Skocz do zawartości

[TRÓJMIASTO], Gdynia-Sopot-Gdańsk - Przewodnik Miejski


Sonny

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Kapelusze i inne nakrycia głowy (ul. Wyspowa 5, Gdańsk) - podobno robione w "pracowni" na piętrze. Produkty słabej jakości, obsługa niezbyt miła i niekompetentna. Wydaje się, że sprowadzane z Czech kapelusze są dość dobrej jakości, ale brak mi doświadczenia, żeby to jednoznacznie ocenić. 

post-1456-0-60509200-1403607963_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 1 month later...

Szyję u Konaszewskiego smoking. Pierwsza wizyta w pracowni zostawiła mnie z mieszanymi uczuciami, początkowo nic mi się nie podobało, ale w końcu przymierzyłem bardzo ciekawy smoking na który się razem z bratem zdecydowaliśmy (szyjemy dwa). Pan Konaszewski rzeczywiscie raczej nie może uchodzić za arbitra elegancji, potwierdzam to co pisze Ernestson - chodzi w olbrzymich, kompletnie niedopasowanych rozmiarowo i estetycznie zestawach, ale mimo wszystko złożyliśmy zamówienie, zobaczymy co z tego wyjdzie. Wrażeniami będę dzielić się na bierząco, a na koniec oczywiście wrzucę zdjęcia. To moje pierwsze zamówienie bespoke i nie ukrywam, że trochę się obawiam efektu, ale jestem dobrej myśli.

 Też mam takie wrażenie widząc Pana Konaszewskiego w tych marynarkach. To jak wyglądają jego marynarki powstrzymuje mnie przed zamówieniem u niego marynarki/garnituru.

 

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio  chciałem kupić moje pierwsze monki w klasycznebuty.pl w Gdańsku jednak finalnie kupiłem je o 50 % procent taniej zamawiając z zalando. 

Pozostając dalej w temacie butów czy ktoś zamawiał buty u jakiegoś szewca w Trójmieście?  Jeśli tak proszę o namiary do niego  oraz opinię.

 

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

 Też mam takie wrażenie widząc Pana Konaszewskiego w tych marynarkach. To jak wyglądają jego marynarki powstrzymuje mnie przed zamówieniem u niego marynarki/garnituru.

 

Pozdrawiam Tomek

Do Pana Konaszewskiego trzeba dokładnie powiedzieć co się chce. Przy przymiarce jeszcze raz podkreślić dokładnie jak ma leżeć garnitur, marynarka etc.

NIestety osoby, które nie sprecyzują czego oczekują wyjdą z marynarkami dokłanie takimi samymi jakie Pan Konaszewski nosi :) (rozmiar jeden lub dwa za duży) Ja osobiście robiłem u Pana Konaszewskiego garnitur (wybrałem tkaninę, P, Konszewski zebrał miarę, wybraliśmy styl marynarki i spodni) Przy kolejnym spotkaniu (przymiarka) zwróciłem uwagę, że marynarka jest spokojnie o dwa rozmiary za duże i żeby zmniejszył. Niestety przymiarka trwała dosłownie parę minut i chyba P. Konaszewskie nie zanotował to co powiedziałem. Odbierając garnitur byłem delikatnie napiszę  zawiedziony, marynarka nie była o dwa rozmiary za duże tylko o jeden, podszewkę do maryanrki zamiast jedwabnej (nie mówiłem o konkretym kolorze tylko prosiłem, żeby była jedwabna, kolor miał wybrać P.Konaszewski) dostałem plstikową podszewkę, guziki miały być z rogu dostałem plastik, a w spodniach przyszył mi P. Konaszewski taśmę od Kelvina Kleina :> Ogółem umówiliśmy się, że wszystkie te "niedociągnięcia" P.Konaszewski poprawi ale jeszcze do Gdańska nie dojechałem więc nie wiem czy już jest jak prosiłem. Planuję za 2 miesiące pojechać i sprawdzić czy już jest wszystko OK. Co warto podkreślić P. Konaszewski bardzo lubi się spóźniać i zawsze trzeba 2-3 w ciagu dwóch dni przypomnieć o spotkaniu. :> Po za tym P. Konaszewski bardzo lubi opowiadać wymyślne historie :) Spilberg przy P. Konaszewskim to mały "pikuś"

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W Gdyni na Świętojańskiej działa outlet sklepu klasycznebuty. pl dodatkowo na miejscu jest prowadzony warsztat szewski.

 

Dzięki wielkie za informację. Mam dosłownie rzut beretem od szkoły, więc na pewno niedługo odwiedzę. 

Oglądałeś może, co można na chwilę obecną znaleźć w ofercie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za informację. Mam dosłownie rzut beretem od szkoły, więc na pewno niedługo odwiedzę.

Oglądałeś może, co można na chwilę obecną znaleźć w ofercie?

Jak przechodziłem było już zamknięte. To outlet także mają pewnie w większości końcówki kolekcji. Dodatkowo usługi szewskie z pewnością na wysokim poziomie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym lepiej dla mnie- może ostało się coś dla małostopych. Co prawda nie miałem w planach zakupu obuwia, ale jak trafi się coś ciekawego w dobrej cenie... ;) 

Z tego co widzę, to mają czynne do 18:00. Mógłbym zajść jutro lub pojutrze na mały rekonesans i napisać co nieco. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak: 

Pod względem różnorodności modeli nie jest źle (a nawet jest lepiej niż się spodziewałem). Myślę, że pod tym względem każdy znalazłby coś dla siebie. W oczy od razu rzuciły mi się czarne, zamszowe double monks (chyba G&B ) i Loake Hilton Tan. 

Niestety gorzej jest z rozmiarami. Większość jest w okolicach rozmiaru 42, więc wielko- i małostopi będą mieli problem. Sprzedawca nie był w stanie przewidzieć, co może się pojawić w najbliższym czasie, za to powiedział, że istnieje możliwość aby ściągnąć na miejsce coś z modeli dostępnych w sklepie internetowym. 

Sam sklep jest dość mały, ale praktycznie większy nie jest potrzebny- w centrum oczywiście znajdują się buty, które są ładnie wyeksponowane na półkach i od razu po wejściu przykuwają uwagę.

Podsumowując: zdecydowanie jeden z lepszych adresów na Świętojańskiej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samemu udało mi się tam dzisiaj zawitać i potwierdzam fakty przedstawione przez przedmówce na temat sklepu, Pani ekspedientka może nie wie tyle co szef na klinicznej, ale 10dniowe szkolenie które odbyła zrobiło swoje :)

Ceny może nie są bardzo przecenione, ale znajdziemy oxfordy od Loake za około 400zł, brogsy G&B też około 400zł. Berwicki leża za około 600zł, rozmiarowo najwięcej dla osób 43-44, z większych i mniejszych też oczywiście kilka ciekawych pozycji. Ogólnie można znaleźć coś dla siebie.
Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może uda mi się tam tez wybrać w weekend :) zaciekawiłeś mnie tymi brogsami z G&D, jaki model, pamiętasz może? 

levet ;)

czarne i jasny brąz, nie pamiętam rozmiarów i też były czarne zamszowe monki w jakimś ogromnym rozmiarze.

Najlepszym co tam mieli to ładne brązowe loake chyba model Buckingham, ale nie na 100% bo nie pamiętam, i jeszcze przypomniały mi się lotniki od berwicka, też godne uwagi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.