Skocz do zawartości

[TRÓJMIASTO], Gdynia-Sopot-Gdańsk - Przewodnik Miejski


Sonny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Szukam dobrego krawca do uszycia pierwszego garnituru dla mnie. Może znacie kogoś wartego polecenia ?

W Gdyni jest Pan Wiśniewski na ul Starowiejskiej (http://www.krawiecwisniewski.pl/)

W Gdańsku znalazłem dwóch krawców:

http://www.konaszewski.eu/

http://www.dziekonski.pl/

Pan Wiśniewski jest chwilowo poza moim zasięgiem, gdyż cena garniturów zaczyna się od 3 tyś zł.

U Krawców z Gdańska cena wynosi 1600zl za szycie + materiał, więc jest trochę taniej.

Czy któregoś może mi polecić czy muszę osobiście sprawdzać i przedstawiać wyniki ?

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Pozdrawiam

Sonny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam p. Dziekońskiego. Młody, sympatyczny, rzeczowy człowiek. Nie podejmuję się oceny, czy jest to rzemiosło najwyższej próby, ale relacja jakości do ceny jest bez wątpienia bardzo dobra. Na miejscu czeka Cię spory wybór materiałów, jest to pełen bespoke, więc możesz ustalić każdy szczegół (mnie np. zaskoczyły szerokie możliwości doboru podszewki).

Niedługo postaram się napisać w "Przewodniku miejskim" coś więcej o p. Dziekońskim oraz wrzucić kilka zdjęć usztego przez niego garnituru.

Pzdr

hrabja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

Jest jeszcze Michał Stenka, co prawda w Żukowie, jestem w trakcie szycia garnituru. Można bezpośrednio u niego zamówić materiały firmy Scabal. Ja zdecydowałem się na granatowy sztruks, jak odbiorę produkt gotowy w wolnej chwili postaram się napisać relację jak przebiegała współpraca. Oczywiście wstawię fotki garnituru. Mam nadzieję, że będzie czym się pochwalić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zamawiał ktoś może koszule u Dziekońskiego? oryginalnie jestem z Gdańska i przy kolejnej wizycie chętnie bym coś zakupił jeśli faktycznie jest nieźle z jakością. Cenowo wydaje się zbyt pięknie, żeby było prawidziwie.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...zamówiłem pierwszy garnitur u p. Dziekońskiego i już go odebrałem :)

Zdjęcia wrzucę niebawem...jak tylko znajdę czas. Jestem bardzo zadowolony, jak na pierwszy bespoke :)

I też myślę nad uszyciem koszuli u p. Dziekońskiego...no dlaczego by nie...zawsze chciałem jedwabna koszulę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sonny - czekam na zdjęcia, szczególnie ciekawi mnie wykończenie, ja sam zawsze czepiam się detali. Jak odbierasz tego krawca, komunikatywny, pozytywnie odbiera sugestie i jest otwarty na pomysły czy raczej kładzie nacisk na swoje/klasyczne? Pytam, bo chodzą za mnie spodnie o wąskim kroju z krótszą nogawką 19cm (oprócz koszul oczywiście).

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey

Napisz mi czego dokładnie chcesz zdjęcia, to zrobię odpowiednie fotki :)

Jeśli chodzi o samego krawca to składałem swoje zamówienie u pana Antoniego i jestem zadowolony ze współpracy, jednak to było moje pierwsze zamówienie bespoke i to był mój pierwszy krawiec...więc ciężko mi napisać coś sensownego o jego podejściu. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to to, że odczułem, iż wszystko będzie tak jak ja chcę, a chyba o to chodzi :)

Ale to tylko takie wstępne odczucie... z pewnością będę tam jeszcze składał zamówienie, więc czas pokaże :)

Jednocześnie zastanawiam się czy nie wybrać się na taką pierwszą rozmowę do p. Konaszewskiego w celu złożenia zamówienia na kolejny garnitur, ale to też za jakiś czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hey

Przepraszam, że zdjęcia, się jeszcze nie pojawiły, ale ciągle nie mam kiedy zrobić, postaram się na dniach :)

Byłem dziś na rekonesansie u Pana Konaszewskiego :)

I generalnie było bardzo miło, duży wybór materiałów, niestety...te co mnie interesują nie do końca są na moją kieszeń, a szkoda...

Szycie na miarę, bez klejenia itp, Czyli prawdziwy bespoke kosztuje 2 tyś zł + materiał. Okres oczekiwania to około 1,5 miesiąca.

Będąc u pana Konaszewskiego przymierzałem marynarkę dwurzędową. Generalnie to mi przypadła do gustu, teraz się zastanawiam czy następny garnitur nie powinien być z taką marynarką - co Wy sądzicie o takim kroju ?

