Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Szewc Ryszard Duranc - Aleje Jerozolimskie


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Buty mają fajny oldskulowy wygląd. Mi się podobają. Mam tylko wrażenie, że p. Duranc znalazł się w Twoim "potrójnym" zamówieniu przypadkiem. Mocno odstaje technicznie od Kielmana i Januszkiewicza (nie piszę tutaj o cenie bo ta wydaje mi się, że była tu przynajmniej na drugim miejscu) co może mocno krzywdzić te buty w zestawieniu z monkami i lotnikami od pozostałych szewców. Moim zdaniem w Twoim hat-trick'u oprócz Kielmana i Januszkiewicza powinni się znaleźć Kamiński lub Wielądek. Niemniej buty od Duranca FAJNE.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne kopyto. Myślę, że jakby je ładnie wypastować i zrobić porządne zdjecia sporo by zyskały. Faktem jest, że Duranc reprezentuje stary typ rzemieślinika który po prostu robił buty w czasach kiedy zamawiało się buty do chodzenia, bo nie było zbyt wielu alternatyw - nie są to stylistyczne arcydzieła i topowe wykonanie z przywiązaniem wagi do szczegółów jak u TJ lub Kielmana. Wierzę, że będą wygodne, bo parę osób które mają durancowe buty chwali je za wygodę i dopasowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

...Mam tylko wrażenie, że p. Duranc znalazł się w Twoim "potrójnym" zamówieniu przypadkiem. ...

Jeśli idzie o moje zamówienie, to motywowany byłem przede wszystkim ciekawością. O Kielmanie i Januszkiewiczu wiedziałem "od zawsze" (urodziłem się i wychowałem w Warszawie), ale buty pana Duranca były dla mnie pewnym novum. Byłem ich strasznie, strasznie ciekawy i szczerze mówiąc nie zawiodłem się zbytnio :)

Przy odbiorze wiedenak zamówiłem parę słynnych Durancowych wiatrówek. Recenzja tutaj: viewtopic.php?f=10&t=2999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

hmm... rozważam zamówienie u Duranca butów, ze względu na kwestie cenowe, więc chciałbym dopytać - jak się w tej chwili kształtuje cennik? to prawda, że za jedną parę od Bukowskiego można u Duranca zamówić 2? (ten pierwszy jakieś 1200-1500)

Nie da się porównać butów od Bukowskiego z butami od Duranca. Te pierwsze są tak robione jak u TJ, JK czyli szyte, Duranc robi kołkowane, poza tym kwestie wykończenia, dokladności i staranności wykonania są nieporównywalne, oczywiście na korzyść Bukowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena jest atrakcyjna, chciałem u tego pana zamówić lotniki, ale niestety powiedział że nie robi.[....]

Dziwne, nie jestem pewien ale wydawało mi się, że eye- lip jest posiadaczem lotników od Duranca.

Ja miałem od Lewandowskiego z Łodzi, ale to była totalna porażka, nie polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od nastawienia, ja tam na swoje dwie pary od "Ryśka" po latach nie narzekam. 8-) Inna sprawa, że rzeczywiście wybierałem zawsze buty dość proste w konstrukcji i o mało wymyślnym wyglądzie, więc ilość rzeczy które można było źle zrobić była na relatywnie minimalnym poziomie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Również nosze sie z zamiarem zamówienia butów u P. Duranca. Chciałbym zamówić buty tego typu, jak na załączonym zdjęciu. Czy taki kolor skóry znajdzie sie u Pana Ryszrda?

Dyskusja sie tyczy czy nie lepiej zamówić buty w UK, problemem jest to ze nie wiedziałbym jaki rozmiar zamówić, bo numer buta "sportowego" mam 42,5 a w butach wizytowych mam rozrzut od 39 - 41...

post-5793-1365892455337_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Niestety nie mogłem zrobić zdjęć od razu po odebraniu butów, dlatego widać ślady noszenia.

Wrzucę jeszcze jakieś zdjęcia na nogach, w plenerze jak będzie ładniejsza pogoda.

Kwestie oceny warto/nie warto często poruszano w tym wątku, jest to kwestia bardzo indywidualna.

