Skocz do zawartości

Pod jakim adresem mieściła się pracownia J. SIKORY


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie,

Józefa Sikory nie muszę przedstawiać osobom interesującym się butami na miarę ...

pamiętacie temat bezszwowych lotników Sikory?

Jest szansa na b. ciekawe przedsięwzięcie, a osoba która do środy odpowie na zadane pytanie będzie mogła wziąć w nim udział.

pozdrawiam,

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy konkurs co prawda się już zakończył, ale dopiero teraz dostrzegłem ogłoszenie, więc postanowiłem udzielić poprawnej odpowiedzi. Zakład Józefa Sikory mieścił się do śmierci mistrza w 1985 r. pod adresem Hibnera (dzisiajsza Zgody) 3 (wejście do sklepu) i Rutkowskiego (dzisiejsza Chmielna) 24 (wejście do zakładu). Po śmierci Józefa Sikory kierownictwo zakładu przejął mistrz Włodzimierz Dominiczak.

Na ul. Zgoda 3 znajduje się szczęśliwie ocalała zabytkowa kamienica z 1887 r.:

http://warszawa.wikia.com/wiki/Ulica_Zgoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

... a czyj zakład był w piwnicy na Wilczej między Marszałkowską i Kruczą (bliżej Marszałkowskiej) ?

nic mi nie wiadomo o piwnicznych szewcach. ;)

po schodkach w dół :) W tych rejonach to popularne.

Pamiętam zakład chyba Mućki (jeśli nazwiska nie przekręciłem) na rogu Wilczej i Marszałkowskiej za dawnym Ośrodkiem Czechosłowackim. Ale ten był na piętrze lub półpiętrze. Niżej, na parterze można było w latach 70. nagrać głos na pocztówce dźwiękowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a czyj zakład był w piwnicy na Wilczej między Marszałkowską i Kruczą (bliżej Marszałkowskiej) ?

Pamiętam zakład chyba Mućki (jeśli nazwiska nie przekręciłem) na rogu Wilczej i Marszałkowskiej za dawnym Ośrodkiem Czechosłowackim. Ale ten był na piętrze lub półpiętrze. Niżej, na parterze można było w latach 70. nagrać głos na pocztówce dźwiękowej.

Jesli chodzi o zaklad Aleksandra Mucki to znajdowal on sie po tej samej stronie Marszalkowskiej co kiedys Hortex, obecnie kawiarnia Batida. Adres jaki mam na butach z tej pracowni to Marszalkowska 77/79 i faktycznie pracownia znajdowala sie na polpietrze. Po smierci Mucki pracownie prowadzila jeszcze przez jakis czas corka. Aktualnie lokal w ktorym byla pracownia stoi chyba pusty, a na parterze sa zdaje sie jakies uslugi krawieckie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.