Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

@laleczka To wiem, chciałbym wiedzieć na ile efekt końcowy będzie zadowalający tzn. czy nie będzie śladu po pierwszym mankiecie i czy wizualnie to jakkolwiek zagra (odległość między wydłużonym mankietem, a guzikami, które z tego co wiem są przeszyte). Ewentualnie czy nie kupić większego rozmiaru z dłuższymi rękawami i później go taliować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2019 o 18:06, phantom napisał:

Tak, na zdjęciu wydaje się bardzo jasny, zobaczymy jaki kolor ma na żywo. Krój i marynarki i spodni wydaje się interesujący.

Widziałem go na żywo. W rzeczywistości kolor jest typowy dla solaro, na zdjęciach w sieci trochę rozjaśniony. Wystawili go w oknie wystawowym, a że dzień był słoneczny to faktycznie wpadał troszeczkę momentami w czerwień. Z kolei obok niego dali piękny lniany dwurzędowiec w letnim kolorze, który na stronie wpada bardziej w rudy. Zarówno solaro jak i wspomniany dwurzędowiec mają spodnie na guziki i regulatory, niestety nie było mojego rozmiaru w sklepie więc odnośnie dopasowania się nie wypowiem.

Kończąc jednak chcę zapytać, czy nie macie wrażenia, że znowu grzebali przy rozmiarówce zniżając ją? Wszystkie moje marynarki z poprzednich lat były w rozmiarze 52 i nadal są komfortowe, natomiast w aktualne 52 (głównie w Havanach) nie mogę się dopiąć.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, emarcins napisał:

Widziałem go na żywo. W rzeczywistości kolor jest typowy dla solaro, na zdjęciach w sieci trochę rozjaśniony. Wystawili go w oknie wystawowym, a że dzień był słoneczny to faktycznie wpadał troszeczkę momentami w czerwień. Z kolei obok niego dali piękny lniany dwurzędowiec w letnim kolorze, który na stronie wpada bardziej w rudy. Zarówno solaro jak i wspomniany dwurzędowiec mają spodnie na guziki i regulatory, niestety nie było mojego rozmiaru w sklepie więc odnośnie dopasowania się nie wypowiem.

Kończąc jednak chcę zapytać, czy nie macie wrażenia, że znowu grzebali przy rozmiarówce zniżając ją? Wszystkie moje marynarki z poprzednich lat były w rozmiarze 52 i nadal są komfortowe, natomiast w aktualne 52 (głównie w Havanach) nie mogę się dopiąć.

Solaro przyszedł wczoraj. Jak zwykle w nienagannym stanie, efektywnie złożony i zapakowany. Nowością jest gąbka na wieszaku, nie wiem właściwie po co. 

Materiał to solidna bawełna, na pewno nie jest lejący jak wełna Drago od Romana i nie ma aż tak widocznych czerwonych refleksów, jak w wełnie Solaro - czułem się w niej jakbym był oblany krwią. Z daleka bawełna od SuSu jest typowo jednolicie bezowa, natomiast z bliska i w słońcu mieni się na bordowo i jest widoczna faktura (jodelka).

Jakość garnituru jest bardzo dobra - dostajemy dużo cech z droższych linii (marszczenie rękawów, rogowe guziki, regulatory, rozporek na guziki z dodatkowym zapięciem oraz 2 zakładki). Klapy szerokie, ale nie cyrkowe.

Rozmiarówka: marynarka jest rzeczywiście ciaśniejsza (wypuszczę po bokach 2 cm łącznie), co zauważyłem również w lnianym garniturze w paski z tego sezonu. Twierdzenie natomiast, ze trzeba iść w górę ze swoim rozmiarem jest przesadzone, ponieważ ramiona, długość marynarki, obwód spodni, nogawka dołem są bez zmian. Innymi słowy, nosze 50 i nie zamieniłbym na 52.

Garnitur u krawcowej, pokaże jak odbiorę.

Pozdrawiam.

 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczna prośba o poradę w wyborze rozmiarówki. Rozważam następujący model Lazio: 

https://eu.suitsupply.com/pl/classic_suits/lazio%2C-granatowy/C2778M-S.html?cgid=classic_suits&from=suits_overview&pdp=true

Moje wymiary to 193/102(klatka)/92(pas)/102(biodra). Z uwagi na wzrost rozważam rozmiarówkę long. Zgodnie z tabelą 102 jest najbliżej moich wymiarów, aczkolwiek mam wątpliwości czy nie będzie trochę za wąska w klatce. Z drugiej strony FitFinder proponuje 98.

Co byście wybrali? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu zamówiłbym obydwa rozmiary i zostawił ten, który leży lepiej. Jeśli jednak masz środki na zamówienie tylko jednego rozmiaru - brałbym 98. Marynarka ma w klatce 110 cm, co powinno wystarczyć na Twój obwód. Sam noszę rozmiar 50 przy podobnym obwodzie w klatce i jest ok. 52 są zdecydowanie za szerokie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solaro przyszedł wczoraj. Jak zwykle w nienagannym stanie, efektywnie złożony i zapakowany. Nowością jest gąbka na wieszaku, nie wiem właściwie po co. 
Materiał to solidna bawełna, na pewno nie jest lejący jak wełna Drago od Romana i nie ma aż tak widocznych czerwonych refleksów, jak w wełnie Solaro - czułem się w niej jakbym był oblany krwią. Z daleka bawełna od SuSu jest typowo jednolicie bezowa, natomiast z bliska i w słońcu mieni się na bordowo i jest widoczna faktura (jodelka).
Jakość garnituru jest bardzo dobra - dostajemy dużo cech z droższych linii (marszczenie rękawów, rogowe guziki, regulatory, rozporek na guziki z dodatkowym zapięciem oraz 2 zakładki). Klapy szerokie, ale nie cyrkowe.
Rozmiarówka: marynarka jest rzeczywiście ciaśniejsza (wypuszczę po bokach 2 cm łącznie), co zauważyłem również w lnianym garniturze w paski z tego sezonu. Twierdzenie natomiast, ze trzeba iść w górę ze swoim rozmiarem jest przesadzone, ponieważ ramiona, długość marynarki, obwód spodni, nogawka dołem są bez zmian. Innymi słowy, nosze 50 i nie zamieniłbym na 52.
Garnitur u krawcowej, pokaże jak odbiorę.
Pozdrawiam.
 
Pochwalisz się?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brescia właśnie doszła, zamówiłem dwa rozmiary 98 i 102. Poniżej zamieszczam przymiarkowe zdjęcia z serdeczną prośbą o porady odnośnie poprawek.

Zdjęcia obrazują marynarkę tylko w rozmiarze 98, 102 okazała się nieco za szeroka w klatce. Co mnie się najbardziej rzuca w oczy to za krótkie rękawy. Pytanie, czy da się je wystarczająco przedłużyć? 

Z kolei co do spodni to 98 są nieco za ciasne w pasie, lepiej pod tym względem pasują 102 (na ostatnim zdjęciu). Obie pary moim zdaniem do skrócenia, 102 oczywiście jeszcze dłuższe i wyraźnie szersze. Czy można trochę "poluzować" spodnie w pasie, czy lepiej trochę zwęzić większy rozmiar? 

 

 

P1190644.JPG

P1190640.JPG

P1190634.JPG

P1190636.JPG

P1190647.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.