Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Yanko


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ładnych kilka par Yanko i dwa razy zdarzyło mi się zgłosić uwagi co do zamówionych butów. W obu przypadkach sklep bardzo szybko i ku mojej satysfakcji zareagował. Wydaje mi się, że tutaj chyba dużo zależy od tolerancji, ja najwyraźniej nie jestem wybredny. Na taka wadę jak na zdjęciach powyżej na pewno bym nie zwrócił uwagi. Ale każdy ma swój próg bólu ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Cześć. Planuje zakup czarnych oxfordów. Z listy odpadły:

1) Loake Aldwich (nie podobają mi się oxfordy na kopycie capital)

2) Berwick (twarda skóra i na pierwszy rzut oka jakość gorsza niż Loake)

 

Zainteresowałem się butami Yanko, ale nie znalazłem nigdzie sklepu w którym można by przymierzyć. Czy ktoś może mi doradzić jakie kopyto wybrać?

Czy według was Yanko > Loake ? (chodzi o jakość)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, KIERMAN.pl napisał:

Zależy jaka linia kiedyś myślałem że loake < Yanko, ale głupoty gadałem, po czasie stwierdzam że loake1880 = yanko. Co nie zmienia faktu, że w cenie ok 1000 zł jedne i drugie buty są warte zakupu.

Oczywiście chodziło mi o jedyną słuszną 1880 :) Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, eye_lip napisał:

Yanko ma lepsze skóry niż w Loake 1880, poza tym ładniej wykonane, plus zamknięty kanał szycia na podeszwach. To plusy, natomiast zawsze mnie wymęczyły na początku, w przeciwieństwie do Loake (porównuję do 2 używanych przeze mnie par Loake).

Ok dzięki za pomoc. Jedeny problem to teraz wybór kopyta :) Cieżko na odległość coś wymyśleć. z Loake miałem na nogach Capital i Tower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Cześć, prosiłbym o radę odnośnie czarnych oxfordów. Zamówiłem Yanko 691, kopyto 790, rozmiar 7, tęgość F. But niby jest wygodny, ale mam 2 wrażenia:

1. przyszwa mocno się rozchodzi (czy się mylę?), czyli w górze są ciaśniejsze

2. w dalszej części stopy czuję sporo luzu (1-2 cm od czubka buta? na szerokość też mam trochę przestrzeni).

Co o tym myśli społeczność? Czy takie "objawy" są ok czy raczej szukać innego buta? Paradoksalnie Shoepassion w tym samym rozmiarze o klasycznej tęgości mocno opinają moje stopy, wręcz czasem w nich cierpiały.

Z góry dzięki za pomoc.

IMG_3328.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jawm napisał:

Co o tym myśli społeczność? Czy takie "objawy" są ok czy raczej szukać innego buta? Paradoksalnie Shoepassion w tym samym rozmiarze o klasycznej tęgości mocno opinają moje stopy, wręcz czasem w nich cierpiały.

Poszukałbym innych kopyt/rozmiarów/producentów; jeśli nic lepszego nie znajdziesz, zawsze możesz do tych wrócić.

Ja bym tak rozwierających się butów nie kupił, ale nie mam problemu z doborem takich, w których ten efekt nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
W dniu 24.02.2014 o 17:36, saphir.pl napisał:

Dzięki za miłe słowo :)

 

Co do szerokości, to w Yanko jest F-G-H, nie odwrotnie:

post-17-0-65797700-1393259663_thumb.jpg

Kilka dni czytania i  wniosek brak odpowiedzi pytanko,zatem taki przyrząd można kupić?

Tęgość F ile to cm,G ile cm H ile cm?

Jest bardzo dużo o rozmiarach długości ale mało o tęgości,tu przykład informacji ,która mi nie wyjaśnia ile to F_G_H w mm lub cm.

