Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Yanko


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Z Yanko najlepsza metoda to kupić z kilka par, różne kopyta, różne rozmiary, wybrać co pasuje, resztę zwrócić (parę razy zwrot pieniędzy miałem u siebie już 2-3h po dotarciu do nich paczki z zwrotem więc ekspresowo). Całość od zamówienia, przetestowania, zwrotu, do zwróconych pieniędzy - 3 dni. Minus - trzeba na chwilę zamrozić parę tysięcy.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prośba o ocenę poniższych zdjęć pod kątem widocznych "mankamentów". Jest się czym martwić? Czy przewrażliwiony jestem?

Martwią mnie:

Zgrubienie skóry. Po przymiarce w tym miejscu robi się załamanie, takie na skos. Jest też dziurka w skórze. (fot.1)

Wystające nici, coś jakby niedociągnięty szew (fot.2, 3)

Czarne ślady na cholewce (chyba od wosku do boku podeszwy) i coś co wygląda na przytarcie mechaniczne (fot.4, 5)

Najbardziej martwi mnie niedociągnięty szew i to przytarcie mechaniczne, bo w tym miejscu skóra nie jest gładka i odsłonięta (bez wykończenia). Mogę to zaciągnąć kremem, ale nierówności raczej nie zakryje.

Zwrócić czy zostawić?

 

 

20170818_121456.jpg

20170818_121512.jpg

20170818_121533.jpg

20170818_121608.jpg

20170818_121613.jpg

20170818_161625.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy pojawiły się może szersze kopyta w Yanko niż 960G I 962G? Rok temu je przymierzałem I niestety były ciągle bardzo wąskie, natomiast swego czasu były tutaj zapowiedzi że być może pojawią się szersze kopyta. Na stronie Patine jest o ile się nie mylę ta sama tabela rozmiarowa co rok temu.

Szukam boots brogues oraz debry brogues, oba ciemnobrązowe.

Z pasujących butów na mnie to Shoepassion 591 (wersja standard ciut przyciasna, poszerzona byłaby ok). Berwick 3010 za wąskie w palcach, GB Levet ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

204-ki obecnie tylko w ramach MTO. Czas oczekiwania ustawiamy tradycyjnie na poziomie 12-14 tygodni. Przed wakacjami najczęściej było to 7-8 tygodni, ale dopiero wrócili z urlopów i nie jestem pewien jak długo będą się rozkręcali :)

Ewentualnie sympatyczną alternatywą są 780-tki, które wyrosły z dwieścieczwórek :)

patineshoes_780-cambridge-cuero-001.jpg.80fde22276f649bd8e110af42287d198.jpg

patineshoes_4780-cambridge-burdeos-york-001.jpg.80b880d2eb35dc246b3ecbcdee7233d2.jpg

patineshoes_780-cambridge-niger-001.jpg.6293284262f8d0b80cbeae0e5817c75b.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, saphir.pl napisał:

204-ki obecnie tylko w ramach MTO. Czas oczekiwania ustawiamy tradycyjnie na poziomie 12-14 tygodni. Przed wakacjami najczęściej było to 7-8 tygodni, ale dopiero wrócili z urlopów i nie jestem pewien jak długo będą się rozkręcali :)

Ewentualnie sympatyczną alternatywą są 780-tki, które wyrosły z dwieścieczwórek :)

 

Ehh... 12 tygodni to już mikołajki będą i odpadnie mi argument by kolejne buty kupić :)

nad nimi też się zastanawiam ale...

chyba nie są tak drapieżnie smukłe jak 204, ale to chyba optyczne zakłamanie przez ażurowanie,

poza tym rozmiaru mojego brak, kiedy można spodziewać się uzupełnienia rozmiarówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mateo86, a już myślałem, że jednak Cuero :)

Dnia 2.09.2017 o 23:31, Mateo86 napisał:

Jest szansa na inny kolor np. Cuero? 

