Skocz do zawartości

[Janusz Kruszewski] Czekoladowa dwurzędówka z flaneli


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Krawiec: Janusz Kruszewski
Materiał: Minnis Flannel

Trochę nam dział Bespoke skostniał, więc trzeba go rozruszać.

Ten projekt miał być w pierwotnych założeniach trzyczęsciowym garniturem. Materiał pochodził jeszcze z partyzanckich czasów, kiedy z zakim wymienialiśmy się próbnikami przed metrem Centrum. Flanela jednak przeleżała z guzikami ponad rok w szufladzie i już przymierzałem się do sprzedania tego materiału, gdyż jakoś nie pasował mi do zwykłego garnituru. W tym momencie naszła mnie myśl, żeby uszyć coś, czego jeszcze w szafie nie mam i tutaj zaświtała myśl: pierwsza dwurzędówka! Materiał był na nią idealny, gdyż uważam, że w przypadku dwurzędówek lepiej sprawdzają się lejące się, mięsiste materiały.

[Zdjęcia powiększone po kliknięciu]

dwurzedowka5.jpg

Przypomniałem sobie projekt stacha z projektu Zaremba (to było długo przed finałem) i zaproponowałem krawcowi podobny patent, tak żeby móc zapinać dwurzędówkę zarówno na dolny, jak i na górny guzik rozdzielnie. Usłyszałem od JK, że tak się nie da. No trudno...

Dwurzędówka miała być dopasowana jak najbardziej się da. W przypadku dwurzędówek można sobie na to pozwolić - talia jest trzymana w dwóch miejscach, więc łatwiej napiąć materiał do momentu, w którym nie zaczynają pojawiać się "żyły".

dwurzedowka1.jpg dwurzedowka2.jpg dwurzedowka3.jpg

Warto tutaj wspomnieć jak powstała sama idea 4x2, czyli bez górnych guzików. Bardziej podobają mi się takie dwurzędówki. Powód był prozaiczny - nie starczyło dużych guzików :) Po dokupieniu zaniechałem póki co ich doszycia.

Szczerze mówiąc bardziej wolę nosić ją z rozpiętym dolnym guzikiem. Obawiałem się, że będzie problem z rozpinaniem i zapinaniem dwurzędówki. Ale szczerze mówiąc lubię w niej siedzieć zarówno zapiętej, jak i kiedy ją rozepnę to po wstaniu zapinam tylko na jeden guzik (tak jak w jednorzędówce). Nie taki więc diabeł straszny, jak się go pomaluje.

dwurzedowka4.jpg

Oddzielnym tematem są spodnie. One są moim zdaniem najsłabszym elementem tego garnituru, szczególnie dół nogawki. To będę musiał poprawić, zresztą widać na zdjęciach, jak zamiast prosto lecieć w dół, to się załamują i dodatkowo nagannie odchodzą od tyłu buta.

dwurzedowka6.jpg dwurzedowka7.jpg

Podsumowanie
Jak oceniam zamówienie? Garniturowi jako całości dałbym notę 7/10, głównie za sprawą spodni. No i tak szczerze mówiąc sam materiał jakoś tak nie zachwyca, kiedy połączy się marynarkę, ze spodniami. Jednak jako oddzielne komponenty zestawów skoordynowanych, wyglądają one naprawdę super.

Marynarka
Jest to moja ulubiona część tego garnituru. Dwurzędówka to jednak zupełnie inne uczucie noszenia. Można poczuć się "opatulonym" i zamkniętym w środku. Zawsze ją noszę kiedy jestem w gorszym nastroju. Ważny jest jednak materiał, miałem kiedyś dwurzędówkę RTW z lekkiej wełny i bardzo jej nie lubiłem, po prostu latała na wszystkie strony. W przypadku flaneli wszystko ładnie przylega do ciała.

Oceniam ją na 8/10

Tutaj w zestawieniu z pasiastymi spodniami (zdjęcie z CMDNS)

knajpaq.jpg

Spodnie

Spodnie są z podwyższonym stanem na szelki. Gdyby nie nogawki, które układają się moim zdaniem paskudnie, bardzo by mi się podobały, bo pasują do granatów i niebieskich marynarek. Mam nadzieję, że dół da się jeszcze poprawić.

Oceniam je na 6/10

Tutaj w zestawieniu z granatową marynarką. Tutaj taki bonus. Nie wiem czy ktoś pamięta, ale ta marynarka pochodzi z początków mojej przygody z krawcami. Tutaj po przeróbkach w postaci wytaliowania, skrócenia i zwężenia rękawów u JK (a ile się nabiadolił, ze się nie da, a jednak się dało :))

granatowajednorzedowka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capo, pozazdrościć - bardzo fajny projekt.

Zanim zacząłem czytać opis zamówienia, przejrzałem zdjęcia i wydało mi się, że w marynarce czegoś brak/jest jakoś 'pustawo'

od frontu - mam na myśli górne guziki. Sama marynarka (moim zdaniem) wyszła świetnie, i dopasowanie jest super.

Co do spodni - na zdjęciu 'bokiem' wydaje się też, poza tym 'uciekaniem do tyłu', że są odrobinę zbyt krótkie; i tak jak piszesz - łamią się mimo, że nie dotykają butów. Dla porównania te pasiaste, które pokazałeś niżej wydają się dłuższe i wyglądają lepiej.

Jeszcze raz gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, dopiero na zdjęciach to zauważyłem, jak się wyprostuję (a w sumie tak się stać powinno), to biodra idą do przodu i dół marynarki się zwija tworząc widoczny skos. Po zgarbieniu jest idealnie prosto w dół :P

Stały numer na zdjęciach ;) Ciężko się powstrzymać przed wyprostowaniem (przynajmniej dla mnie zupełnie nienaturalnym, bo zwykle się garbię).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna dwurzędówka, chociaż kolor nie z mojej bajki.

Jedyna uwaga do ramion - mnie osobiście nie podoba się linia wypukła (wygięta w górę); zdecydowanie wolę prostą lub lekko wklęsłą (lekko wygiętą w dół, z wygięciem bliżej kołnierza). Jestem ciekaw, czy ma to dla Ciebie znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście patrząc na te zamówienia mam poczucie, że mają trochę oldschoolowy sznyt. Dlaczego?

- zbyt duże wypełnienie w ramionach

- rękawy w górnej części się dziwnie układają. Nie ma ładnej i prostej linii rękawa

- nie wiem czy to kwestia położenia aparatu, ale nogawka się zbyt mocno zwęża w stosunku do szerokości w udach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew opinii wszystkich Was nie zdecydowałbym się na taki zestaw. Jest nudny, nijaki i smutny. I spodnie z zestawu wyglądają znacznie lepiej do tej marynarki niż te pasiaste.

Pozdrawiam

Ale dokładnie taki był zamysł tego zestawu :) Garnitur jest jak zegarek, czasami ma się ochotę na pstrokaty, innym razem na bardzo formalny, a czasami na taki nudnawy. Są dni kiedy się nie ma ochoty na ekstrawagancję i wzorzaste marynarki, a na schowanie się w ciepłej flaneli. I do tego właśnie projekt takiej dwurzędówki został powołany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba ta dwurzędówka. Jest "nudna", ale masz rację Capo, czasami człowiek chce być niezauważony, ale dobrze ubrany. Sam się na tym łapię często. Co prawda rozpatrzyłbym opcję 3 rzędu guzików, ale to kwestia gustu. Świetna flanela. Nie myślałeś wbrew zewnętrznej warstwie, lekko zachowawczej ożywić wnętrze fantazyjną podszewką? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.