Skocz do zawartości

Marka butów: Shoepassion


metius

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Moje drugie Shoepassion, jednocześnie pierwsze monki, już czekają na najbliższe ciepłe sezony:

IMG_20170120_155034.jpg

 

Techniczne spostrzeżenie: wziąłem pół rozmiaru mniejsze od typowego dla moich stóp i wydaje mi się, że dobrze zrobiłem. But jest wyraźnie bardziej dopasowany w przedniej części, ale przy tym z tyłu pięta pewniej "siedzi". Welur od SP jest bardzo miękki, więc to kwestia czasu, kiedy skóra się rozbije (bazuję na doświadczeniach z modelu 577).

Jeszcze nigdzie nie wychodziły, ale już zostały zaprzysiężone na wygodne woły robocze. ;)

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wodzu, te buty widziałem, macałem i głaskałem niedawno w sklepie SP. W rzeczywistości wyglądają dużo lepiej niż na Twoim zdjęciu Przede wszystkim kolor jest bardziej nasycony. Też mam na nie ochotę. :wub:

 

Nota bene - wrażenia z poszerzenia sortymentu sklepów SP o obuwie marki Heinrich Dinkelacker:

Nowe buty SP na półkach wyglądają tak ładnie, że nie wiem jeszcze jaką koncepcję stosują sprzedawcy, aby przekonać klienta do wydania ceny trzykrotnej na buty, które robią wprawdzie wrażenie czegoś szczególnego, ale nie trzykrotnie lepszego. Wszystkie oferowane modele są w podstawowej cenie od 650 Euro. Szkoda, że nie ma jakiejś promocji, żeby zachęcić nowych klientów. W większych miastach Niemiec, czy w internecie można dostać pojedyncze modele w obniżonej cenie. Jako posiadacz dwóch par HD mogę stwierdzić, że te buty to jak dobre wino. Ale ten argument znaczyłby, kupuj HD, będziesz miał długo - kupuj SP będziesz miał ładne buty na krótko. 

Zamysłem oddania steru marki HD w ręce właścicieli SP ma być między innymi wykorzystanie ich doświadczenia z zakresu e-commerce. Nowa koncepcja prezentacji w internecie ma przyjść wkrótce. Jestem bardzo ciekawy dalszego rozwoju tej sytuacji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Mam pytanie do użytkowników butów tej marki. Czy buty się mocno rozchodzą podczas użytkowania?

Pytam, ponieważ zamówiłem żonie trzewiki, i rozmiar 4 ucieka  jedna  stopę po obwodzie na wysokości haluksa. Jest tam mocno opiety.  Zaś rozmiar 4,5. Trochę daje luzu w stopie. I trochę nie wiem co jej doradzić.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, elvis185 napisał:

Mam pytanie do użytkowników butów tej marki. Czy buty się mocno rozchodzą podczas użytkowania?

781 (rozmiar 9,5) bardzo mi się rozeszły, nawet za bardzo (po jednym sezonie). 

681 (rozmiar 9) prawie w ogóle się nie zmieniły od nowości (też po jednym sezonie).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2017 o 20:56, wally napisał:

Dzisiaj odebrałem kolejną przesyłkę z Berlina. Tym razem wybór padł na SP 544 - brązowe oksfordy bez zdobień. Dobre dopełnienie dotychczasowej kolekcji. 

Niektórzy na tym forum mają pasję do Yanko (sam mam jedne trzewiki), u mnie chyba utarła się pasja właśnie do Shoepassion. Chociaż pasja to złe określenie. Te buty nie są najpiękniejsze, nie mają smukłych kopyt jak inne marki. Niemniej jednak są wygodne praktycznie od pierwsze założenia, a relacja cena/jakość jest b. dobra. Na pewno nie będą to moje ostatnie buty z Niemiec (tfu.. Hiszpani :)).

20170104_173206.jpg

P.S. inne modele na tym zdjęciu to 577, 554, 591. W przyszłym tygodniu postaram się wrzucić lepsze zdjęcia i dać szerszy opis dotychczasowych wrażeń. 

Tomku, te zamszaki to jaki model? Jak się noszą? Podobają mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bodzixon to model 577. W zbliżeniu wyglądają tak:

20170220_224241.thumb.jpg.8b661f1b5659d62a641d97f1965a2dc7.jpg

 

Bardzo polecam. Strasznie wygodne, b. dobra jakość zamszu, u mnie przyszwa się schodzi do końca. 