Ten jest od ręki. Burdeos również. Jeżeli jednak inne kolory, to muszę odesłać do supportu pod maila sklepowego. Nie mam obecnie dostępu do systemu zamówień. 

 

7 minut temu, BrotherM napisał:

Czy można się spodziewać jakoś w nadchodzącym czasie dostawy trzewików na g961? W sumie to już zimno się powoli robi, więc czas o zaopatrzeniu się w kolejne myśleć. ;)

Czy jednak MTO?

Kopyto 961 nie jest najlepszym kopytem pod trzewiki (poza Chelsea Boots). Także w regularnej ofercie akurat na tym kopycie trzewiki raczej się nie pojawią. W ramach MTO możliwe są różne modyfikacje, ale też nie wszystkie, bo jak Majster uzna, że dana kombinacja estetycznie będzie po prostu bardzo słaba, to nie chce robić i koniec ;) W trzewikach polecam jednak sprawdzone kopyta 960 i 915. Wybór już teraz jest dość szeroki: 

https://patine.pl/category/obuwie-klasyczne-boots

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, saphir.pl napisał:

Kopyto 961 nie jest najlepszym kopytem pod trzewiki (poza Chelsea Boots). Także w regularnej ofercie akurat na tym kopycie trzewiki raczej się nie pojawią. W ramach MTO możliwe są różne modyfikacje, ale też nie wszystkie, bo jak Majster uzna, że dana kombinacja estetycznie będzie po prostu bardzo słaba, to nie chce robić i koniec ;) W trzewikach polecam jednak sprawdzone kopyta 960 i 915. Wybór już teraz jest dość szeroki: 

https://patine.pl/category/obuwie-klasyczne-boots

 

960 mam jedną parę i w sumie to jedynie co mi z perspektywy wadzi to, czy rozwarcie przyszwy nie jest zbyt duże. W półbutach noszę 961 (niemal moje kopyto), gdy 960 wyglądała fatalnie, stąd zastanawiałem czy nie spróbować 961 dla trzewików.

Pro forma odnośnie 960 - uzupełnienie oferty możliwe w nadchodzącym czasie? ;) Szukam 44, kategorycznie ciemny brąz albo testa de moro, podeszwa York, raczej bez haczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, BrotherM napisał:

960 mam jedną parę i w sumie to jedynie co mi z perspektywy wadzi to, czy rozwarcie przyszwy nie jest zbyt duże. W półbutach noszę 961 (niemal moje kopyto), gdy 960 wyglądała fatalnie, stąd zastanawiałem czy nie spróbować 961 dla trzewików.

A były próbowane trzewiki na 915-tce? Byli już Klienci, którzy w półbutach odrzucali 915-tkę, ale po przymierzeniu trzewików okazywało się, że jest idealnie! Może balmorale?
https://patine.pl/yanko-755yh-marron-softy-negro.html

 

9 minut temu, BrotherM napisał:

Pro forma odnośnie 960 - uzupełnienie oferty możliwe w nadchodzącym czasie? ;) Szukam 44, kategorycznie ciemny brąz albo testa de moro, podeszwa York, raczej bez haczyków.

Jeżeli haczyki jednak przejdą to:

https://patine.pl/yanko-653yh-chesnut-niger.html

https://patine.pl/yanko-style-653yh-brazowe-trzewiki.html

 

Jeżeli nie przejdą to muszę odesłać pod maila. Na pewno coś będzie, ale nie pamiętam dokładnie w jakich konfiguracjach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saphir.pl

Muszę powiedzieć że to był złoty strzał z 915 dla trzewikow. O ile polbutow nosić nie mogę (przyszwa, etc), a 961 jest tak na styk, a po rozchodzeniu świetnie leżą, to tutaj nawet ilość materiału powyżej kostki w sam raz. Bo jak mniemam zamsz zachowa się tak samo jak skóra?

