Skocz do zawartości

[WROCŁAW] Dobry krawiec/krawcowa do przeróbek.


Francuz

Rekomendowane odpowiedzi

Tomeczk_cz - na ulicy Szczęśliwej, krawcowa u której robiłem już trochę rzeczy (a o której chyba już wspomniano w tym temacie z tego co pamiętam), obejrzawszy marynarkę w której są do skrócenia rękawy, wyceniła usługę na 40zł, wiec chyba ordynarnie zdarto z Ciebie skórę, apropo ceny. :)

 

Rozumiem, że byłeś szczęśliwy z efektów pracy krawcowej z ul. Szczęśliwej ;) ? Bo jeżeli nie jest za droga (180zł to dla mnie na razie za dużo) i zna się na swoim fachu to sam tam chętnie skieruję kroki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się ostatnio osoby, która prawie 30 lat przepracowała w Cechu Rzemiosł Odzieżowych i Włókienniczych we Wrocławiu o porównanie w temacie "miarowe szycie krawieckie męskie" pana Maksymiliana Świerkockiego do pani Wandy Fok i dostałem bez zastanowienia odpowiedź, iż p. Maksymilian Świerkocki to zdecydowanie wyższa liga z tych dwóch osób (mimo, iż jest obecnie zdecydowanie mniej znany).

Będę chciał coś uszyć u tego pana na próbę, ale mam problem ze znalezieniem porządnego materiału na marynarkę we Wrocławiu.
Punkt w podwalu to jakaś pomyłka:
- Co Pani może polecić?
- To co widać, więcej nie zamawiam, i tak nie mam konkurencji we Wrocławiu.

--
(poprawiłem błedne imię)

Edytowane przez tomek_cz
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się ostatnio osoby, która prawie 30 lat przepracowała w Cechu Rzemiosł Odzieżowych i Włókienniczych we Wrocławiu o porównanie w temacie "miarowe szycie krawieckie męskie" pana Maksymiliana Świerkockiego do pani Wandy Fok i dostałem bez zastanowienia odpowiedź, iż p. Maksymilian Świerkocki to zdecydowanie wyższa liga z tych dwóch osób (mimo, iż jest obecnie zdecydowanie mniej znany).

Będę chciał coś uszyć u tego pana na próbę, ale mam problem ze znalezieniem porządnego materiału na marynarkę we Wrocławiu.

Punkt w podwalu to jakaś pomyłka:

- Co Pani może polecić?

- To co widać, więcej nie zamawiam, i tak nie mam konkurencji we Wrocławiu.

--

(poprawiłem błedne imię)

 

Nie dziwi mnie ta opinia. Pani Wanda miała wiele lat przerwy w zamówieniach odzieży męskiej, do czasów mojego pierwszego szytego u niej garnituru (zdaje się po 15stu latach przerwy). Pan Maksymilian natomiast z tego co wiem szył ciągle, zaopatrując Wrocławian w garnitury. Stanu obecnego nie jestem jednak w stanie porównać, tak więc nie narzucam żadnej opinii, bardzo bym chciał by ktoś zrobił zamówienia w obu zakładach i je subiektywnie porównał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Czy ktoś szył coś u Pana Maksymiliana?

Planuję uszyć u niego kamizelkę do garnituru i może ktoś mógłby zaprezentować jakieś zlecenia przez niego wykonane. 

 

Rozmawiałem z nim telefonicznie. Bardzo miły Pan i sprawiał wrażenie otwartego. Cena 250zł za igłę.

Pytanie czy krawiec jest otwarty na nowoczesne kroje czy raczej zakorzeniony w starodawnych fasonach? Zależy mi na szarej 2 rzędowej kamizelce w kratę z klapami.

Coś jak na poniższym zdjęciu:

david-gandy_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś szył coś u Pana Maksymiliana?

Planuję uszyć u niego kamizelkę do garnituru i może ktoś mógłby zaprezentować jakieś zlecenia przez niego wykonane. 

 

Rozmawiałem z nim telefonicznie. Bardzo miły Pan i sprawiał wrażenie otwartego. Cena 250zł za igłę.

