Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Yanko


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich posiadaczy Yanko. Możliwe, że i jak przyłącze sie do tego grona :)

Nie mam doświadczenia z ta marką - zawsze były berwicki/gordony, dlatego mam kilka pytan.

Czy mocno skóra sie rozbija w tych butach? Czy pszyszwa sie duzo schodzi podczas uzytkowania?
Bez zawiazania, gdy staram się przesunąć stopę do przodu, w prawej nodzę mam miejsce na mały palec, w lewej najwyżej na łyżkę do butów..
Patrząc na przyszwe, mniejszy rozmiar być nie może.


buty wydają mi sie trochę długie (ale to pewnie przez troche wydłuzony model ), mogły by być troszke węzsze. Teraz
są jak wygodne, rozchodzone , miekkie buty. Dlatego sie waham czy je zostawić. Jezeli sie jeszcze sporo rozejdą, to
będą słabo opiete/za luźne.

Nie jestem obiektywny, ponieważ buty mi się podobają, a do tej pory byłem masochistą przy wyborze rozmiaru w
berwickach :)

Na zdjęciiu Yanko rozmiar 9 na kopycie 962

Na ostatnim zdjęciu wskazuje, gdzie mam koniec stopy. W drugim bucie jest 0,5 cm dalej. 

Będę wdzięczny za informację :)


 

DSC_0836.JPG

DSC_0838.JPG

DSC_0837.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2017 o 08:25, elvis185 napisał:

Czy pszyszwa sie duzo schodzi podczas uzytkowania?
Bez zawiazania, gdy staram się przesunąć stopę do przodu, w prawej nodzę mam miejsce na mały palec, w lewej najwyżej na łyżkę do butów..

Nie mam tych butów, ale z własnych doświadczeń wnioskuję, że się całkowicie nie zejdzie.

Dopasowanie przy butach rozwiązanych jest mniej istotne, u mnie z reguły za piętę wchodzi palec. Położenie małego palca jest wg mnie bez znaczenia, zależy od kształtu stopy i kształtu kopyta. Jeśli zawiązane buty trzymają pewnie stopę, to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , mój pierwszy post na forum i moje pierwsze prawdziwe buty. Poczytałem już trochę na forum o różnych producentach i padło na Yanko. Na początek potrzebuje czegoś bardziej uniwersalnego i  wybrałem Yanko 435 Satel . 

Moje pytanie . Zawsze kupowałem buty rozmiaru 44 i wszystkie w domu typu Wojas, Kazar, Ryłko taki numerek posiadają.

Mierzyłem stopy i na długość mają w rejonie 29 cm , nie za bardzo radzę sobie z pomiarem obwodu ale tak pi razy drzwi wychodzi między 26-27 cm. Jak to się ma do powyższych butów ? Te brogsy mają kopyto F , czy jest szansa , że się zmieszczę ? Czy te Yanko są dostępne od ręki na innym kopycie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, elvvis napisał:

Witam wszystkich , mój pierwszy post na forum i moje pierwsze prawdziwe buty. Poczytałem już trochę na forum o różnych producentach i padło na Yanko. Na początek potrzebuje czegoś bardziej uniwersalnego i  wybrałem Yanko 435 Satel . 

Moje pytanie . Zawsze kupowałem buty rozmiaru 44 i wszystkie w domu typu Wojas, Kazar, Ryłko taki numerek posiadają.

Mierzyłem stopy i na długość mają w rejonie 29 cm , nie za bardzo radzę sobie z pomiarem obwodu ale tak pi razy drzwi wychodzi między 26-27 cm. Jak to się ma do powyższych butów ? Te brogsy mają kopyto F , czy jest szansa , że się zmieszczę ? Czy te Yanko są dostępne od ręki na innym kopycie ?

Ciężko powiedzieć czy wejdziesz w 915. To wąskie kopyto. Sam obwód w palcach nie jest rozstrzygający, bo ważna jest też szerokość pięty, wysokość podbicia etc. Ja już dawno przestałem się sugerować tabelami rozmiarów.

