Skocz do zawartości

[WROCŁAW] Dobry krawiec/krawcowa do przeróbek.


Francuz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Ze smutkiem stwierdzam, że zyskując na świadomości w dziedzinie elegancji straciłem... sporą część garderoby ;-) Okazuje się, że wiele rzeczy mam w niewłaściwym rozmiarze (głównie chodzi o długość rękawów w marynarkach - zawsze miałem z tym problem). Podobnie z koszulami i spodniami.

Czy moglibyście mi poradzić dobrego krawca/krawcową we Wrocławiu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 4 lat korzystam z usług tej samej krawcowej razem z żoną na ul. Jemiołowej 28 - zakład Szymera.

Skracałem u niej rękawy w koszulach, płaszczach. Skracałem też spodnie garniturowe. Pod tym względem jest spoko. Żona tylko ostatnio coś narzekała, że skraca jej jeansy niedokładnie - robi za długie. Poza tym OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 10 months later...

Z bólem serca muszę odkopać temat. Miałem do czynienia z pięcioma krawcami we Wrocławiu i tylko raz było ok, a w pozostałych przypadkach - zapominalstwo, olewanie wytycznych, brak szacunku do klienta.

 

Pomijając przygody z przeszłości - w tym tygodniu chciałem przedłużyć rękawy w płaszczu. Poszedłem do jednego punktu usługowego, to pan powiedział, że przeróbki robi żona i oddzwoni. Telefon milczał parę dni, więc machnąłem ręką, zabrałem od nich płaszcz i udałem się do innego krawca na tej samej ulicy. Ten z kolei był niemiły i nie zechciał rozwiać moich wątpliwości, więc wyszedłem, bo brak mi już cierpliwości do chamstwa.

 

Stąd też ponawiam pytanie Francuza. Zna kto jeszcze jakiegoś sprawdzonego krawca w centrum Wrocławia? Jemiołowa ciut daleko. Rozważam tę Igiełkę, ale może przez rok od ostatniego posta któryś z Wrocławian miał jeszcze jakieś pozytywne doświadczenia z krawcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika, że albo dobrze, albo blisko :)

 

Tęczową 6 tak jak kolega Lashen mogę polecić.

Obok dworca Świbockiego jest też zakład Pani Wandy Fok.

Na pl. Kościuszki wiem, że też jest jakiś zaradny krawiec, Pan Wielądek.

 

Na pewno nie polecam: zakładu krawieckiego w DH Fenix, ani w Magnolii.

Nie polecam, też zakładu krawieckiego koło pl. Bema, na Poniatowskiego, jeśli dobrze pamiętam, po prawej stronie patrząc od Bema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jak odnajdę tego Pana Wielądka, to może z jego usług skorzystam.

Z drugiej strony na razie mam do zrobienia proste przeróbki (ww. przedłużenie rękawów, skrócenie dżinsów i chinosów), do których nie trzeba jakiegoś mistrza krawieckiego. To, czego się obawiam, to samo podejście - niewykonywanie przeróbek w umówionym terminie lub niezgodnie z ustaleniami, bo się krawcowi zapomniało albo pomyliło.

 

Nie polecam, też zakładu krawieckiego koło pl. Bema, na Poniatowskiego, jeśli dobrze pamiętam, po prawej stronie patrząc od Bema.

 

To chyba właśnie ten, od którego dzisiaj wkurzony wyszedłem ;) PRL ciągle żywy. Ale widzę, że dobrze się stało, że nie doszedłem z nim do porozumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Czy coś się zmieniło w temacie poleceń wrocławskich krawców? Przeprowadziłem się niedawno w te rejony i szukam dobrego fachowca, przede wszystkim do przeróbek (również tych trudniejszych, np. skracanie rękawów marynarki z góry).

 

Czy Tęczowa 6 to dobry adres na takie roboty?

 

Dziękuję z góry. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jak dla mnie już sam temat skracania rękawa od dołu jest nie za bardzo, jeżeli chcemy zachować oryginalne lub chociaż mieszczące się w kategorii do zaakceptowania proporcje (odnośnie guzików i dziurek do końca rękawa). Mam jedną marynarkę z rękawami do skrócenia, ale z racji tego że dziurki na dole nie są atrapami, potrzebuje krawca który będzie w stanie łądnie ogarnąć skrócenie rękawów od góry. Ale to marynarka dosyć letnia, więc zajmę się poszukiwaniem krawca za parę miesięcy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się, że skracanie od góry jest bardziej estetyczne, szczególnie w przypadku odpinanych guzików na dole, ale trzeba mieć jeszcze kogoś kto to dobrze zrobi - a jak się okazuje nawet teoretycznie prostsze skracanie od dołu może nie wyjść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam forumowiczów,

 

odnośnie p. Świerkockiego z Tęczowej 6 to owszem, jak ktoś chce szybko i tanio to faktycznie rękawy skracane są poprzez podwinięcie (za pierwszym razem nie byłem tego świadomy no i tak wyszło) ale z następną marynarką to już wyraźnie zaznaczyłem, że chciałbym aby rękawy były skrócone od góry i też nie było żadnych problemów (z tym, że to już odpowiednio więcej czasu zabiera i odpowiednio więcej kosztuje).

 

Efekt końcowy bardzo dobry, marynarka z wełny 120s, profesjonalnie wykonana robota skracania rękawów "od góry".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie tylko, skrócenie rękawów od góry i przy okazji niezbędne dopasowanie marynarki.

 

Ile Twoim zdaniem powinna kosztować usługa skrócenia rękawów "od góry" - 50 zł?

Za taką kwotę to chyba żadnemu krawcowi nie będzie się nawet chciało rękawów wypruć i ponownie przyszyć (mnie by się przynajmniej nie chciało).

 

W żaden sposób nie bronie tej kwoty, jakby było mniej to oczywiście bym się cieszył ale po prostu nie wydało mi sie to dużo gdy umawiałem się na taką usługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomeczk_cz - na ulicy Szczęśliwej, krawcowa u której robiłem już trochę rzeczy (a o której chyba już wspomniano w tym temacie z tego co pamiętam), obejrzawszy marynarkę w której są do skrócenia rękawy, wyceniła usługę na 40zł, wiec chyba ordynarnie zdarto z Ciebie skórę, apropo ceny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Mam do skrócenia parę marynarek, ale jeśli taka usługa miałaby kosztwać aż tyle, to chyba po prostu staranniej będę polował na RTW. w sklepach;)))

 

@MH_Fan Napisz proszę o której krawcowej na ul. Szczęśliwej piszesz? Chodzi Ci o ten punkt krawiecki przy Zaporoskiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.