstopia odrobine obszerniejszy - szerszy. Być może to kwestia ujęcia. Czy mógłbym zatem prosić jeszcze o ujęcie z góry całego buta z cholewką?

W ten sposób.

 

Zrzut ekranu 2017-11-04 o 06.14.51.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kichanadeta, nie mam możliwości teraz zrobić dla Ciebie zdjęcia. Może te z mojego małego archiwum dopomogą:

patineshoes_boots653.jpg.2afe396827c8354ea9fa4d5a75149f5b.jpg

patineshoes_burgundy.thumb.png.1b5934e7ae7a24893d7fe9ab7b473d1d.png

white_haven_boots_653.jpg.50ad54b5a5ff9e5f25fd1f8450f79d1f.jpg

Ostatnie foto zapożyczone od @White Haven

Jeżeli to nie wystarczy, napisz proszę do supportu sklepowego i zrobią Ci w poniedziałek ujęcie dowolnego modelu/rozmiaru z dowolnej perspektywy.

Trzeba natomiast mieć świadomość, że porównywanie zdjęć nie ma większego sensu w takim przypadku, gdyż fotki robione są prawdopodobnie zupełnie innym sprzętem. Zwłaszcza obiektyw ma znaczenie. Tak, jak wspomniał @Dziaku, rozmiar również. 

Nie sądzę, żeby doszło tu do pomyłki, choć czasem Hiszpanie faktycznie potrafią namieszać :) 

Z mojej perspektywy sprawa jest bardzo prosta, gdyż masz w rękach nowe buty. Jeżeli są komfortowe, pasują i jesteś zadowolony to zostawiasz. Jeżeli z jakichkolwiek względów nie do końca odpowiadają możesz je bezproblemowo wymienić lub zwrócić. To się zdarza. Nie każdemu pasuje to samo. Rozumiemy to. Nie robimy żadnych problemów. 

 

 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , co o tym myślicie. Otrzymałem Split-toe Boots 701 i na jednym z nich , skóra w dwóch miejscach jest jakby dziwnie pomarszczona i przez to jakby odbarwione , jest taka jakby pajęczynka. Nie martwić się tym czy wręcz przeciwnie , czy może coś się z tym dziać ? Buty zwracać , negocjować rabat ? Doradźcie proszę :)

IMG_2731.JPG

IMG_2736.JPG

IMG_2737.JPG

IMG_2740.JPG

IMG_2741.JPG

IMG_2744.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.