Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Yanko


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Jest nawet sens próbować 915 w tym samym rozmiarze co 961. Długość to kwestia kształtu kopyta. 961 jest wydłużone, a 915 lekko ścięte z przodu. W związku z tym pod względem długości powinien być dobry ten sam rozmiar. Jeżeli chodzi o szerokość to już inna kwestia. Jeżeli buty na kopycie 961 masz mocno dopasowane na szerokość, to raczej nie włożysz stopy w buty na kopycie 915 w tym samym rozmiarze, ale jeżeli masz luz, to można próbować. Zwiększenie aż o jeden rozmiar może spowodować, że but będzie dobry na szerokość, ale będzie za długi i nie będzie trzymał się na stopie, albo złamie się tam gdzie nie trzeba.

EDYCJA:
Mój błąd, pomyliłem kopyto 961 z 962. Z mojego doświadczenia wynika, że kopyto 961 nie jest odczuwalnie szersze od 915. Noszę buty na kopycie 915 w rozmiarze 7 i buty na kopycie 961 były dobre w tym samym rozmiarze (tylko mierzyłem 961).
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie znów 961 7.5UK jest wygodniejsze od 962 7.5UK (ale to też zamsz kontra skóra licowa co też ma znaczenie). 915 7.5UK mam niewygodne - cisną od góry na środkową część stopy. To co mnie zdziwiło to to, że są te same długości kopyt przy rozmiarze różnym o 1 (915 8.5UK vs 961 7.5UK).

Skoro 961 jest ogólnie obszerniejsze, a oba tak samo długie to jakim sposobem 961 ma tylko 7.5UK i gdzie się mieszczą palce w 915 8.5UK? Jest niemal ta sama szerokość i (zwłaszcza) długość (link do tabeli wcześniej) - 2.5mm różnicy na "szerokości", 0.54mm na długości.

Ewidentnie nie łapię jakiegoś niuansu tylko jakiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopyta 961 i 915 nie są tak samo długie. 961 jest dłuższe, ale ta dodatkowa przestrzeń nie jest wykorzystywana, bo palce nie dochodzą tak daleko. Kopyta mają po prostu inny kształt. Są "tak samo długie" w kwestii dopasowania. Jeszcze raz - dodatkowe milimetry w 961 nie są "używane".

Jeżeli buty na kopycie 915 cisną Cię od góry, to pewnie oznacza, że są za niskie w podbiciu, więc kopyto raczej nie jest dla Ciebie.

Na zdjęciu buty na kopycie 915 (po lewej) i na 961 (po prawej), rozmiary te same.

post-5751-0-13780800-1461825452.jpg.ded61ff3ef91fc9c2c5b12c4fd28760a.jpg

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksperymentalnie zamówiłem zamszowe oxfordy Yanko 744 (kopyto 915) 7.5UK i 8UK. O dziwo ten model jest całkiem komfortowy w wariancie 7.5UK (poprzednio testowałem 7.5UK na 915 ale ze skóry licowej). Od góry skóra dość przylega do stopy ale nie jest niewygodnie. Przyszwa nie do końca się schodzi i to pewnie robi swoje w luźniejszym odczuciu. Może dodatkowo minimalnie się rozbije i będzie bardzo dobrze.

Drugie do testów to zamszowe monki Yanko 306 (czyli też 915). 7.5UK i tu już ciśnie na górny środek stopy na tyle, że raczej bym nie ryzykował (na siedząco jest ok ale na stojąco ciśnie). 8UK z kolei są komfortowe w średniej części stopy ale znów palce mają raczej dużo za dużo miejsca (i na boki i góra/dół).

Nie pozostaje mi nic innego jak przetestować różne buty 8UK ze skóry licowej na kopycie 915. Może nie będzie tak źle. W sumie powinno być nieco mniej elastycznie niż przy zamszu i trzymać stopę dobrze mimo 0.5 numeru więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2017 o 20:18, arekx napisał:

Z innych aspektów Yanko. Kopyto 961 w rozmiarze 7.5UK ma prawie takie same wymiary jak kopyto 915 dla rozmiaru 8.5UK [1]. 961 jest tęgości G, 915 F. Jest jakiś sens spróbować 915 o numer większe (gdy się nosi 961 właśnie w 7.5UK) ?

Noszę kopyta G w Yanko w rozmiarze 42. 

Przyszły mi przed chwilą 915 w rozm. 42,5. Narazie przymierzyłem na szybko jednego buta. No i nie wiem. To marszczenie przed podbiciem mnie trochę martwi. Na szerokość w palcach ok. Zobaczę na spokojnie jeszcze wieczorem.