 

Można to porównać z innymi oksfordami SP (na zdjęciu są bardzo czekoladowe, w rzeczywistości średni brąz:

20170220_224302.thumb.jpg.0c961ac6c10116ba875a3f8eecf41161.jpg

Z tej samej skóry wykonane są monki. Oryginalnie miały jaśniejszy kolor, ale saphir w kolorze 34 zrobił swoje:

20170220_224319.thumb.jpg.709db15670162709ae696a158bbe56c1.jpg

 

Na koniec zostawiam buty, które sprawiły mi na początku najwięcej problemów, ale które już nikły (skóra pstrykała jak kapsel przez pewien czas). Nie wiem czy obecnie są w sprzedaży. Są to brązowe brogsy ze skóry scotch grain:

20170220_224339.thumb.jpg.2582fb10dc48997632327c172a074ede.jpg

 

 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Już poprawiłem. Do Berlina wybierzemy się kiedy już będzie ciepło - w przedziale czerwiec-sierpień. Plan zakłada 1-dniową wycieczkę pociągiem oczywiście ;) 

EDIT: dodam jeszcze, że każdą parę kupiłbym po raz drugi. Następne w kolejce są zamszowe monki, ale będąc szczerym monki SP są już tak brzydkie, że chyba wybiorę Crownhile :P niemniej jednak widziałem ostatnio na żywo buty SP ze skóry jelenia i też zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna kolekcja :) 

Pasuje mi. W shoepassion bym sobie kupił loafersy. Ten typ butów, ze zbyt dynamicznym kopytem, w zestawieniu z moimi stópkami i słusznym cielskiem nie wygląda korzystnie :) Tutaj więc shoepassion mogą się spisać :) 

Twoje zamszaki muszę obadać na żywo. Bo na stronie wyglądają źle, na Twoich zdjęciach dobrze - muszę zobaczyć jak w rzeczywistości się prezentują :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Krzysiek_W napisał:

Kojarzę że ktoś z forum ma te buty, moglbym prosić o fotkę wlasną? Model 302

 

shoepassion_302-base.jpg

 

Na szybko moge pomoc jedynie w taki sposób. Jutro, po powrocie do W-wy, moge cos dodać... 

Tylko zwróć uwagę, ze moje na jesień były traktowane czarnym kremem, zeby wyciągnąć kontrasty.

 

IMG_0237.PNG

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Będę zamawiał model 541. Wieksza stopa to 257x107mm. Według miarki Shoepassion kwalifikuje się do modelu poszerzonego, ale mam wątpliwości, ponieważ nigdy nie miałem problemów z za wąskimi butami. Z drugiej strony będą to moje pierwsze tego typu buty i nie mam doświadczenia. Co sądzicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku miarka sugerowała rozmiar pomiędzy 10,5 i 11. Przeczytałem w tym wątku, że rozmiarówka SP jest zawyżona, dlatego zamówiłem rozmiar 10,5 i 10, żeby na własnej stopie się przekonać, jak to jest naprawdę. Okazało się, że właśnie UK10 był dobry (choć po czasie pięta zrobiła się trochę luźna).
Reasumując - tak, rozmiarówka SP jest lekko zawyżona, w moim przypadku było to o pół rozmiaru, choć monki kupiłem w rozmiarze 9,5 (czyli o cały rozmiar mniej, niż sugeruje to miarka). Są one lepiej dopasowane w pięcie do moich stóp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wodzu napisał:

W moim przypadku miarka sugerowała rozmiar pomiędzy 10,5 i 11. Przeczytałem w tym wątku, że rozmiarówka SP jest zawyżona, dlatego zamówiłem rozmiar 10,5 i 10, żeby na własnej stopie się przekonać, jak to jest naprawdę. Okazało się, że właśnie UK10 był dobry (choć po czasie pięta zrobiła się trochę luźna).
Reasumując - tak, rozmiarówka SP jest lekko zawyżona, w moim przypadku było to o pół rozmiaru, choć monki kupiłem w rozmiarze 9,5 (czyli o cały rozmiar mniej, niż sugeruje to miarka). Są one lepiej dopasowane w pięcie do moich stóp.

To ciekawe, ponieważ wspomniany przeze mnie rozmiar 7.5 jest "na styk" :) Porównując do np. Yanko, Shoepassion mogłyby być 0.5 rozmiaru większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.