Na Twoim miejscu wziąłbym na spróbowanie ten model w rozm. 43,5 i 44, bo to bardzo ładny but. Kopyto 915 też jest zdecydowanie najładniejsze. 

Jak 915 Ci nie przypasuje na szerokość to celowałbym w kopyta 960, 961, 962 i wziąłbym któryś z tych modeli:

https://patine.pl/yanko-545-softy-sattel.html

https://patine.pl/yanko-696-softy-satel.html

Nie są identyczne, ale bardzo podobne: ten sam kolor, ale 545 ma większe zdobienia, a 696 ma mniejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba spróbuje w pierwszym rzucie 915 bo wyglądają pięknie , może akurat będą pasować . Jak to jest z przyszwą, czy faktycznie musi schodzić się idealnie czy dopuszczalne są drobne odstępstwa ? 

Jestem z Wrocławia i domyślam sie że nie ma opcji obejrzeć/przymierzyć Yanko w okolicy . Czy zatem przy niedopasowaniu obuwia (bezpieczna dla obuwia przymiarka) jestem w stanie je bezproblemowo wymienić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, elvvis napisał:

Chyba spróbuje w pierwszym rzucie 915 bo wyglądają pięknie , może akurat będą pasować . Jak to jest z przyszwą, czy faktycznie musi schodzić się idealnie czy dopuszczalne są drobne odstępstwa ? 

Jestem z Wrocławia i domyślam sie że nie ma opcji obejżeć/przymierzyć Yanko w okolicy . Czy zatem przy niedopasowaniu obuwia (bezpieczna dla obuwia przymiarka) jestem w stanie go je bezproblemowo wymienić ? 

Ideałem jest zejście się przyszwy, wtedy but najlepiej wygląda. Sam musisz ocenić czy jak nie zejdzie się to czy Tobie będzie to pasowało czy nie. Mnie w żadnych butach się nie schodzi i jakoś z tym żyje :) Z własnego doświadczenia mogę podpowiedzieć, że w pierwszej kolejności należy dobrze dobrać rozmiar buta - na długość i szerokość i tak ocenić przyszwę. Nie rób tak, że weźmiesz większy rozmiar tylko dlatego, że przyszwa się zejdzie, bo później będziesz miał problemy z wygodą butów i ich wyglądem - będą się brzydko "łamać".

Obsługa klienta w patine.pl jest na najwyższym poziomie. Najlepiej będzie zamówić z 5-6 par w różnych rozmiarach i na różnych kopytach i z nich w spokoju wybrać. Pamiętaj, że but ma ładnie wyglądać na nodze i być wygodny w zasadzie już od pierwszego założenia. Nie bierz pierwszych lepszych (no chyba, że naprawdę przypasują). U mnie na półce nadal dumnie stoi kilka par takich "pierwszych lepszych", pomimo, że ich miejsce powinno być już dawno w kontenerze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przy okazaji i ja się oficjalnie przywitam i postaram dodać coś od siebie...

Z butami GYW zetknąłem się w grudniu 2016 i od tej pory zgromadziłem Loake Heston, Rimmer, Taunton, Petworth i ostatnio dołączyły yanko 435 i kolejne w planach ale już jako MTO... z tym jednak się wstrzymuje właśnie przez dylematy rozmiarowe.

10 godzin temu, elvvis napisał:

Te brogsy mają kopyto F , czy jest szansa , że się zmieszczę ? 

Tak, jest szansa, ale to kwestia bardzo mocno indywidualna. Na każdej stopie inaczej leży. W mojej opinii 915 nie jest kopytem wąskim, powiedziałbym normalnym ale ma wyjątkowo niskie podbicie. Za to w palcach jest raczej szerkie. Dużo można wyczytać o spasowaniu na długość, na podbiciu, schodzącej się przyszwie, natomiast bardzo ważnym elementem jest to jak but leży w pięcie. A tu wg mnie 915 bardzo różni się od innych butów. Kula pięty jest mocno zaogrąglona, wychodzi poza obcas i mocno obejmuje górę pięty. Zdjęcia porównawcze z Loake Heston w rozm 8F na kopycie claridge, złożone razem obcasem. Jako ciekawostkę dodam, że w loake na początku pięta mnie cisnęła na dole a na górze była luźna. Yanko jest bardzo mocno dopasowane.

