Jump to content
+Immune+

Suit Supply

Recommended Posts

Suitsupply nie szyje na płótnie (full canvas), a tylko half canvas. A przynajmniej nie marynarki za 1200 złotych, bo najwyższa linia SS jest chyba faktycznie wykonywana w full canvas. Nie wiem co takiego jest z kosmosu w tym, że marynarka jest dużo droższa od spodni. Uszycie marynarki jest nieporównywalnie bardziej skomplikowane, pracochłonne i zużywa znacznie więcej materiału. 

W Half canvas też wykorzystuje się płótno tylko nie na całej długości marynarki. Chyba, że jestem w błędzie...

@Andre przymierzałem i Turina i Mr. Chic, i ta druga to nie mój krój, za krótka, dziwnie odstawała w klatce piersiowej a poniżej guzika robił się efekt sukienki. Co do turina to rozmiar w wersji slim był dla mnie za bardzo slim, ale poza tym było ok, tylko nie zdecydowałem się przez te klejonkę. 

Dlatego muszę przemyśleć czego oczekuję i ile jestem w stanie dać i zdecydować ;)

@Zajac Poziomka - half canvas to wciąż jednak półka wyżej niż klejonka. Co do czasochłonności i trudności wykonania marynarki to nie mam uwag, masz rację.

@Enygma - też Mr. Chic mierzyłem, akurat na mnie cała marynarka dobrze leżała, tylko kołnierz odstawał i to był dla mnie deal breaker. Turina nie mierzyłem, chociaż się przymierzałem do tego przed preorderem.

Czy ktoś się orientuje czy SuitSupply przewiduje jakieś rabaty z okazji Black Friday? Zdaje się, że w poprzednich latach nie było żadnych obniżek z tego tytułu, ale jako że planuje całkiem spore zamówienie u nich, to wolę się upewnić :) 

Mam zapytanie odnosnie oznaczenia tkanin.

W SuSu wystepuje rozróżnienie pomiedzy wełna, a czystą wełną. Ktos wie na czym polega roznica?

Odnotowalem iz czasem to drugie oznacza flanelę, ale chyba nie jest to regula.

Panowie, czy ktoś ze starszych stażem mógłby nakreślić czym się różnił model York w porównaniu z Havaną i Napoli. Jestem wysoki i szczupły, figura lekko V

O ile pamiętam, York był zbliżony do Napoli, chyba górny guzik miał niżej i był trochę węższy w ramionach.

• Like 1

W dniu 20.11.2018 o 15:27, Servetch napisał:

SuitSupply, poz aoutletem, nie organizuje żadnych promocji.

gdzie w zasadzie jest ten ich outlet bo na stronie nigdy nic nie widziałem?

@roj -strona outletowa jest uruchamiana dwa razy w roku (luty/lipiec?) na kilkanaście dni.

Nie zawsze dla wszystkich krajów - bywały lata, że outlet był dostępny tylko dla USA. 

• Upvote 1

aaa, dzięki za info!

No właśnie parę razy tu czytałem o tym a nigdy nie udało mi się jej znaleźć przez google 😎

Panowie,

Poszukuję uniwersalnego garnituru w kolorze szarym, ciemnoszarym. Zastanawiam się od poniższymi modelami Lazio od SS:

https://eu.suitsupply.com/pl/suits/lazio-szary-garnitur/P5503M.html?cgid=Suits&fbclid=IwAR30r8OnMLkiRQk7aszreemMXeNv373VR7J2eWv5NDkHaCv5tG8OCWSmT8E

https://eu.suitsupply.com/pl/suits/lazio%2C-szary/C2505M-S.html?cgid=Suits&fbclid=IwAR04mus6fcaBznWS6nLQGfxl-Z9mxArKvDP-7Q7K_gOUFBuEiNMz6-7Z4Tk

Który z nich rekomendowalibyście?

Potrzebowałbym także pomocy przy dobrze rozmiaru. Normalnie noszę rozmiar 48, ale tutaj fit finder podpowiada mi raczej rozmiar 50. Moje wymiary to wzrost 183 cm, waga 83 cm, klatka 98 cm, talia 88 cm, biodro 96 cm, udo 64 cm. 

Jeśli to Twoje rzeczywiste wymiary, w 48 nie wejdziesz - nie zmieścisz się w spodnie i nie zapniesz marynarki.

Mam bardzo podobne wymiary i noszę 50. 
Co do wyboru odcienia szarości to ja też wziąłbym ciemniejszy ale to już tylko kwestia gustu.

Ja mam praktycznie takie same wymiary tylko jestem wyzszy o 4 cm, z reguly kupuje 48 i troche poszerzam spodnie (ok 1,5-2 cm) na tylku. 50 na mnie lezy jak worek, zawsze musialem przerabiac marynarke i spodnie ale jednoczesnie tez mam smukla budowe i wole dopasowane rzeczy. Najlepiej jest jednak zamowic dwa i odeslac jeden, bedzie sie miec pewnosc. 

W dniu 11.12.2018 o 09:24, Wincenty napisał:

https://eu.suitsupply.com/pl/eveningwear_package/lazio-granatowy-smoking/P5594.html?cgid=Eveningwear_Package

Kupował ktoś może ten model smokingu? Nie mierzyłem nigdy garniturów SS. Mam rozbudowane uda i ramiona. Jest sens zamawiania czy to marka dla szczupłych facetów?

Smokingu nie kupowałem, ale mam 8 garniturów różnych rodzajów. Z reguły kupuję 52, marynarkę lekko puszczam w klatce i zbieram w talii, rękawy na obwód są ok (mam 40 cm w bicepsie), lekko wydłużam. W spodniach mogę się utopić, nie wystarcza zebranie w pasie, zwężam też nogawki (udo mam ok 62 cm).

• Like 1

Godzinę temu, torunianin napisał:

1. Kiedy zazwyczaj otwierany jest outlet online w US? Pierwszy czy drugi tydzień stycznia?

Różnie, w tym roku wystartował 8 stycznia, rok temu bodajże 17 stycznia, dwa lata temu 5 stycznia (nie korzystałem).

Najlepiej chyba zapisać się do newslettera na powiadomienie (na https://us.suitsupply.com/en_US/outlet) i poza tym śledzić wątki na Reddicie/Styleforum (np. https://www.styleforum.net/threads/suitsupply-nyc.250682/page-1199).

Jeżeli nie jesteś w stanie wejść na amerykańską stronę outletu (przekierowania): przejdź na stronę główną sklepu, ustaw Shipping destination na United States, i potem znów wejdź na stronę outletu.

W dniu 22.12.2018 o 20:44, tadamdam napisał:

Różnie, w tym roku wystartował 8 stycznia, rok temu bodajże 17 stycznia, dwa lata temu 5 stycznia (nie korzystałem).

Najlepiej chyba zapisać się do newslettera na powiadomienie (na https://us.suitsupply.com/en_US/outlet) i poza tym śledzić wątki na Reddicie/Styleforum (np. https://www.styleforum.net/threads/suitsupply-nyc.250682/page-1199).

Jeżeli nie jesteś w stanie wejść na amerykańską stronę outletu (przekierowania): przejdź na stronę główną sklepu, ustaw Shipping destination na United States, i potem znów wejdź na stronę outletu.

Dzięki!