FullSizeRender-1-kopia.thumb.jpg.5379b541bf9272606e43014fb94a147d.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczę z sobą. Z jednej strony bardzo chciałbym zostawić te buty, a z drugiej wiem, że coś do końca nie tak leżą. Samo rozwarcie przyszwy w derby mi nie przeszkadza. Tym bardziej, że mógłbym sznurówki mocniej związać bez utraty przypływu krwi do stóp, ale nie chcę ich męczyć, bo nie jestem jeszcze zdecydowany na ich zostawienie. Bardziej martwi mnie układanie się skóry przed przyszwą. 

591f17b89db33_IMG_05802.thumb.JPG.5866974dfffb50d2249a2f3fd9c2414d.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Po zdjęciach mam wrażenie, że ucieka cały urok smukłego i dynamicznego kopyta w tej wersji. Na pierwszy rzut oka wyglądają jak średnio dopasowane chukka boot's. Osobiście ja bym nie zostawił, choć jeszcze nigdy nie odesłałem Yanko jako zwrotu.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Hargin napisał:

 Po zdjęciach mam wrażenie, że ucieka cały urok smukłego i dynamicznego kopyta w tej wersji. Na pierwszy rzut oka wyglądają jak średnio dopasowane chukka boot's. Osobiście ja bym nie zostawił, choć jeszcze nigdy nie odesłałem Yanko jako zwrotu.

Wiem. Jakbym miał alternatywę innego modelu tego typu buta to bym się nie zastanawiał i odesłał. 

Niby jest https://sklep.klasycznebuty.pl/909,carlos-santos-7201-braga.html, ale po pierwsze bojkotuje KB, a po drugie nie chce 4 czy 5 butów koniakowych. 

EDIT Chyba mojego psa zdenerwowałem, że depczę mu po legowisku i z nerwów rozszarpał pudełko od poszetki.com - dobrze, że puste :mrgreen: Nota bene krawat z pudełka był z jego podobizną :)

IMG_0582.thumb.JPG.7f3c6afc07f88cf285b3bd5907903d6e.JPG

IMG_0575.thumb.JPG.cf9087501d795fd8f3f89307ac09a1c9.JPG

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bodzixon napisał:

Wiem. Jakbym miał alternatywę innego modelu tego typu buta to bym się nie zastanawiał i odesłał. 

Obawiam się, że jest to na tyle wymagający model, że mimo "derby" przyszwa musi się schodzić. W tym przypadku ciężko o buty RTW. Na siłę można wiele, ale czy jest sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Hargin napisał:

Obawiam się, że jest to na tyle wymagający model, że mimo "derby" przyszwa musi się schodzić. W tym przypadku ciężko o buty RTW. Na siłę można wiele, ale czy jest sens?

Mądre słowa. Rozwiałeś moje wątpliwości - oddaje je.

Poszukam w zamian jakichś fajnych penny loafers - nie mam jeszcze takich :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z innymi kopytami? Można (prawie) dowolny rodzaj/wariant buta na dowolnym kopycie zamówić? (minus sklepu patine.pl jest taki, że strony sprzedanych butów znikają i w sumie nie wiadomo co można zamówić sobie w ramach MTO (kombinacje wariantów butów, kopyt, skór). Gdyby te strony pozostawały to była by jakaś inspiracja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2017 o 18:05, bodzixon napisał:

Walczę z sobą. Z jednej strony bardzo chciałbym zostawić te buty, a z drugiej wiem, że coś do końca nie tak leżą. Samo rozwarcie przyszwy w derby mi nie przeszkadza. Tym bardziej, że mógłbym sznurówki mocniej związać bez utraty przypływu krwi do stóp, ale nie chcę ich męczyć, bo nie jestem jeszcze zdecydowany na ich zostawienie. Bardziej martwi mnie układanie się skóry przed przyszwą. 

591f17b89db33_IMG_05802.thumb.JPG.5866974dfffb50d2249a2f3fd9c2414d.JPG

to kopyto nie jest dla Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, spiryt napisał:

to kopyto nie jest dla Ciebie

Dzięki, ale już tu wspólnie do tej konkluzji doszliśmy :) 

Mój szef rozważa ich wzięcie, jak się nie zdecyduje to jutro wracają do patine.

Swoją drogą, jestem zadowolony, że je zamówiłem, bo trochę wyleczyłem się z 915. Przez całą niedzielę miałem wystawkę w salonie ich i innych kopyt Yanko i CS. I stwierdzam, że na żywo nie są, aż takie piękne. To kopyto jest po prostu wybitnie fotogeniczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.