Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Yanko


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

@saphir.pl - dziękuję za odpowiedź! :) Zatem jeszcze poprzymierzam je dokładnie, spróbuję polepszyć technikę zakładania trzewików etc :)

 

On 9/14/2017 at 5:26 PM, saphir.pl said:

"Janki" generalnie należą do butów dość smukłych i tu szerokość G w stosunku do alternatyw innych marek może być węższe. Tego modelu nie dostaniesz od ręki na kopycie F. Jeżeli chciałbyś coś bardziej przylegającego, możesz ewentualnie domówić Balmorale 755 na kopycie 915F (jeżeli się podobają), porównać i zwrócić te słabiej pasujące. Kilka postów wyżej podobny zabieg się udał :) 

Tutaj właściwie mam przemyślenia w drugą stronę, tzn. chciałbym chyba przymierzyć trzewiki na szerszym kopycie. Modele które mnie interesują to 653YH, 525OH. 525YH, ale z tego co widzę, wszystkie one są na tym samym kopycie 960 i największa szerokość to G (czy może możliwe jet uzyskanie tych modeli na szerszych kopytach?). A ponieważ wydaje mi się, że wcale jakoś nadludzko szerokiej stopy nie mam, to pewnie panikuję, bo zawsze w sieciówkach kupowałem dość luźne (na szerokość) buty. Dam sobie jeszcze kilka dni na zaprzyjaźnienie się z Yankami i wtedy zadecyduję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam moje Janeczki dalej i nagle wpadłem na wspaniały pomysł -- poszukać zdjęć Szanownych Forumowiczów w Jankowych trzewikach :)

I tak patrzę np. na:

Yanko Style Burgund 653.jpg

IMG_1457.JPG

I widzę, że przy kostce oraz po bokach między kostką a śródstopiem skóra naturalnie jakoś tak się wygina. Więc faktycznie raczej panikowałem :)

Nauczyłem się też już je poprawnie zakładać :)

Zatem jedynym malutkim problemem jest lekki ucisk małego palca z boku (i nawet się okazało, że mam niesymetryczne stopy, ponieważ uciska mnie tylko w prawym bucie). Ale że ucisk jest niewielki, to myślę, że to rozchodzę.

I już chyba ostatnia obserwacja i pytanie: wewnątrz widzę takie poduszeczki powietrza

20170916_185221.thumb.jpg.bb7e7b914edd0484da882165e90ce3e7.jpg

I faktycznie, gdy nacisnę taką poduszeczkę, to zanika pod moim palcem. Pytanie -- czy takie poduszeczki powinny tam być? Nie jest to żadna wada? (oczywiście, jeśli chodzi o komfort noszenia, nie przeszkadzają mi one w ogóle :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2017 o 18:58, patryk6 napisał:

I faktycznie, gdy nacisnę taką poduszeczkę, to zanika pod moim palcem.

Funkcjonuję z podobnym "międzypodszewkowym air-systemem" w kilku parach od lat. Problemów nie stwierdziłem. Żaden z naszych Klientów również nigdy nie sygnalizował, by generowało to jakikolwiek dyskomfort. Uspokajam :)

4 minuty temu, Krzysztof G napisał:

Jakiego koloru kremu używacie do bordowych butów?Z tego co widzę na patine to zalecane są 12 Hermes red lub 08 Borodwy np. https://patine.pl/yanko-552-burdeos.html ,https://patine.pl/yanko-080y-burdeos.html 

W obu wskazanych linkach rekomendacja dotycząca kremu to nr. 12. W którym miejscu rekomendowany jest 08?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpytałem i już wiem :) Odcień skóry na przestrzeni lat nieco się zmienił, dlatego rekomendacje bywają odmienne. Jeżeli przy zakupie butów wraz z kremem obsługa uzna, że do danej pary nieco lepiej będzie pasował inny odcień, niż ten który został wybrany przez Klienta zostaje, inicjujemy kontakt telefoniczny, w którym sprawę wspólnie ustalamy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, saphir.pl said:

Funkcjonuję z podobnym "międzypodszewkowym air-systemem" w kilku parach od lat. Problemów nie stwierdziłem. Żaden z naszych Klientów również nigdy nie sygnalizował, by generowało to jakikolwiek dyskomfort. Uspokajam :)

Ok, zatem wszystkie moje wątpliwości rozwiane i oficjalnie witam Yanki w mojej rodzinie :D

Czy pomazianie ich Pommadierem, a następnie woskiem w całości przed pierwszym wyjściem na niepogodę będzie dobrym pomysłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Moim zdaniem warto buty przygotować na ciężki sezon :) 

Boots 525 Burdeos już przygotowane :) W użyciu Saphir Medaille d'Or Pate de Luxe 08 + finisz Saphir Medaille d'Or Mirror Gloss:

 

yanko_525_cambridge_burdeos_york_069.thumb.jpg.9ad228d43c23de2430b6e7c758408280.jpg

 

P.S.
Nigdy właściwie nie uprzedzamy, ale jeżeli komuś ten model przypadł do gustu warto jeszcze trochę się wstrzymać. Dziś ... jutro ... max pojutrze odpalą krótką, ale intensywną i atrakcyjną promocję na ten model/kolor.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, saphir.pl napisał:


Nigdy właściwie nie uprzedzamy, ale jeżeli komuś ten model przypadł do gustu warto jeszcze trochę się wstrzymać. Dziś ... jutro ... max pojutrze odpalą krótką, ale intensywną i atrakcyjną promocję na ten model/kolor.  

To daj jeszcze znać na forum jak już będzie ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2017 o 14:10, 50groszy napisał:

Czy po roku nie za częstego noszenia nadają się na reklamacje ? Pytam bo te marszczenia nie wyglądają najlepiej wygląda to jakby odklejona skóra , pęcherz

 

Oczywiście buty cały czas w prawidłach i konserwowane kremem  od saphira 
ca006f690ca864eba33088fe6e9d16b0.jpg

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Sam przekonałem się, że skóra Yanko nie jest najwyższych lotów. Widzę, że mój przypadek nie jest odosobniony.

Buty są w kolorze burdeos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2017 o 16:29, Friedman napisał:

Sam przekonałem się, że skóra Yanko nie jest najwyższych lotów. Widzę, że mój przypadek nie jest odosobniony.

Buty są w kolorze burdeos?

Mam to samo. Co prawda nie odważyłbym się oceniać jakości skóry, ale w monkach bordowych też podobnie wygląda pokrywa. Jakoś wielce mi to nie przeszkadza, ale zastanawiam sie w sumie czy za rok lub dwa nie będzie dużo gorzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2017 o 16:29, Friedman napisał:

Sam przekonałem się, że skóra Yanko nie jest najwyższych lotów. Widzę, że mój przypadek nie jest odosobniony.

Niestety muszę przyznać rację. Co niestety napawa mnie smutkiem, bo w moim odczuciu buty z wyglądu prezentują się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, BrotherM napisał:

@retro

Jest dość prawdopodobne, że będziesz musiał zejść o 0,5 rozmiaru.

Poza tym wątpię, byś wszedł w 915, a 960 może być problematyczne jeśli masz wysokie podbicie. W moim wypadku 961 okazało się właściwe. Bądź co bądź 3010 jest obszernym kopytem, a Yanko ma wszystko węższe.

Hmm, no nic. Szkoda w takim razie bo na kopytach G nie ma w tej chwili żadnych pełnych brogsów rozmiarze 8 i kolorze marron, które by mnie interesowały. Przyjdzie pewnie poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.