Skocz do zawartości

Marka butów: Shoepassion


metius

Rekomendowane odpowiedzi

@Mamrot pytałem z ciekawości w shoepassion.de o te różnice cenowe. Ceny są kalkulowane w zależności od ryzyka zmian kursu walut, kosztów przesyłki, VAT itd. Te 10 procent trzeba zaakceptować i cieszyć się, że w Polsce i tak dużo taniej niż z np. z Kazachstanu:

59ad7ca954c24_Bildschirmfoto2017-09-04um18_16_51.thumb.png.53b7fcbca38a07867fcb910ddd0cc383.png

Rabat 24 procent na tą samą parę butów z tego samego magazynu nie obejmuje shoepassion.com i shoepassion.pl, obejmuje za to shoepassion.at, nl, fr, i eu. Pytałem też, czy da się zamówić z Niemiec na rachunek z wysyłką do Polski. Nie da się. 

Zamawiając z Niemiec w polskich sklepach koszty przesyłki są dość wysokie np. Miler 49 złotych, ale mogę to skompensować większym zamówieniem i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JakubAnderwald napisał:

Hej, ja mam ten model. Bardzo polecam, dobrze wygląda i wygodnie się nosi.

Zdjęciem będę się mógł podzielić pod koniec września jak wrócę z urlopu.

Byłbym bardzo wdzięczny. :) A czy kolor na zdjęciu na stronie SP odpowiada temu w rzeczywistości? Ten brąz wydaje się mieć dosyć dziwny odcień.

I jeszcze jedno pytanie... Nigdy nie miałem butów z weluru. Czy to będzie skóra podobna do zamszu? Warto w nią inwestować? Jak się zachowuje w porze deszczowej? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Bukary napisał:

Byłbym bardzo wdzięczny. :) A czy kolor na zdjęciu na stronie SP odpowiada temu w rzeczywistości? Ten brąz wydaje się mieć dosyć dziwny odcień.

I jeszcze jedno pytanie... Nigdy nie miałem butów z weluru. Czy to będzie skóra podobna do zamszu? Warto w nią inwestować? Jak się zachowuje w porze deszczowej? ;)

 

Zamsz i welur to w zasadzie to samo. Mam zamszone oksfordy z SP. Jak popsikasz nanoprotektorem to nie zmokną. Jak nie popsikasz, to zmokną, ale wyschną na prawidłach i będzie git. Jedyne co je zabija (jak każde buty, prócz kaloszy) to solno-błotna breja zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

hej,

to mój pierwszy wpis w tym forum więc na początek Cześć!

Zarejestrowałem się aby podzielić się z Wami moimi doświadczeniami z nową parą butów Shoepassion - mode 5420

To moje drugie buty GYW (pierwsze były Loake Buckingham). Szukałem  drugiej pary butów brązowych do pracy w biurze. przeglądając różne strony producentów natrafiłem na te cudo:

http://www.shoepassion.pl/eleganckie-buty-meskie/no-5420.html

Buty zamówione na stronie producenta, rozmiar UK 8,5 (taki sam jak w Loake), w sumie zgodnie z miarką na stronie SP.  Niestety prawidła, które kupiłem razem z butami były zbyt duże (rozmiar 42, powinny być 41). Po zakupie nowych, mniejszych prawideł, zabrałem się za przygotowanie butów do używania. Poniższe zdjęcia wykonałem po wypastowaniu butów, przed pierwszym wyjściem.

Moja subiektywna ocena po jednym dniu noszenia:

Buty są po prostu przepiękne, świetnie pasują do spodni w kolorze denim blue.

Buty pasują idealnie - stopa w nich czuje się jak w dobrze dobranej rękawiczce. Jako, że buty są dość mocno wytaliowane (przynajmniej na moje niedoświadczone oko), obejmują całą stopę ze wszystkich stron, także z dołu podbicia. Po całym dniu w pracy, nie chciałem ich ściągać z nóg. 

Na stronie producenta, buty reklamowane są jako seria Goodyear Flex. I faktycznie podeszwa jest bardzo miękka, skóra również (niebo a ziemia w porównaniu z Loake Buckingham). Buty od samego początku bardzo wygodne, nie wymagają rozchodzenia. 

Jeśli ktoś się zastanawiał nad butami tej serii z SP, ja gorąco polecam. Oczywiście patrzcie na ten opis przez pryzmat dość krótkiego czasu użytkowania.

Za jakiś czas dam znać, jak buty sprawują się po dłuższym użytkowaniu.

 

Pozdrawiam serdecznie!