 

F-G-H (szerokości kopyt)
F (najwęższe) – najsmuklejsze, piękne i optymalne. Te kopyta będą prezentowały się najkorzystniej, o ile Twoje stopy również należą do tych węższych i smuklejszych niż standard.

G (średnie) – to pewien standard. Średnia szerokość, która pasuje większości europejskich użytkowników. Kopyta, które produkowane są najczęściej i które niemal zawsze prezentują się dobrze.

H (szerokie) – kopyta na najszersze stopy i wyjątkowo wysokie podbicia. Produkowane najrzadziej. Nie każdy model butów dobrze wygląda przy tak szerokich parametrach, dlatego też producenci ograniczają często produkcję kopyt w szerokości H do konkretnych modeli.

 Mój pomiar to 27cm według wzoru na obwód, 105mm wrzesz gdy nie wiem czy to F-G-H...

Mam buty 960 G 44 i troszku luzu, mam na względzie parę split toe ,które są na kopytach 915 F I 960 G,te pierwsze ponoć smuklejsze,ile jest w cm różnicy w tęgości tych modeli?

A może Double Monks 77021TJ Ina G / Softy Brown będą mieć najwięcej miejsca na podbiciu,tylko jaka długość.Obecnie z powodów zdrowotnych mam trudność z założeniem trzewików yanko 960 G chodzi o tęgość stóp a na gwałt potrzebuje butów ...ratuje się martensami rico o rozmiarze 46 mam takie tarcie,że ho,ho...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej miary nie można nabyć, a nawet gdyby to i tak nie gwarantuje ona trafności w 100%, gdyż stopa do bryła przestrzenna, a do tego dochodzą indywidualne, subiektywne odczucia. Temat zatem jest dość skomplikowany :) 

Właściwie wszystko na ten temat we tym opracowaniu:

https://blog.patine.pl/jaki-rozmiar-wybrac/

 

Przykłady powinny powiedzieć więcej niż sama miara. W razie wątpliwości, najlepiej napisać wiadomość mailową z własnymi wymiarami do supportu. Tam każdego dnia doradzają w takich sprawach i na podstawie statystyk będzie można coś konkretnego zarekomendować. W razie potrzeby darmowa wysyłka i bezpłatna pierwsza wymiana, także ryzyko zminimalizowane. Dobrą opcją jest zakup kilku par, przymiarka, pozostawienie optymalnej i zwrot pozostałych. To dziś już standardowa praktyka. Po kilku przymiarkach, kolejne zakupy to już bułka z masłem :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Poprzednie czarne oxfordy jeszcze sprzed ery: „Dołóż pare stów i kup Yanko” trafił szlag.

Bardzo nie byłem smuty, gdyż ponieważ w Outlecie leżały okuray czarne 433 na kopycie 915.

Dziś dotarły. I pewnie gdyby to były buty za 500 stów to pewnie nie oczekiwałbym idealnego dopasowania.

A tu się waham

aaf6c9d85454c69821fda8866ebf49e1.jpg

Zostawić, nieco się pomęczyć i czekać aż przyszwa lepiej dopasuje się do śródstopia czy tez wymienić na 272 (o ile jest różnica) lub 558?

Co myślicie ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obłożyną bym się nie przejmował, bo wygląda na to, że się zejdzie w niedalekiej przyszłości. Zastanowił bym się tylko nad 272 ze względu na 5 dziurek na sznurówki, które, moim zdaniem, prezentują się lepiej, niż te 6 dziurek w 433. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d2cdf00c6e504d11c0ee1006d503f53a.jpg

Zostają!

Proces układania czas start.

Lepsze skarpetki. Inny sposób ułożenia sznurówek. Nieco za mocne wiązanie. I nie ma dramatu.

Mnie się właśnie te 6 dziurek podoba. Nie bez znaczenia jest też zniżka outletowa.

I mała rzecz a cieszy - pięknie pachnie ta skóra!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam.