 

 

To ciekawe, bo jak dzwoniłem do niego jakieś dwa tygodnie temu (też w sprawie kamizelki) to dostałem informację, ze obecnie nie szyje... Widać coś się zmieniło - jak będziesz znał jakieś szczegóły to daj znać proszę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam

 

Ja ostatnio korzystałem z usług pana Świerkockiego w celu skrócenia rękawów marynarki i było szybko (z piątku na poniedziałek) i niedrogo (30zł), ale co do efektu końcowego mam pewne wątpliwości, a wyszło tak:

 

http://imgur.com/wOgGHXb,pbCB6Ga#0

http://imgur.com/wOgGHXb,pbCB6Ga#1

 

Dzień dobry,

 

Po skróceniu rękawów u Pana Maksymiliana mam ten sam problem. "Zaszyte mankiety". Czy marynarkę można jeszcze odratować. Chyba nie tak to powinno wyglądać?

 

EDYCJA 28.05.2016: Zaniosłem dzisiaj marynarkę do poprawki. Krawcowa powiedziała, że zobaczy co da się zrobić. Odbiór w przyszłym tygodniu.

 

EDYCJA 02.06.2016: Odebrałem dzisiaj naprawioną marynarkę od "osiedlowej" krawcowej. Rękawy wyglądają tak jak powinny. Wnioski można wyciągnąć samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 27.05.2016 o 13:07, smukły napisał:

 

Dzień dobry,

 

Po skróceniu rękawów u Pana Maksymiliana mam ten sam problem. "Zaszyte mankiety". Czy marynarkę można jeszcze odratować. Chyba nie tak to powinno wyglądać?

 

EDYCJA 28.05.2016: Zaniosłem dzisiaj marynarkę do poprawki. Krawcowa powiedziała, że zobaczy co da się zrobić. Odbiór w przyszłym tygodniu.

 

EDYCJA 02.06.2016: Odebrałem dzisiaj naprawioną marynarkę od "osiedlowej" krawcowej. Rękawy wyglądają tak jak powinny. Wnioski można wyciągnąć samemu.

Jeśli można spytać - którą "osiedlową" Krawcową polecasz ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2016 o 13:44, CzyDe napisał:

Użytkownik @smukły ostatnio na forum był 2. czerwca, więc nie liczyłbym na odpowiedź.

Jestem cały czas, tylko niezalogowany ;)

Dnia 15.08.2016 o 22:18, Rav napisał:

Jeśli można spytać - którą "osiedlową" Krawcową polecasz ?

 

Usługi krawieckie Orzechowa 2. Ja jestem zadowolony, korzystam regularnie. Oczywiście zawsze trzeba dobrze wytłumaczyć czego oczekujesz. Komunikacja to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiary, z pewnością wypróbuje. Niestety do tej pory dwukrotnie spotkałem się z odmową skrócenia od dołu marynarek z massimo (które mają rozcięcie przy guzikach) - Panie tłumaczyły, że bez zszycia rozcięcia się nie da :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skracałem od dołu marynarki z takim rozcięciem, ale zapłaciłem sporo. Rozcięcie zostało wydłużone i guziki ponownie przeszyte oraz zniwelowanie dziurek ozdobnych, wprawdzie niewielki ślad został ale praktycznie nie widać. Także warto pytać czy da się coś zrobić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2016 o 08:33, Greg21 napisał:

Skracałem od dołu marynarki z takim rozcięciem, ale zapłaciłem sporo. Rozcięcie zostało wydłużone i guziki ponownie przeszyte oraz zniwelowanie dziurek ozdobnych, wprawdzie niewielki ślad został ale praktycznie nie widać. Także warto pytać czy da się coś zrobić:)

Oczywiście masz racje, wszystko zależy od długości o jaką chcemy skrócić. W moim przypadku chodzi o około 1 - 1,5 cm, stąd wydaje mi się, że wydłużanie i przeszywanie guzików jest zbędne, natomiast zależy mi na pozostawieniu rozszycia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.