22473325_509077489456135_810522019_o.jpg

22494897_509077492789468_422160334_o.jpg

22472033_509077482789469_1570207960_o.jpg

22494481_509077499456134_809392706_o.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można narzekać na ich politykę cenową i inne rzeczy, ale wypuścili dzisiaj całkiem udane modele sztybletów i chukka (bez udziwnień jak dotychczas):

Fajnie, mimo wszystko to solidne buty, a przede wszystkim bardzo wygodne praktycznie od pierwszego założenia. Np. moje najnowsze Yanko 741, choć piękniejsze niż wszystkie SP razem wzięte będzie trzeba ciut rozchodzić bo dają po piętach ;) 

PS. przydały by się jeszcze taki jak poniżej tylko w zamszu. 

base

base

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wally napisał:

Można narzekać na ich politykę cenową i inne rzeczy, ale wypuścili dzisiaj całkiem udane modele sztybletów i chukka (bez udziwnień jak dotychczas):

Cieszę się radością niemieckiego klienta z tak wspaniałych premier,

ale bardziej bym się cieszył gdyby firma traktowała mnie, obywatela RP na równi z obywatelem .de i udostępniła wspomniane modele również na stronie .pl

 

Pozostawię to bez komentarza i pozwolę sobie wyrazić swoją opinie wzbogacając swoimi pieniędzmi innego producenta. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mamrot napisał:

... bardziej bym się cieszył gdyby firma traktowała mnie, obywatela RP na równi z obywatelem .de i udostępniła wspomniane modele również na stronie .pl

@Mamrot Pozostają jeszcze obywatele RP zamieszkali na terenie BRD, ale już biada obywatelom BRD zamieszkałym na terenie RP.  Mimo wszystko oferuje SP polskojęzyczną witrynę i obsługę przynajmniej online. Na pewno będą za jakiś czas dostępne i w RP,  ale radzę Ci kupić coś innego.

@wally wdziałem na żywo, Nie mogę się przekonać do nowych linii patina i flex, ale z tymi trzewikami trafili w mój gust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mamrot Właściwie ja jestem poza sporem o równe traktowanie, ale tylko dlatego że do Berlina mam 2 godziny drogi. Gdyby nie to - przypuszczam, że nie kupowałbym SP. Rynek polski nie jest dla nich ważny. Czym innym jest jednak dyskusja o polityce marki, a dyskusja o wyglądzie i jakości obuwia. Wyboru i tak dokona konsument ;) 

@Midlife-Crisis Co mi się podoba w tych trzewikach, w przeciwieństwie do poprzednich, które od kilku lat znajdują się w sprzedaży (poniżej) to fakt, że nie ma żadnych udziwnień przy wpasowaniu gumowego elementu. Przypuszczalnie będę w Berlinie jakoś w styczniu/lutym, ale gdybyś mógł przy okazji pstryknąć parę fotek tych nowych modeli to byłbym wdzięczny :) 

shoepassion_665-01.0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wally napisał:

 

@Midlife-Crisis Co mi się podoba w tych trzewikach, w przeciwieństwie do poprzednich, które od kilku lat znajdują się w sprzedaży (poniżej) to fakt, że nie ma żadnych udziwnień przy wpasowaniu gumowego elementu. Przypuszczalnie będę w Berlinie jakoś w styczniu/lutym, ale gdybyś mógł przy okazji pstryknąć parę fotek tych nowych modeli to byłbym wdzięczny :) 

Chciałem dzisiaj wyjść do SP, ale w Monachium atak nożownika na pasantów, więc dopiero za tydzień. 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja na temat subiektywnych odczuć estetycznych może mieć sens, ale tak prowadzona nic nie wniesie. Niechęć niektórych kolegów do marki ma zapewne jakieś głębsze przyczyny. Jakie, trudno powiedzieć. Marka to nie tylko produkt, ale też całe jego zaplecze. Dzielenie się złymi doświadczeniami i wytykanie wad ma sens. Tworzenie złej opinii bez powoływania się na własne doświadczenia, jak i ocena produktów bez uwzględnienia segmentu cenowego i adekwatnych porównań szkodzi nie tylko marce, ale wywołuje niepotrzebne napięcia. Zniechęca też kolegów, a przypuszczalnie  także producentów albo dystrybutorów do udziału w dyskusji. 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MWojtylak napisał:

No nie są, niech potwierdzi to@Zajac Poziomka który ostatnio przyznał mi jak bardzo buty SP są ładniejsze w rzeczywistości niż na zdjęciach. 

Potwierdzam. Pisał to też kiedyś na forum @Whitesnake, ale mu nie wierzyłem... bo na zdjęciach te buty wyglądają jak czołgi. Na żywo, w salonie Shoepassion, prezentowały się całkiem zgrabnie. Nie znam zupełnie kopyt tej marki, może akurat oglądałem te bardziej dynamiczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

Potwierdzam. Pisał to też kiedyś na forum @Whitesnake, ale mu nie wierzyłem... bo na zdjęciach te buty wyglądają jak czołgi. Na żywo, w salonie Shoepassion, prezentowały się całkiem zgrabnie. Nie znam zupełnie kopyt tej marki, może akurat oglądałem te bardziej dynamiczne. 

Przyjmuje do wiadomości ;-) 

Dziwi mnie tylko że skoro jest to dość powszechna opinia ,  która pojawiła się już jakiś czas temu  to @SHOEPASSION.com do tej pory tego nie poprawiło , w dzisiejszych czasach dobre zdjęcie to podstawa .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.