Proszę o poradę, kupiłem dwie pary lotników Yanko, jedną 201 na kopycie 915F (zdjęcie po lewej) oraz 549 na kopycie 961G (zdjęcie po prawej) oba w rozmiarze 8,5. Patrząc na zdjęcie u kolegi wyżej i sposób rozwarcia przyszwy, wiem że obie pary muszę wymienić. Pytanie tylko czy większy rozmiar pomoże ? Może jednak na moją stopę przydałaby się tęgość H ? Wymiary mojej stopy to 28 cm (długość) i 24 cm (obwód). A może to kwestia podbicia ? Z góry dziękuję za pomoc.

PS. Proszę nie śmiać się z kocyka w panterkę, spełniam wymogi sklepu co do mierzenia na miękkim podłożu :)

F.thumb.jpg.c613442ba11b9ddc2f0ffab966060497.jpgG.thumb.jpg.c3517415290469ffa7bb0db2eb2849b5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Solrac napisał:

Witam.

Proszę o poradę, kupiłem dwie pary lotników Yanko, jedną 201 na kopycie 915F (zdjęcie po lewej) oraz 549 na kopycie 961G (zdjęcie po prawej) oba w rozmiarze 8,5. Patrząc na zdjęcie u kolegi wyżej i sposób rozwarcia przyszwy, wiem że obie pary muszę wymienić. Pytanie tylko czy większy rozmiar pomoże ? Może jednak na moją stopę przydałaby się tęgość H ? Wymiary mojej stopy to 28 cm (długość) i 24 cm (obwód). A może to kwestia podbicia ? Z góry dziękuję za pomoc.

PS. Proszę nie śmiać się z kocyka w panterkę, spełniam wymogi sklepu co do mierzenia na miękkim podłożu :)

Na forum jak wynika z moich obserwacji są dwa obozy. Jeden, który nie akceptuje rozwarcia i często to ostro krytykuje i drugi który ma to gdzieś i nosi z przyjemnością. Ja np. lubię gdy mi się obłożyny się schodzą i u siebie raczej nie akceptuję rozwarcia (po prostu mi się nie podoba i już) ale nie uważam tego jako za doktrynę, że musi się schodzić. Jeżeli komuś nie przeszkadza, jest wygodnie niech nosi ja nie krytykuję.

Zatem kwestia schodzenia się obłożyn to jedno. Choć tutaj naprawdę sporo się rozchodzi i raczej to nie jest jednak kopyto na Ciebie. Najważniejsze jednak czy są wygodne i nie cisną. Pamiętaj, że większa tęgość to nie tylko więcej miejsca w podbiciu ale także na szerokość w palcach czy na wysokość w palach. Więc jak masz stopę wąską to może być za luźno w palcach co może skutkować brzydkim łamaniem się skóry w miejscu zgięcia.

Ostatnio zrobiłem eksperyment zamawiając 11 par (jak znajdę czas to go opiszę) podobnego modelu w różnych rozmiarach i tęgościach i powiem Wam, że wiem jeszcze mniej niż przedtem 😂 Oczywiście mniej więcej wiem teraz w jaki rozmiar i tęgość celować, ale na koniec i tak wszystko zależy do konkretnego egzemplarza. Albo "siądzie" albo nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mosze napisał:

U mnie na zupełnie innym kopycie zupełnie innego producenta rozmiar o 0.5 większy okazał się idealny, ale 1. mniejszy rozmiar był wyczuwalnie ciasny (nie tylko w podbiciu - wszędzie) 2. rozwarcie było wyraźnie mniejsze. Być może to nie jest kopyto dla Ciebie.

Dziękuję za odpowiedź. W węższym kopycie 915F czułem że jest ciasno, w szerszym 961G czuję się o wiele lepiej, tylko to rozwarcie jakoś tak razi mnie w oczy. Skoro wymiana jest darmowa to spróbuję wymienić obie pary na rozmiar 9, a jak nie będą pasowały to poszukam w innych markach ... Ślub we wrześniu więc mam czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.