Skocz do zawartości

[TRÓJMIASTO], Gdynia-Sopot-Gdańsk - Przewodnik Miejski


Sonny

Rekomendowane odpowiedzi

Szyję u Konaszewskiego smoking. Pierwsza wizyta w pracowni zostawiła mnie z mieszanymi uczuciami, początkowo nic mi się nie podobało, ale w końcu przymierzyłem bardzo ciekawy smoking na który się razem z bratem zdecydowaliśmy (szyjemy dwa). Pan Konaszewski rzeczywiscie raczej nie może uchodzić za arbitra elegancji, potwierdzam to co pisze Ernestson - chodzi w olbrzymich, kompletnie niedopasowanych rozmiarowo i estetycznie zestawach, ale mimo wszystko złożyliśmy zamówienie, zobaczymy co z tego wyjdzie. Wrażeniami będę dzielić się na bierząco, a na koniec oczywiście wrzucę zdjęcia. To moje pierwsze zamówienie bespoke i nie ukrywam, że trochę się obawiam efektu, ale jestem dobrej myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Naprawa Obuwa, Henryk Daduń, ul. Abrahama 23 Gdynia. Właśnie odebrałem buty, które zostawiłem do podzelowania (do wyboru sporo kolorów w tym czerwony). Usługa kosztowała mnie 50 złotych, została wykonana z dnia na dzień. Nie mam żadnych zastrzeżeń co do staranności; zelówka idealnie przycięta i brak jakichkolwiek śladów kleju itp. Swego czasu w oknie było wywieszone ogłoszenie "Szukam cholewkarza" możliwe więc, że zakres napraw jest większy niż tylko wymiana zelówek w damskich kozakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

ktos ma namiar na krawca/krawcowa w Gdańsku ktorzy dobrze poprawia koszule z wieszaka?

Ktos testowal Dziekońskiego, zakład godny polecenia w tym względzie? Widziałem że ceny za poprawki dosc wysokie a mam kilka koszul do odchudzenia i nie wiem czy jakosc za tym idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

jeśli chcecie zlecić uszycie prawdziwego "Bespoke" to z tego co wiem jest tylko jeden profesjonalista który umie to zrobić i jest nim Siergiej Tarasenko u którego uczył sie ceniony Warszawski Krawiec Sebastian Żukowski. Przyznam że już sama rozmowa z Siergiejem robi wrażenie. Widziałem kilka jego marynarek podczas przymiarek oraz już gotowych i były rewelacyjne. Dodatkowo zna sie na tkaninach. W przeciwieństwie do wielu innych krawców potrafi on uszyć cały garnitur samemu.

Niebawem będzie realizował moje zlecenie o czym na pewno będę informował.

Siergiej nie jest typem celebryty jak Pan Konaszewski ani nie wykonuje setek przeróbek dla Vistuli jak Dziekoński. To skromny człowiek który zna aktualne trendy i umie doradzić. Jeśli chcemy styl Włoski to go nam uszyje...tak samo Angielski czy Niemiecki.

Ceny są dość niskie w porównaniu z Warszawą. Ale nie są też dla przeciętnego Kowalskiego :)

Polecam

 

ul. Kilińskiego 3
81-373 Gdynia

tel.: (58) 620 73 73
tel. kom.: 531 139 888

e-mail: sergiej.tarasenko@gmail.com

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pana Dziekońskiego mogę z czystym sumieniem polecić. Zamówiłem u niego swoją pierwszą koszulę szytą na miarę i jestem bardzo zadowolony. 

Jako, że jestem jeszcze młody i nie mam w tej kwestii doświadczenia, napiszę jedynie, że koszuli wykonanej z takim "smakiem" nie widziałem jeszcze na nikim w moim otoczeniu. 

Teraz myślę nad kamizelką (choć nie wiem, czy nie jestem na nią czasem za młody  :) ). 

I zastanawiam się czy udać się znowu do Pana Dziekońskiego, czy może wypróbować innego krawca. Myślałem o Panu Stence, ale z drugiej strony, nigdy nie słyszałem o Panu Tarasenko. Właściwie to dzieli mnie od niego kilkaset metrów- może zajdę więc w tygodniu i się zorientuję. Mogę potem podzielić się pierwszym wrażeniem, jeśli będzie to kogoś interesowało. 

 

A przy okazji, jako że jestem nowy na forum, serdecznie witam i proszę o wyrozumiałość dla "świeżaka"  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kolego!

