Jump to content

Recommended Posts

W dniu 18.08.2020 o 21:37, adamW napisał:

Panowie, na której lokalizacji jeszcze można sprawdzić 'starą' tabelę rozmiarów? Tak to popsuli, że aktualnie tabela rozmiarów w zasadzie nic nie wnosi. @Aras- może Ty wiesz?

@ArasTeż się podłączę do prośby kolegi.

• Replies 6.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jak zauważyłem swego czasu, że SuSu stopniowo usuwa dla kolejnych krajów tabele z wymiarami ubrań, profilaktycznie porobiłem screeny (przynajmniej dla tych najpopularniejszych krojów). Niech Wam służą

Jest pięknie:

Generalnie im więcej w środku tym więcej szwów trzeba spruć a potem znów zszyć więc jak są wałki, poduszki itp. to zabawy jest więcej. Duże naddanie kuli rękawa też trochę utrudnia sprawę. Wszycie kos

Posted Images

21 godzin temu, Machiavelli napisał:

Jak zauważyłem swego czasu, że SuSu stopniowo usuwa dla kolejnych krajów tabele z wymiarami ubrań, profilaktycznie porobiłem screeny (przynajmniej dla tych najpopularniejszych krojów). Niech Wam służą.

Posiadasz może rozmiarówkę spodni i kroju La Spaliła?

Niestety nie, mam tylko to co wstawiłem wyżej. Natomiast wiem, że tzw. "custom made experts" mają dostęp do tabel rozmiarowych bezpośrednio ze szwalni i na życzenie mogą je udostępnić. Może oni będą w stanie pomóc. Tutaj mail do człowieka, który mi pomógł: edebie@suitsupply.com

Myslalem ze chodzi o modela- ewidentnie nowa fryzura. Garnitur jak garnitur- w kazdej kolekcji jest taka szarosc.
Otóż nie, szerokość klap w havanach jest różna. Standardowa szerokość to circa 8cm, wide lapel to jakoś 10cm, a moim ideałem jest takie 9-9,5cm które mam w dwóch marynarkach susu. Nie wiem czy to przypadek czy celowa zagrywka ale wspominane 9-9,5cm mam w marynarkach fabrycznie wycenianych wyżej od standardowej havany ( circa 1900-2000zl).
Możliwe, że to jakaś "wyższa" linia produkcyjna.

Standardem to raczej, odkąd pamiętam, było 9,5 cm dla klasycznej 50-tki. Mam szarą, flanelową Havanę (podobną do tego zdjęcia) zł z zeszłego sezonu (rozmiar 98; 1200 zł) i ma klapy 10 cm. Wide to lapel to raczej 12 cm. Nie mam ani jednej marynarki SuSu (a mam ich całkiem sporo) z klapami węższymi niż 9 cm.

Aktualny standard "custom-made" to 9.2 cm dla standardowych klap, 7 cm dla wąskich i 11.5 cm dla szerokich. 

9 godzin temu, Aras napisał:

Standardem to raczej, odkąd pamiętam, było 9,5 cm dla klasycznej 50-tki. Mam szarą, flanelową Havanę (podobną do tego zdjęcia) zł z zeszłego sezonu (rozmiar 98; 1200 zł) i ma klapy 10 cm. Wide to lapel to raczej 12 cm. Nie mam ani jednej marynarki SuSu (a mam ich całkiem sporo) z klapami węższymi niż 9 cm.

Aktualny standard "custom-made" to 9.2 cm dla standardowych klap, 7 cm dla wąskich i 11.5 cm dla szerokich. 

Może to kwestia zdjęcia ale tu klapy wyglądają na jeszcze węższe niż 7cm

Może być, że idzie nowe - już pisałem ze tegoroczny Madison Traveller (z nowej dostawy, bo długo były pustki w rozmiarówce) w rozmiarze 50 ma wymiary jak 48. Trzeba chudnąc ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Śledzę temat i widuję sporo ofert sprzedaży marynarek w rozmiarze 50 z wymiarami pokrywającymi się z noszonym przeze mnie rozmiarze 48. Albo przeróbki, albo idzie nowe. 
Moim zdaniem większość travellerow z wełny od cerutti wypada na mniejsze o jakieś 0,5 do 1 rozmiara.
  • 3 weeks later...

Już to kiedyś pisałem... moim zdaniem "regular fit" Sienny polega na tym, iż mniejsza jest szansa na talię o 1 rozmiar za małą w stosunku do tabeli oraz dostajesz spodnie w kroju Brescia zamiast Soho czy Berescia Slim Fit.

Przymierzałem ze 3 garnitury Sienna i każdy z nich był węższy w ramionach i pod pachami niż Lazio.
Uknułem nawet taką teorię, iż "regularność" Sienny polega na tym, iż można wziąć o jeden rozmiar za duży garnitur i w razie czego go taliować.

Nie zaobserwowałem wielkich różnic w szerokości rękawów czy nogawek między Sienną a Lazio czy Havaną.

• Upvote 1