Oczywiście w nich nie chodziłem, ale troszkę luzu jest tam gdzie trzeba. 

 Zobrazuje zdjęciem 915 vs 960.

20170905_135251.jpg

20170905_135255.jpg

20170904_141306.jpg

20170904_141327.jpg

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezmiennie:

Cytuj

Cena wymiany podeszwy w obuwiu Yanko wynosi 550 PLN.
Usługa jest kompleksowa i obejmuje renowację/odnowę całego buta -  czyszczenie  i  renowacja cholewki, odnowienie wnętrza obuwia, wymiana wkładek ... . Cena obejmuje przesyłkę zwrotną do klienta.

 

Z czasem bywa dość różnie, w zależności od obłożenia pracą: 6-14 tygodni. Ostatnio raczej krócej niż dłużej.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Dzisiaj dotarły do mnie pierwsze Yanki i jednocześnie pierwsze buty GYW :) Są to Yanko 653YH Burdeos, z tego co widzę na stronie patine, to kopyto 960, szerokość G.

Baaardzo mi się podobają, ale oczywiście mam kilka pytań, ponieważ sam nie wiem jak powinny leżeć na moich stopach. Moje pierwsze obserwacje i odczucia po przymierzeniu:

  • Bardzo trudno jest mi je założyć! Oczywiście używam łyżki, ale moment gdy najszersza część mojej stopy ma się "zawinąć" z pionu do poziomu napotyka opór (przy oczywiście rozsznurowanym bucie) -- niepokoi mnie to
  • Na długość są idealne, nie uciska mi palcy ani pięty, jest kilka mm luzu, za wyjątkiem tylko niestety najmniejszego palca - tu czuję lekki ucisk z boku. To mnie niepokoi troszkę mniej, ponieważ z tego co czytałem, buty GYW po pewnym czasie uciskają mniej -- zgadza się?
  • Dość mocno mam opięte kostki. Niestety mam cegłę zamiast aparatu, ale postarałem się zrobić zdjęcia pokazujące jak skóra jest wypchnięta w bok przez moje kostki. To mnie martwi i z poziomu estetycznego i komfortu. Może tak jestem tylko głupio nauczony z trzewików z sieciówek, żeby mocno zawiązywać sznurówki -- więc jeden zawiązałem luźniej i dyskomfort już raczej zanikł, lecz wciąż kostki są wypchnięte.
  • Przy zginaniu stopy, robią się poduszki powietrzne w miejscu nad śródstopiem -- to chyba niedobrze świadczy o dopasowaniu buta do mojej stopy?

Czy ja panikuję, czy może po prostu te Yanko nie są dla mnie? I czy próbować np. ten model na innym kopycie (jeśli jest dostępny oczywiście)? Zastanawia mnie, że szerokość to G, a jakby wydaje mi się, że są za wąskie... czy to specyfika kopyta 960?

Proszę o rady :)

20170913_231010.jpg

20170913_231104.jpg

20170913_231121.jpg

20170913_231221.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę obiektywny, ale spróbuję coś podpowiedzieć.

 

18 godzin temu, patryk6 napisał:

Bardzo trudno jest mi je założyć! Oczywiście używam łyżki, ale moment gdy najszersza część mojej stopy ma się "zawinąć" z pionu do poziomu napotyka opór (przy oczywiście rozsznurowanym bucie) -- niepokoi mnie to

Miałem to samo, kiedy zakładałem pierwsze trzewiki :) Kwestia przyzwyczajenia, opanowania techniki i dobrego rozsznurowania przed założeniem. 

 

18 godzin temu, patryk6 napisał:

Na długość są idealne, nie uciska mi palcy ani pięty, jest kilka mm luzu, za wyjątkiem tylko niestety najmniejszego palca - tu czuję lekki ucisk z boku. To mnie niepokoi troszkę mniej, ponieważ z tego co czytałem, buty GYW po pewnym czasie uciskają mniej -- zgadza się?