 

To nie kwestia wieku, a stylu i okazji.

 

Dziękuję za ciepłe przyjęcie. :) 

Tak rozumiem, jednak w moim otoczeniu jest to uważane za lekką fanaberię. ;) I w sumie jest to po części racja, bo raz, że nie potrzebuje jej koniecznie; dwa, że jeszcze rosnę. 

 

Ale zostawmy to, bo nie tego dotyczy przecież temat. A więc tak jak wspominałem wczoraj, wybrałem się dzisiaj do pracowni Pana Tarasenko. 

Pierwsze wrażenie: Z daleka widać wielki szyld z napisem "tkaniny". Dopiero podchodząc bliżej zauważyłem na drzwiach info. o szyciu na miarę. To mnie trochę zaskoczyło, bo większość polskich krawców reklamuje się nazwiskami, a tu nic takiego nie dostrzegłem. Myślę, że jest to objaw jakiejś skromności. 

No, ale teraz co w środku. Tkanin na widoku jest dość sporo. Nie będę oceniał ich jakości, gdyż nie mam wystarczającej wiedzy w tym temacie. Zależało mi natomiast, aby dobrać materiał w podobnym odcieniu co garnitur, który już posiadam. No i tu pojawił się pierwszy i ostatni problem- z gładkich tkanin w odcieniu granatu/ciemnego niebieskiego znalazła się tylko jedna. 

Nie wiem do końca, czy to przez mój młody wiek i pospolity ubiór, ale odniosłem wrażenie, że krawiec lekko mnie zbył. 

Nie zauważyłem tego zaangażowania z jakim podchodzą inni krawcy do klientów, choć to tylko i wyłącznie moje odczucie, więc absolutnie nie oceniam Pana Tarasenki. Jednak w całej pracowni nie zauważyłem też ani jednego gotowego produktu, który dałby mi jakiś obraz jego pracy. 

 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Witam,

jeśli chcecie zlecić uszycie prawdziwego "Bespoke" to z tego co wiem jest tylko jeden profesjonalista który umie to zrobić i jest nim Siergiej Tarasenko u którego uczył sie ceniony Warszawski Krawiec Sebastian Żukowski. Przyznam że już sama rozmowa z Siergiejem robi wrażenie. Widziałem kilka jego marynarek podczas przymiarek oraz już gotowych i były rewelacyjne. Dodatkowo zna sie na tkaninach. W przeciwieństwie do wielu innych krawców potrafi on uszyć cały garnitur samemu.

Niebawem będzie realizował moje zlecenie o czym na pewno będę informował.

Siergiej nie jest typem celebryty jak Pan Konaszewski ani nie wykonuje setek przeróbek dla Vistuli jak Dziekoński. To skromny człowiek który zna aktualne trendy i umie doradzić. Jeśli chcemy styl Włoski to go nam uszyje...tak samo Angielski czy Niemiecki.

Ceny są dość niskie w porównaniu z Warszawą. Ale nie są też dla przeciętnego Kowalskiego :)

Polecam

 

ul. Kilińskiego 3

81-373 Gdynia

tel.: (58) 620 73 73

tel. kom.: 531 139 888

e-mail: sergiej.tarasenko@gmail.com

Witam.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią przedstawiam fotki z pierwszej przymiarki u Sergiusza Tarasenko z Gdyni. Marynarka jest szyta jako „Bespoke” . Dotychczas nie miałem do czynienia z tweedem szytym ręcznie i większość marynarek deformowała się w trakcie użytkowania. Mam nadzieje że efekt końcowy będzie zadowalający. Przyznam że długo zastanawiałem się nad kolorem i formą marynarki zimowej i w końcu wybór padł na kaszmirowy tweed w jodełkę Loro Piany.  Marynarka ma być sportowa i ciepła tak by można ja było nosić wiosną, jesienią oraz zimą.

Leży dość dobrze ale i tak będzie jeszcze zwężana w kilku miejscach. W mojej ocenie sugestie jakie dawał Krawiec były całkowicie słuszne i o dziwo zgadzały się one z moimi wymaganiami i tym co sobie założyłem.

 

post-4450-0-64027300-1391854306_thumb.jppost-4450-0-07102600-1391854319_thumb.jppost-4450-0-65492500-1391854331_thumb.jppost-4450-0-68678100-1391854344_thumb.jppost-4450-0-11405200-1391854359_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.