Jump to content
+Immune+

Suit Supply

Recommended Posts

Są już preordery całej nowej kolekcji. Jednak jest nieźle, choć wkradło się trochę dziwnych pomysłów.

Szybkie obserwacje tego, co mi się rzuciło w oczy:

• piękny granatowy garnitur wełniano-lniany z nowej bodaj linii York (piszą, że krojony ciut z angielska i w sumie jest w tym trochę prawdy),
  • w końcu zwykła jasnoszara Havana z wełny (z fajną fakturą, coś jak fil a fil)
  • trochę rzeczy o dziwnie "podniszczonej" fakturze (może jak nieobrobiony len); wygląda to trochę jak kontynuacja mody na wełnę casentino, choć pozbawiona jej uroku
  • kilka kamizelek z bawełny i lnu za 69 euro, ale brak tej, którą upodobał sobie brzydallo
  • jasny lniany płaszcz i lniane swetry
  • cienka bluza z kapturem założona do krawata i pod marynarkę :)
  • Upvote 1

A czy ktos przypadkiem mial do czynienia z ta marynarka?

http://eu.suitsupply.com/en/jackets/washington-blue-plain/C551.html?start=19&cgid=Jackets&prefn1=collection&prefv1=Spring%2FSummer

Rozwazam dosc powaznie zakup, ale trudno mi znalezc jakiekolwiek jej zdjecia zrobione niekoniecznie w fachowym studio, przy oswietleniu 20 lumenów.

Niestety nie miałem z tym konkretnym modelem, ale z reguły są ciemniejsze niż na zdjęciach. Mam od nich granatowy płaszcz, a także blue plain La spalla i oba wyszły dość znacznie ciemniejsze niż na zdjęciach producenta. 

Ja natomiast serdecznie musze odradzic welniane spodnie z SS. Po pierwsze, DUZO za dlugie i bez poszycia, a w dodatku po kilku wlozeniach nie jestem w stanie utrzymac w nich kantki i po meisiacu noszenia wygladaja jak spodnie dresowe ;/ 400zl w bloto. Dla porownania mam spodnie szyte przez A. Kucie (tez welna) i tych nie musialem prasowac ani razu, a kantka i elegancki kroj dalej sie trzyma.

To tak jakbyś napisał: nie polecam butów od Johna Lobba, są zdecydowanie za duże.

Wielu producentów sprzedaje spodnie niepodwinięte, zakłada się że klient od razu zleca skrócenie na wymiar.

Tydzień temu, tuż przed złożeniem zamówienia na garnitur w SS, w zakładce Personal data wprowadziłem swoje wymiary i doradca zasugerował mi rozmiar 46 - taki też zamówiłem.

Garnitur przyszedł, okazał się za duży.

Z ciekawości sprawdziłem ponownie "wirtualnego doradcę" i ku mojemu zdziwieniu teraz podpowiada rozmiar 44 :)

Czy ktoś jeszcze zwrócił uwagę na zmiany w SIZE ADVISOR na stronie SS?

Ja zaufałem SA i wybrałem rozmiar 46, tak jak wskazał... rezulataty poniżej, myślę, że nie jest źle.

post-4144-0-25371700-1395938825_thumb.jp

post-4144-0-49729500-1395938824_thumb.jp

• Upvote 1

Dobry krawiec z m.in. rękawami sobie poradzi.

a możesz "wypunktować" wszystkie wady ?

Z góry dzięki.

Tydzień temu, tuż przed złożeniem zamówienia na garnitur w SS, w zakładce Personal data wprowadziłem swoje wymiary i doradca zasugerował mi rozmiar 46 - taki też zamówiłem.

Garnitur przyszedł, okazał się za duży.

Z ciekawości sprawdziłem ponownie "wirtualnego doradcę" i ku mojemu zdziwieniu teraz podpowiada rozmiar 44 :)

Czy ktoś jeszcze zwrócił uwagę na zmiany w SIZE ADVISOR na stronie SS?

Tak ja zauważyłem. Doradca jakiś czas temu proponował 46 teraz 44 dla sienny

jaki konkretnie garnitur zamówiłeś? mnie interesuje    http://eu.suitsupply.com/en/suits/sienna-grey-plain/P3460.html?start=1&cgid=Suits&prefn1=collection&prefn2=lineID&prefv2=Suit%20Up&srule=PriceAsc&prefv1=Spring%2FSummer)

moje wymiary 176, klatka 95 up w 84 lw 88

Wklejam pożyteczną informację otrzymaną z customer service SS.

Modele uszeregowane w kolejności od najbardziej wytaliowanego do najobszerniejszego:

Copenhagen, Washington, Havana, Soho, Lazio, La Spalla, Jort, Madison, Napoli, Sienna, York

Modele Copenhagen i Havana charakteryzują się krótkimi marynarkami.

• Upvote 1

Panowie czy ktoś z was brał lnianą marynarkę/garnitur z Suit Supply (chodzi mi o czysty len)? Jak się ma jakość ich lnu w porównaniu np.: do Vistuli albo Bytomia? 

Korci mnie ta lniana, granatowa marynarka, ale ponad tysiąc złotych to dość dużo na tle oferty polskich firm (z tych które mam to jak do tej pory najdroższa była wełniana marynarka z Bytomia za 350 zł) i nie wiem czy warto aż tyle dodatkowo inwestować  8-)

http://eu.suitsupply.com/en/jackets/havana-blue-plain/C542.html?start=25&cgid=Jackets&prefn1=collection&prefv1=Spring%2FSummer

Mam lniany garnitur z SS. Materiał i wykończenie sa dużo wyższej jakości niz w polskim RTW. Na pytanie czy warto, to juz niestety każdy musi sobie odpowiedziec. Ja bym dopłacil, choćby za sam krój. Szczegolnie pasuje mi styl Washington.