Pozdrawiam

Sonny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, tak jak już pisałem jest jeszcze jeden krawiec Co prawda nie jest to Trójmiasto a Żukowo ale to zaledwie ok. 20 km od Gdańska czy Gdyni. Ja już odebrałem swój garnitur, jestem bardzo zadowolony. Na dniach postaram się wkleić fotki, co prawda jest on mało formalny, ale to kwesta materiału, który wybrałem (sztruks). Współpraca z krawcem pierwszorzędna, a to mój pierwszy bespoke. Jeśli chodzi o ceny, to wydaje mi się Sonny że będziesz zadowolony. W przypadku pytań chętnie służę pomocą, cena na priv.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zdjęcia wreszcie powklejajcie, bo się przymierzam do pierwszego zamówienia i chętnie zobaczę efekty pracy poszczególnych krawców :)

Sailor, jako nowy użytkownik nie mogę wysłać do Ciebie PW. Cena usługi p. Stenki (domyślam się, że z o nim pisałeś) chyba nie musi być tajemnicą? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy,

Nie chciałbym aby mój post był postrzegany jak nachalna reklama Michała Stenki. Stąd chciałem powstrzymać się od jakichkolwiek komentarzy do momentu, aż nie wkleję zdjęć i nie będziecie mogli sami ocenić. Michał Stenka jest młodym krawcem, dla mnie jest to argument przemawiający na plus. Z tego co słyszałem pracował wcześniej dla kilku znanych krawców z Trójmiasta i również szyje dla kilku znanych Trójmiejskich osobistości, o tym miałem okazję się sam przekonać jak byłem u niego w zakładzie.

Jeśli chodzi o cenę to "igła" kosztuje 1000,00 pln, mówimy tutaj o wszywanej włosiance a nie klejonce. Pomimo tego, że poszedłem tam jako żółtodziób nie spotkałem się z jakąkolwiek ignorancją lub wyższością, Michał spokojnie mnie wysłuchał i spełnił wszystkie "zachcianki" za wyjątkiem jednej. Chodziło o długość marynarki, chyba chciałem przedobrzyć i uszyć za krótką, ale to też nie odbyło się na zasadzie nie bo będzie źle, tylko przy przedostatniej przymiarce przez pół godziny wertowaliśmy katalogi i starał mi się pokazać i przekonać, że "ciut" dłuższa niż chcę będzie lepsza. Na chwilę obecną jestem mu za te uwagi bardzo wdzięczny.

Zdjęcia wkleję po weekendzie

W przypadku jakichkolwiek pytań służę pomocą

Namiary:

Michał Stenka

ul. Kościerska 5

Żukowo

tel.: 509 909 272

Pozdrawiam

Sailor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wychodzi jakoś stasznie tanio, jeśli dobrze kalkuluje 200zł igła + materiał. Jestem zaskoczony powiem szczerze jeśli to prawda, w takich cenach rzadko można coś kupić z wieszaka. Muszę się wybrać przy kolejnej wizycie w kraju.

Orientujesz sie może Sailor czy ma jakieś materiały na 'stanie' czy trzeba przyjść z czymś własnym? Jeśli ta druga opcja to ma ktoś jakieś namiary na sklepy z materiałami w 3mieście (okolicach)?

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie wiem czy na prawdę wychodzi to tak tanio, bo mnie spodnie wyszły około 500 pln. Wszystko zależy jeszcze od materiału. Moim zdaniem nie warto oszczędzać na materiale jeśli inwestujemy w dobre wykonanie.

Jeśli chodzi o materiały u Michała Stenki, to ma ich trochę na półkach, głównie z polskich fabryk. Natomiast jest on też przedstawicielem firmy Scabal i ma ich próbniki, ja skorzystałem z tego wariantu i na wybrany materiał czekałem kilka dni.

Pozdrawiam

Sailor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

miałem na myśli robociznę, materiał faktycznie może sporo kosztować i zgadam się, że nie warto w takim wypadku oszczędzać.

Przy następnej wizycie w Polsce zdecydowanie odwiedzam.

Sailor, zdjęcia w toku?:)

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bielska wełna kosztuje ok 80 zł - 100 zl za metr i jest dobrej jakości, nie tak dobrej jak angielska ale całkiem przyzwoita. Na spodnie przy 185 cm potrzebuję 1.3 metra. Ja mam spodnie z polskiej wełny i cóż mogę powiedzieć materiał bardzo dobry i przyjemny, nie leje się, spodnie dobrze leżą. Krawiec był także zadowolony z materiału. Zamykasz się w 100-120 zł za materiał + robocizna . Nie trzeba uderzać od razu do scabala jeśli myślisz o uszyciu kilku par spodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sailor, zdjęcia w toku?:)

Pozdrawiam,

dsc.

Wiesz, jakoś nie mam doświadczenia jako model :D i może dlatego tak ciężko mi się za to zabrać. Obiecuję, że w tym tygodniu się pojawią.

Bielska wełna kosztuje ok 80 zł - 100 zl za metr i jest dobrej jakości, nie tak dobrej jak angielska ale całkiem przyzwoita. Na spodnie przy 185 cm potrzebuję 1.3 metra. Ja mam spodnie z polskiej wełny i cóż mogę powiedzieć materiał bardzo dobry i przyjemny, nie leje się, spodnie dobrze leżą. Krawiec był także zadowolony z materiału. Zamykasz się w 100-120 zł za materiał + robocizna . Nie trzeba uderzać od razu do scabala jeśli myślisz o uszyciu kilku par spodni.

I tu na pewno masz rację, może jest to jeszcze kwestia mojego małego doświadczenia jeśli chodzi o krawiectwo miarowe. Tak swoją drogą czy ma ktoś może amiary na jakiś dobry sklep z materiałami w trójmieście?

Pozdrawiam

Sailor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.