IMG_20170326_211320.thumb.jpg.80dcfbaeb90592f8ca8eb16f0851b692.jpg

IMG_20170326_211300.thumb.jpg.e212d454b9432009757af77d07bc8ddd.jpg
 

9 godzin temu, bodzixon napisał:

Na Twoim miejscu wziąłbym na spróbowanie ten model w rozm. 43,5 i 44, bo to bardzo ładny but.

Od siebie dodałbym jeszcze 44,5 - tak dla pewności.

Ja mam stopę 27 cm i w butach Kazar, Venezia... zawsze rozmiar 42. Tutaj sprawa nie jest taka oczywista. 915 F jest trochę krótsze, zarówno od wspomnianych wyżej jak i Hestonów (o ok 0,5 - 1 cm). Jednak przez to, że znacznie dokładniej obejmują piętę, nie można tego porównać bezpośrednio. Co do hestonów to przez pierwszych 5 założeń żałowałem, że nie wybrałem 8,5, jednak jak mierzyłem to w pięcie ewidentnie były za duże. Teraz to jedne z wygodniejszych butów - dlatego też z nimi porównuję. Yanko jak mierzyłem to stwierdziłem, że nie mogę mieć dłuższych, bo mam sporo zapasu w palcach (pomimo krótszej wkładki!). Jednak następnym razem raczej wybiorę 8,5, bo stopa przesuwa się do przodu, co wyszło dopiero po 2 założeniu. Trzeba pamiętać, że w 915 nosek jest mocno ścięty i o ile palce nie dochodzą do końca to jednak od góry dotykają (nie cisną, ale nie do końca mi to pasuje).

A dodatkowo czy przyszwa się zejdzie... dla mnie to sprawa nie tak ważna, ale z moich doświadczeń (krótkich) wynika, że się trochę schodzi. Poniżej zdjęcie podczas "dywanowej" przymiarki (z telefonu po ciemku, na szybko rozjaśnione).

IMG_20170315_201553.thumb.jpg.a341c03153ba0107b4cfb342bbbd02a0.jpg

i po 3 założeniach. To nie tylko kwestia rozciągnięcia skóry, ale mięknie, dopasowuje i można lepiej ją "zebrać".

IMG_20170326_210638.thumb.jpg.29d041a2617288f49ecdcc4471193a9e.jpg

dla porównania Loake Heston (po 3 miesiącach, 1-2 w tygodniu). Nie mam zdjęcia z początku, ale trochę jej brakowało.IMG_20170326_210845.thumb.jpg.e979f4beebd041f7a123ca40bd0b1601.jpg

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Umberto napisał:

(ciach) Ja mam stopę 27 cm i w butach Kazar, Venezia... zawsze rozmiar 42. Tutaj sprawa nie jest taka oczywista. 915 F jest trochę krótsze, zarówno od wspomnianych wyżej jak i Hestonów (o ok 0,5 - 1 cm). Jednak przez to, że znacznie dokładniej obejmują piętę, nie można tego porównać bezpośrednio. Co do hestonów to przez pierwszych 5 założeń żałowałem, że nie wybrałem 8,5, jednak jak mierzyłem to w pięcie ewidentnie były za duże. (ciach)

Ja mam 28 cm długość stopy i we wszystkich butach mam rozmiar 42 (8) :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bodzixon napisał:

Ja mam 28 cm długość stopy i we wszystkich butach mam rozmiar 42 (8) :?

No właśnie sprawa bardzo mocno indywidualna (albo różnice pomiarowe). Ale jak ja przymierzam 41 to palce napieraja na czubek buta. I dodam tylko, że na pewno nie noszę zbyt dużych butów... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.