Skocz do zawartości

10 Filarów elegancji - okiem kobiety


Gość Intooit

Rekomendowane odpowiedzi

Ooo! Moje zdjęcie pojawiło się w kategorii najgorzej ubranych mężczyzn z forum BWB! :oops: i to w towarzystwie m.in. Stylemana, Miszy, czy Constantina! Zaiste ciekawe... :D To chyba jeszcze bardziej utwierdziło mnie w przekonaniu, że wolę pozostać w towarzystwie tych osób niż Pana papugi Boatenga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Intooit

Od jutra na BBC World News (w telewizji) będzie nadawany wywiad z:

HARDtalk -

Ozwald Boateng - Fashion Designer

HARDtalk speaks to the global fashion icon Ozwald Boateng who was the youngest ever and first black designer and tailor on London's prestigious Savile Row. Why does he say his colour was irrelevant to his success and what has made his African roots important to him today?

Godziny transmisji programu HARDtalk:

Mon to Thurs - 0430, 0930, 1530, 2130 GMT

Jak już będzie dostępny w sieci, wkleję link w tym poście.

Ozwald Boateng jeszcze ani razu nie pojawił się na tym forum, a to jeden z lepszych krawców na Savile Row. Boateng pod względem lekkości konstrukcji marynarek i kolorystyki przebija krawców neapolitańskich. Swego czasu, Piotr Potkański żalił się, że Boatenga i jego pominięto w programie BBC o Savile Row, ponieważ jeden jest Polakiem, a drugi jest czarny i w dodatku bardzo dobrze zarabia, ubierając w garnitury topowych muzyków. Poniżej link do strony internetowej:

http://www.ozwaldboateng.co.uk/

no,cóż nie mam dla Panów autorytetu, zacytuję więc kogoś kto jest tu dłużej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć z zaczynającą temat się nie zgadzam, zadziwia mnie podejście forumowiczów. Jest - przynajmniej w moim odczuciu - niepotrzebnie wrogie.

Opinia kobiety o tym jak się ubieram jest przeze mnie zawsze mile widziana, nawet gdy silnie się z nią nie zgadzam - każdy ma swój gust. Podejście Intooit do wszczęcia dyskusji może i jest na mój gust zbyt prowokujące i nieco nietaktowne, ale intencje były dobre i nie widzę potrzeby tak "silnej" odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Intooit

Pan Boateng był nawet w Polsce, na zaproszenie Pana Bogdana Zieniewicza współwłaściciela Twins Company.

I dyskusje o jego talencie są dyskusjami nie z moją opinią a opinią świata.

natomiast,tak. zostałam brzydko potraktowana na forum.czuję się źle.

ale widocznie nie ma tu miejsca dla kobiet.

Au revoir.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Boateng był nawet w Polsce, na zaproszenie Pana Bogdana Zieniewicza współwłaściciela Twins Company.

I dyskusje o jego talencie są dyskusjami nie z moją opinią a opinią świata.

Talent talentem, a stroje które sam zakłada są już zupełnie inną sprawą. Pomijając że "opinie świata" są często nieprawidłowe, bo wykreowane reklamą czy czymś innym, nie wiem jak jest w tym przypadku, ale sama "opinia świata" nie wystarczy. A z podejściem typu "jestem mądra, a wy jesteście głupi" to można do poczytnego dziennika recenzje sztuki pisać (czyli być krytykiem, którego nikt nie czyta, a jak czyta to nie bierze na poważnie), a nie na forum w sposób zawoalowany ubliżać ludziom którzy istnieją i nie operują w przestrzeni publicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi uchyliły się. Szmer rozmów przedostał się na korytarz. Chwilę wahała się, ale nabrała pełne płuca ciepłego powietrza i wykonała pierwszy krok. Zawsze chciała to zrobić i to był ten moment.

Zanurzyła się w otaczającą ją woń koniaku, cygar i wody kolońskiej. Poczuła nieznośnie elektryzującą obecność testosteronu. Przysięgłaby, że poczuła go wszystkimi cebulkami włosów na ciele.

W półmroku jaki ogarniał salę dostrzegła, że jest ona niemal pełna. Mężczyźni stali w podgrupkach i gorąco dyskutowali, niekiedy podnosząc głos i żywo gestykulując.

Zebrała się na odwagę i głośno zakasłała, celowo zwracając na siebie uwagę. "Siema wieśniaki!" - krzyknęła gdy już wszystkie oczy zwróciły się w jej stronę. "Powiem wam teraz co powinniście robić, bo nie mogę znieść tego, że wszystko do tej pory robiliście źle. Jak typowi faceci". Po czym rozpoczęła przemowę, nad którą pracowała przez ostatnie dwa tygodnie.

Jeszcze nie zdążyła skończyć, gdy ku swojemu zaskoczeniu spostrzegła, że coraz mniej oczu na nią patrzy, coraz mniej twarzy jest zwróconych w jej stronę. Tylko kilku, najbliżej stojących mężczyzn, najwyraźniej cierpiących na ciężką formę alergii na bullshit nie omieszkało w mało wybredny sposób podzielić się swoim zdaniem.

"To chamy!" - powiedziała, a może tylko pomyślała, obracając się na obcasie. Ostentacyjnie kręcąc biodrami wyszła. Jeszcze na korytarzu ukradkiem otarła łzę.

A na sali... po chwili nikt już nie pamiętał wizyty dziwnego gościa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+Dwa kolory – bezpiecznie. ale warto wypróbować nowe zestawienia :

czerń z beżem lub ecru czy kością słoniową

Jeżeli jednak czyta Pani nadal posty publikowane w tym wątku, chciałbym zadać Pani pytanie, które od dłuższego czasu mnie nurtuje, a na które może znac Pani odpowiedź. Chodzi mi o sui generis rozbrat między moda damską a męska w kwestii łączenia brązu i czerni w ramach jednego zestawienia. O ile znakomita większość autorów wypowiadających się na temat męskiego stylu neguje to połączenie jako zbyt kontrastowe, o tyle w modzie damskiej taki mariaż jest bardzo powszechny nie tylko w ramach zestawień a nawet pojedynczych elementów garderoby. Ciekawi mnie powód, dla którego te dwa szlaki tak mocno sie rozeszły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.