Jeżeli to jedynie niewielki ucisk, powinien dość szybko ustąpić. W ostateczności Shoe-Eze lub drobna ingerencja szewca. 

 

18 godzin temu, patryk6 napisał:

Dość mocno mam opięte kostki. Niestety mam cegłę zamiast aparatu, ale postarałem się zrobić zdjęcia pokazujące jak skóra jest wypchnięta w bok przez moje kostki. To mnie martwi i z poziomu estetycznego i komfortu. Może tak jestem tylko głupio nauczony z trzewików z sieciówek, żeby mocno zawiązywać sznurówki -- więc jeden zawiązałem luźniej i dyskomfort już raczej zanikł, lecz wciąż kostki są wypchnięte.

Widziałem zdecydowanie bardziej drastyczne przykłady ;) Trzewiki Yanko na tym kopycie uchodzą za te, w których wykorzystuje się nieco więcej skóry niż robi to konkurencja. I teraz użytkownicy dzielą się na 3 grupy:

  1. Jedni są zachwyceni wskazując na lepszy komfort podczas prowadzenia auta, lepsze dopasowanie niż w innych butach przez wzgląd na mocno zbudowaną łydkę ... itp.
  2. Inni kompletnie nie zwracają na to uwagi. 
  3. Jeszcze inni nie akceptują zbyt dużych luzów i szerokiej cholewki, w którą poza nogą można jeszcze wsunąć 2 palce (takiego efektu u Ciebie nie widzę, ale sam musisz ocenić czy komfort został zachowany i wszystko jest OK).

 

18 godzin temu, patryk6 napisał:

Przy zginaniu stopy, robią się poduszki powietrzne w miejscu nad śródstopiem -- to chyba niedobrze świadczy o dopasowaniu buta do mojej stopy?

Ja na zdjęciach nie widzę nic nadzwyczajnego, ale to jest sprawa dość indywidualna. Skóra w określonych miejscach musi pracować, a jak dzieje się to w mało eksponowanym miejscu i nie wpływa na komfort użytkowania to tylko się cieszyć.

 

18 godzin temu, patryk6 napisał:

Czy ja panikuję, czy może po prostu te Yanko nie są dla mnie? I czy próbować np. ten model na innym kopycie (jeśli jest dostępny oczywiście)? Zastanawia mnie, że szerokość to G, a jakby wydaje mi się, że są za wąskie... czy to specyfika kopyta 960?

Nie panikujesz. Po prostu nie masz punktu odniesienia i w naturalny sposób nasuwają się wątpliwości . "Janki" generalnie należą do butów dość smukłych i tu szerokość G w stosunku do alternatyw innych marek może być węższe. Tego modelu nie dostaniesz od ręki na kopycie F. Jeżeli chciałbyś coś bardziej przylegającego, możesz ewentualnie domówić Balmorale 755 na kopycie 915F (jeżeli się podobają), porównać i zwrócić te słabiej pasujące. Kilka postów wyżej podobny zabieg się udał :) 

Tak czy inaczej nie podejmuj decyzji w oparciu o to, co napisałem ja, czy ktoś inny, bo opinie mogą być skrajnie różne. Najważniejsze byś czuł się w butach dobrze i sam był do nich przekonany. Jest wygodnie, podobają się i pasują to chodzisz ciesząc się nimi. Coś faktycznie przeszkadza, to zwracasz/ wymieniasz szukając alternatywy i już.  

Analiza każdego cm2 nie jest dobrą drogą. Zaraz zaczniesz się martwić mechacącym się szwem, plamką w miejscu łączenia cholewki ze spodem w strefie dostrzegalnej tylko w pełnym słońcu przy ustawieniu prawego buta pod określonym kątem względem lewego oka ... itd.  ;) Lepiej nie odbierać sobie przyjemności chodzenia w pięknych butach :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.