 

Ja w marcu zamawiam kolejną parę.

post-811-0-56869100-1422037236_thumb.jpg

post-811-0-71397800-1422037241_thumb.jpg

post-811-0-87988900-1422037246_thumb.jpg

post-811-0-88954900-1422037251_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem te buty na żywo i mogę potwierdzić, że prezentują się naprawdę dobrze. Zdjęcia "pozowane" standardowo wydobywają wszystkie niedoskonałości, podczas gdy na stopach wyglądają po prostu zgrabnie i klasycznie. 

 

Oczywiście nie są to buty idealne... 

Tak jak wspomniano wyżej trzeba się nastawić na pewne niedoskonałości oraz bardzo charakterystyczny styl, wynikający z kształtu używanych przez szewca kopyt. Buty mogą sprawiać wrażenie odrobinę oldschoolowych, a gdy postawi się je obok niektórych smuklejszych modeli  np. C&J to owo wrażenie się spotęguje. Cóż z tego skoro nie odbiera to im  uroku i elegancji. Z moich obserwacji wynika zresztą że "efekt Duranca" zmniejsza się wraz z rozmiarem buta i myślę, że chętni na odwiedzenie szewca posiadacze stóp o rozmiarze 42 lub mniejszym otrzymują naprawdę ładnie i nie-ciężko prezentujący się rzemieślniczy wyrób.  Ja biegam po świecie w czterdziestkach czwórkach i żywiłem lekką obawę jak mogłyby się prezentować potencjalne oxsfordy dla mnie. Dlatego zamówiłem derby z minimalnym zdobieniem i jestem zadowolony z efektu pracy Pana Ryszarda.

 

Buty z Alei Jerozolimskich 51 to nie jest jakiś święty graal i trzeba to mieć na uwadze. Z pewnością wykładając większą sumę pieniędzy można nabyć buty o nowocześniejszej prezencji i subtelniejsze w wyglądzie. Jestem jednak przekonany, że tak jak świadomość istnienia marki John Lobb nie powoduje, iż nagle "Krokiety" lub "Janki" wydają się wam bee,  tak samo fakt dostępności Yanko , C&J albo Carminy nie sprawia, że "Ryśki" stają się słabe. Generalnie takie porównywanie marek z różnych półek jest pozbawione sensu.

 

Ja, podobnej jak Pol,  polecam Duranca z jednym zastrzeżeniem, mianowicie by nie przesadzać z komplikacją zamówienia. Oszczędniejsze w formie buty wychodzą mu naprawdę dobrze.

post-480-0-16674400-1422387761_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki w tej chwili koszt pary butów od szewca?

 

Wiśniowe derby z nakładanym noskiem wyglądają bardzo dostojnie.

 

Moim zdaniem, im większy rozmiar buta, tym bardziej oldschoolowe kopyto wskazane, dlatego trochę nie zgadzam się z Twoją tezą.

 

Przykładowo, jakkolwiek piękne i ekskluzywne buty Gaziano&Girling by nie były, nie wyobrażam sobie ich na moich stopach w rozmiarze 45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz trochę racji R50.  Mi chodziło raczej o to, że przy dużej stopie buty będą się prezentować masywniej, ponieważ kopyto Duranca szybciej się "kończy".  Jak widać na zdjęciu powyższym nakładany nosek jest odrobinę krótszy a but dość dynamicznie zwęża sie po łukach w stronę czubka. Mi się to podoba i akceptuję takie rozwiązanie stylistyczne zwłaszcza w przypadku butów mniej formalnych, gdzie "lekkość" i "smukłość" kopyta nie ma dla mnie przesadnie wielkiego znaczenia.

 

Ps. Gaziano&Girling też nie dla mnie :)

 

Ps.2

Ceny u Pana Duranca oscylują w granicach 700 złotych. Zależy ile chce się wydziwiać. Natomiast warto przed złożeniem zamówienia najpierw z szewcem dłużej porozmawiać i podkreślać, że zależy nam na staranności wykonania butów itd. Pożądane jest jeśli przyniesiemy jakieś zdjęcie i rzeczowy opis tego na czym nam zależy, na podstawie którego Pan Duranc zrobi sobie własne notatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.